Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Akcja (foto)edukacja


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Znany film Tima Burtona, Gnijąca panna młoda (Corpse bride), nakręcony został cyfrową lustrzanką?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Akcja (foto)edukacja
Dodał: Kamila Bałdyga 08.10.2015
Firma Nikon rozpoczęła IV edycję programu edukacji fotograficznej „Akcja (foto)edukacja”. Projekt skierowany jest do młodzieży ponadgimnazjalnej z całej Polski. Startować można w dwóch kategoriach: indywidualnej oraz grupowej – jako reprezentacja szkoły. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody.


Laureaci poszczególnych lekcji otrzymają aparaty fotograficzne, a zwycięzca IV edycji – stypendium naukowe w wysokości 11 111 zł. Nagroda w postaci wyposażenia pracowni fotograficznej czeka również na najlepszą szkołę. Zdjęcia w ramach pierwszej lekcji można zgłaszać do 20 października br.

„Akcja (foto)edukacja” to prowadzony przez Nikon Polska program edukacyjny z zakresu fotografii dla miłośników tej dziedziny sztuki, a jednocześnie konkurs dla uczniów oraz szkół, ognisk fotograficznych lub domów kultury prowadzących zajęcia fotograficzne. Zgłoszenia do udziału w tegorocznej edycji można przesłać za pomocą formularza rejestracyjnego, dostępnego na stronie: https://www.szerokikadr.pl

Formuła projektu opiera się na comiesięcznych modułach e-learningowych, dostępnych na stronie www.szerokikadr.pl. Firma Nikon przygotowuje każdorazowo specjalne materiały dydaktyczne, obejmujące przykładowe zdjęcia, grafiki, filmy oraz słowniczek najważniejszych pojęć, które pomagają w lepszym zrozumieniu poruszanych zagadnień.

Każda lekcja kończy się specjalnie dopasowanym do omawianej teorii fotograficznym, zadaniem domowym. Prace można zgłaszać w kategorii indywidualnej oraz grupowej. Co miesiąc autor najlepszego zdjęcia może zdobyć aparat fotograficzny, zaś placówka, która prześle najlepszy pakiet prac, może wygrać warsztaty fotograficzne z ekspertem Akademii Nikona.

Pierwsza w tej edycji lekcja dotyczy fotografii architektury. Wyjaśnione jest jak przy użyciu światła o różnych porach dnia, przy wsparciu odpowiedniego sprzętu, uchwycić w budynkach to, co najpiękniejsze.

Zdjęcia można zgłaszać do 20 października br. na adres: konkurs@akcja-fotoedukacja.pl.

Program „Akcja (foto)edukacja” trwa cały rok szkolny. Finał IV edycji planowany jest na 23 maja 2016 r.

W poprzedniej edycji projektu w kategorii grupowej zwyciężyli uczniowie z Zespołu Szkół Plastycznych w Rzeszowie, Jury nie miało wątpliwości, co do wyboru. Szkoła wygrała w trzech na osiem lekcji IV edycji Akcji, a każda z fotografii z Rzeszowa niemal do ostatniej chwili była brana pod uwagę podczas obrad jury. Zwyciężczynią trzeciej edycji w kategorii indywidualnej została Natalia Łączyńska z Zespołu Szkół Plastycznych w Bielsku-Białej, która wygrała stypendium naukowe w wysokości 11 111 PLN.

Więcej informacji: www.szerokikadr.pl

Zobacz także:
Zimowa promocja Nikon
Strona internetowa firmy Nikon w nowej odsłonie
Niezatapialna żeglarska lornetka od Nikon
Konkurs Nikon European Film Festival
Zwycięskie prace konkursu Nikona
Ostatnia szansa na tańszy aparat Nikon Coolpix
Ruszają warsztaty z Gilardem Ratmanem
Nikon, Canon, Sigma i Sony nagrodzone przez EISA
W weekend warsztaty Ciekłe miasto z Judith Röder
Trzy nowe obiektywy Nikon
Fotowarsztaty na Gdynia Volvo Sailing Days 2015
W weekend dwa warsztaty Olympus

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.186s.