Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Akcja (foto)edukacja


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Obiektywy typu zoom o rekordowo wysokiej jasności f/2 można spotkać wyłącznie w obrębie E-Systemu?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Akcja (foto)edukacja
Dodał: Kamila Bałdyga 08.10.2015
Firma Nikon rozpoczęła IV edycję programu edukacji fotograficznej „Akcja (foto)edukacja”. Projekt skierowany jest do młodzieży ponadgimnazjalnej z całej Polski. Startować można w dwóch kategoriach: indywidualnej oraz grupowej – jako reprezentacja szkoły. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody.


Laureaci poszczególnych lekcji otrzymają aparaty fotograficzne, a zwycięzca IV edycji – stypendium naukowe w wysokości 11 111 zł. Nagroda w postaci wyposażenia pracowni fotograficznej czeka również na najlepszą szkołę. Zdjęcia w ramach pierwszej lekcji można zgłaszać do 20 października br.

„Akcja (foto)edukacja” to prowadzony przez Nikon Polska program edukacyjny z zakresu fotografii dla miłośników tej dziedziny sztuki, a jednocześnie konkurs dla uczniów oraz szkół, ognisk fotograficznych lub domów kultury prowadzących zajęcia fotograficzne. Zgłoszenia do udziału w tegorocznej edycji można przesłać za pomocą formularza rejestracyjnego, dostępnego na stronie: https://www.szerokikadr.pl

Formuła projektu opiera się na comiesięcznych modułach e-learningowych, dostępnych na stronie www.szerokikadr.pl. Firma Nikon przygotowuje każdorazowo specjalne materiały dydaktyczne, obejmujące przykładowe zdjęcia, grafiki, filmy oraz słowniczek najważniejszych pojęć, które pomagają w lepszym zrozumieniu poruszanych zagadnień.

Każda lekcja kończy się specjalnie dopasowanym do omawianej teorii fotograficznym, zadaniem domowym. Prace można zgłaszać w kategorii indywidualnej oraz grupowej. Co miesiąc autor najlepszego zdjęcia może zdobyć aparat fotograficzny, zaś placówka, która prześle najlepszy pakiet prac, może wygrać warsztaty fotograficzne z ekspertem Akademii Nikona.

Pierwsza w tej edycji lekcja dotyczy fotografii architektury. Wyjaśnione jest jak przy użyciu światła o różnych porach dnia, przy wsparciu odpowiedniego sprzętu, uchwycić w budynkach to, co najpiękniejsze.

Zdjęcia można zgłaszać do 20 października br. na adres: konkurs@akcja-fotoedukacja.pl.

Program „Akcja (foto)edukacja” trwa cały rok szkolny. Finał IV edycji planowany jest na 23 maja 2016 r.

W poprzedniej edycji projektu w kategorii grupowej zwyciężyli uczniowie z Zespołu Szkół Plastycznych w Rzeszowie, Jury nie miało wątpliwości, co do wyboru. Szkoła wygrała w trzech na osiem lekcji IV edycji Akcji, a każda z fotografii z Rzeszowa niemal do ostatniej chwili była brana pod uwagę podczas obrad jury. Zwyciężczynią trzeciej edycji w kategorii indywidualnej została Natalia Łączyńska z Zespołu Szkół Plastycznych w Bielsku-Białej, która wygrała stypendium naukowe w wysokości 11 111 PLN.

Więcej informacji: www.szerokikadr.pl

Zobacz także:
Zimowa promocja Nikon
Strona internetowa firmy Nikon w nowej odsłonie
Niezatapialna żeglarska lornetka od Nikon
Konkurs Nikon European Film Festival
Zwycięskie prace konkursu Nikona
Ostatnia szansa na tańszy aparat Nikon Coolpix
Ruszają warsztaty z Gilardem Ratmanem
Nikon, Canon, Sigma i Sony nagrodzone przez EISA
W weekend warsztaty Ciekłe miasto z Judith Röder
Trzy nowe obiektywy Nikon
Fotowarsztaty na Gdynia Volvo Sailing Days 2015
W weekend dwa warsztaty Olympus

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 3.187s.