Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  ''Aparaty w obiektywie'' Cyber-shot DSC-QX100 i DSC-QX10


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Mimo zastosowania mniejszego przetwornika obrazu, wizjer Olympusa E-3 dorównuje jasnością i wielkością konkurencyjnym aparatom półprofesjonalnym z matrycami APS-C.
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

''Aparaty w obiektywie'' Cyber-shot DSC-QX100 i DSC-QX10
Dodał: Alina Plata 05.09.2013
Firma Sony wprowadza dwa pionierskie produkty, które zmieniają smartfon w aparat fotograficzny.


Od dziś, fotografując i filmując telefonem komórkowym można przekształcić go w cyfrowy aparat fotograficzny — i uzyskać nieosiągalną wcześniej jakość obrazu. ''Aparaty w obiektywie'' Cyber-shot DSC-QX100 i DSC-QX10 współpracują z nowymi smartfonami Xperia Z1 i wieloma innymi, zmieniając je w bogato wyposażone aparaty fotograficzne.

Nowe produkty wyglądają jak obiektywy, lecz w istocie są w pełni funkcjonalnymi aparatami fotograficznymi. Obiektywy DSC-QX100 i DSC-QX10 są dostarczane w komplecie z uchwytem umożliwiającym instalację na szeregu popularnych modeli smartfonów (szerokość 54 – 75 mm/maks. grubość 13 mm). Łączność z telefonem zapewnia technologia Wi-Fi, która powoduje także automatyczne uruchomienie najnowszej aplikacji Sony PlayMemories Mobile. W przypadku smartfonów z technologią NFC nawiązanie połączenia sprowadza się do jednego dotknięcia.Ważący 105 g (z akumulatorem i kartą Memory Stick Micro) aparat Cyber-shot DSC-QX10 jest wyposażony w przetwornik obrazu CMOS Exmor R™ o efektywnej rozdzielczości 18,2 megapiksela, 10-krotny zoom optyczny, wbudowany stabilizator obrazu Optical SteadyShot.
 
W modelu Cyber-shot DSC-QX100 zastosowano dużą matrycę obrazu CMOS Exmor R™ typu 1 cala, której efektywna rozdzielczość wynosi 20,2 megapiksela. Komponowanie ujęć i wybieranie ustawień przysłony, kompensacji ekspozycji, trybu fotografowania/filmowania itp. jest możliwe przy użyciu dotykowego ekranu smartfonu. Zewnętrzny aparat daje bez porównania więcej możliwości kształtowania obrazu niż aparat w smartfonie, by wspomnieć tylko o możliwości pięknego rozmycia tła, możliwego dzięki matrycy znacznie większej niż w zwykłych telefonach. Projektanci zadbali o łatwy dostęp do wszystkich funkcji. Do nastawiania zoomu i wyzwalania migawki można nawet używać wydzielonych przycisków na samym aparacie. Model ma szerokokątny obiektyw Carl Zeiss Vario-Sonnar T* z zoomem optycznym 3,6x i stabilizatorem Optical SteadyShot.Nowe aparaty Sony Cyber-shot™ DSC-QX100 i DSC-QX10 można już zarezerwować na stronie www.sony.pl, a rozpoczęcie ich sprzedaży zaplanowano na wrzesień 2013 r.

Zobacz także:
Lampa LED Nikon LD-1000
Miniaturowy Nikon COOLPIX S02
Zaawansowany Nikon COOLPIX P7800
Nowy obiektyw stałoogniskowy Canon EF Cinema 35mm
Canon ulepsza kamery Cinema EOS
''Faux tiroirs'' – szuflady i prawdziwe ciekawostki – nowa praca drugiego sezonu TEN by Fotolia
Bezpłatne warsztaty artystyczne – czwarta edycja w Szkołach Artystycznych ROE
Aktualizacja oprogramowania dla lustrzanki Sony A99
Samsung Galaxy S4 Zoom LTE Edition
Konkurs fotograficzny ''Podróże małe i duże!''
Fotograf National Geographic zrobił zdjęcia Wielkiego Kanionu Lumią 1020

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.741s.