Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Oprogramowanie  >  Adobe zapowiada aktualizację oprogramowania wideo w Creative Cloud


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Do pierwszych aparatów dalmierzowych Canona (o nazwie Hansa Kwanon) w latach 1934–46 obiektywy produkował Nippon Kōgaku Kōgyō K.K. – czyli dzisiejszy Nikon?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Adobe zapowiada aktualizację oprogramowania wideo w Creative Cloud
Dodał: Alina Plata 11.09.2013
Już w październiku pojawią się nowe funkcjonalności w narzędziach do profesjonalnej obróbki wideo, w tym Adobe Anywhere.


Firma Adobe ogłosiła plany wprowadzenia ważnych nowości dla narzędzi wideo dostępnych w ramach Adobe Creative Cloud. Nadchodząca aktualizacja zawiera ponad 150 nowych funkcji dla programów Adobe Premiere Pro CC, Adobe After Effects CC, Adobe SpeedGrade CC, Adobe Prelude CC , Adobe Media Encoder CC i Adobe Story CC Plus. Ważne aktualizacje pojawią się także w usłudze Adobe Anywhere – wirtualnej platformie, umożliwiającej profesjonalnym twórcom wideo wspólną pracę nad tworzeniem projektów.

Kluczowe nowości w narzędziach wideo Creative Cloud:
• Nowy mechanizm integracji kolorów pomiędzy Adobe Premiere Pro CC i SpeedGrade CC pozwala użytkownikom swobodnie poruszać się między programami w ramach zintegrowanego obiegu pracy. Projekty programu Adobe Premiere Pro CC można otworzyć w programie SpeedGrade CC, a po użyciu narzędzia do korekcji kolorów Lumetri Deep Color Engine można wrócić do Adobe Premiere Pro CC i kontynuować montaż.
• Zaawansowane wsparcie dla wysokich rozdzielczości 4K i wyższych oraz materiałów Ultra HD i RAW pozwala montażystom pracować od razu na najnowszych rozdzielczościach i zaoszczędzić czas spędzany dotąd na zmianach kodowania materiałów i tworzenia warstw poprzednich.
• Funkcja śledzenia masek w After Effects CC pozwala profesjonalistom tworzyć maski i stosować efekty automatycznie przechodzące z klatki do klatki w całej kompozycji, eliminując potrzebę wielkokrotnego ręcznego dopasowywania masek, co znacznie wydłużało czas pracy.
• Płynniejsza edycja w Premiere Pro CC. Ulepszona wtyczka Multicam oferuje więcej możliwości tworzenia napisów kodowanych, nakładek i monitorowania ścieżek dźwiękowych, w efekcie pozwalając na szybszą pracę.
• Większa wydajność. PremierePro CC wspiera platformę programistyczną OpenCL, zapewniając montażystom odpowiedną prędkość i moc do prowadzenia najbardziej wymagających projektów. Nowy procesor graficzny optymalizuje format Cinema DNG do odtwarzania w czasie rzeczywistym.
• Wersja poglądowa aplikacji Prelude CC Live Logger na tablety iPad, pozwalająca wprowadzać notatki, wydarzenia i inne dane podczas kręcenia materiału wideo, włączając możliwość bezprzewodowej synchronizacji kodów czasowych oraz synchronizacji metadanych za pomocą Creative Cloud.
• Zaawansowane stopniowanie kolorów z nowym narzędziem SpeedLooks w SpeedGrade CC oferuje tworzenie dedykowanych łatek kamery. Pozwala to użytkownikom na dopasowanie kolorów nawet między różnymi formatami kamer. Nowe możliwości masek i połączonych masek-warstw w SpeedGrade umożliwiają większą kontrolę nad całościowym wyglądem projektu.
• Nowe ustawienia synchronizacji w programie Adobe Media Encoder CC pozwalają teraz synchronizować preferencje aplikacji pomiędzy wieloma komputerami za pośrednictwem Creative Cloud.
• Nowe funkcje planowania produkcji w Adobe Story Plus zapewniają potężne narzędzia do planowania i raportowania, które umożliwiają skuteczniejsze zarządzanie produkcją, w tym modyfikowanie i dzielenie list pomiędzy produkcją i użytkownikami.Platforma Adobe Anywhere dla profesjonalistów wideo
Adobe ogłosiło także ważne aktualizacje dla platformy współpracy Adobe Anywhere, która usprawnia proces pracy z Adobe Premiere Pro CC i Adobe Prelude CC dla zespołów, za pośrednictwem zwykłego połączenia sieciowego. Adobe Anywhere uzupełnia aplikacje Creative Cloud, umożliwiając nawet dużym organizacjom ścisłą współpracę przy pracy z projektami wideo.
• Wczesny dostęp do pomocy After Effects CC: Twórcy efektów wizualnych i ruchomych grafik mogą teraz, za pomocą Adobe Anywhere, współpracować z resztą zespołu, bez konieczności nauki nowego oprogramowania.
• Ulepszona obsługa plików: Użytkownicy mogą teraz edytować materiał w Premiere Pro CC już podczas jego rejestrowania – opcja ważna szczególnie dla nadawców sportowych i wydarzeń na żywo.
• Aplikacja na tablet iPad: Adobe udostępnia podgląd nadchodzącej aplikacji Adobe Anywhere dedykowanej tabletom iPad, która umożliwia użytkownikom podgląd produkcji i odtwarzanie sekwencji na serwerze Anywhere z każdej lokalizacji.
Więcej informacji można znaleźć pod adresem: www.adobe.com.

Zobacz także:
Olympus M.Zuiko Digital ED 40-150mm f/2.8 PRO
Obiektyw Mikro Cztery Trzecie – Olympus M.Zuiko Digital 12-40mm f/2.8 Pro
Olympus OM-D E-M1
Instax mini8 do fotografii natychmiastowej
Leica C – pierwsza z nowej linii aparatów kompaktowych Leiki
Szerokokątny Fujinon XF 23 mm F1.4 R
DxO Optics Pro 8.3.1
Ricoh prezentuje 360-stopniowy aparat Theta sterowany smartfonem
''Aparaty w obiektywie'' Cyber-shot DSC-QX100 i DSC-QX10
Smartfon-zegarek Samsung Galaxy Gear
Lampa LED Nikon LD-1000
Miniaturowy Nikon COOLPIX S02
Zaawansowany Nikon COOLPIX P7800
Nowy obiektyw stałoogniskowy Canon EF Cinema 35mm
Canon ulepsza kamery Cinema EOS

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.797s.