Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  Olympus OM-D E-M1


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Już w 1965 roku Canon zaprezentował lustrzankę małoobrazkową (model Pellix) ze stałym, półprzepuszczalnym lustrem?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Olympus OM-D E-M1
Dodał: Alina Plata 10.09.2013
Olympus przedstawił następcę bezlusterkowca OM-D E-M5. Nowy model z rodziny OM-D ma 16-megapikselowy sensor Live MOS, procesor obrazu TruePic VII, Podwójny Fast AF i 5-osiowy system stabilizacji obrazu.

« poprzednia strona 1|2 następna strona »

Bezlusterkowiec OM-D E-M1 łączy w sobie niewielkie rozmiary systemu Mikro Cztery Trzecie z jakością obrazu właściwą dla lustrzanek cyfrowych. Ma nowy sensor Live MOS oraz procesor obrazu TruePic VII i Podwójny Fast AF. OM-D E-M1 posiada wizjer elektroniczny o mocy powiększenia pełnoklatkowej lustrzanki wysokiej klasy i unikalny* 5-osiowy system stabilizacji obrazu, który zastosowano już wcześniej w OM-D E-M5. Aparat E-M1, odporny kurz, zachlapania oraz niskie temperatury**, za sprawą Podwójnego FAST AF jest kompatybilny ze stale rosnącą liczbą wymiennych obiektywów. Czarny E-M1 będzie sprzedawany od połowy października 2013 roku jako samodzielny korpus oraz zestaw z obiektywem M.ZUIKO DIGITAL 12-40mm 1:2.8.




Jak zapewnia producentm użytkownicy E-M1 będą czerpać korzyści z najszybszego w historii systemu AF zastosowanego w aparatach Olympus. Podwójny Fast AF zapewnia bardzo szybkie działanie autofokusa zarówno z obiektywami Mikro Cztery Trzecie, jak i Cztery Trzecie, które można zamocować do E-M1 poprzez adapter. Aparat wykrywa rodzaj używanego obiektywu i automatycznie wybiera najbardziej odpowiednią technologię AF – AF detekcji fazy lub AF działający na zasadzie detekcji kontrastu. Obiektywy Cztery Trzecie pracują z wykorzystaniem detekcji fazy, a Mikro Cztery Trzecie z detekcji kontrastu. Technologie AF pozwalają ustawić ostrość na jednym z 37 punktów lub 81 obszarach ostrości.






Aparat ma elektroniczny wizjer o powiększeniu 1,48x (około 1,3x większe niż w typowej lustrzance). Wizjer elektroniczny przewyższa wizjery optyczne za sprawą: rozdzielczości 2 360 000 punktów, PODWÓJNEGO FAST AF, automatyki regulowania podświetlenia oraz nowej funkcji, unikalnej dla OM-D E-M1. Tryb podglądu HDR pozwala na monitorowanie obrazów HDR w celowniku przed zrobieniem zdjęcia, a także na eksperymentowanie z czterema kluczowymi ustawieniami: proporcjami boków, powiększeniem, kolorami, światłami i cieniami. OM-D E-M1 wprowadza także nowy sposób dostosowania kolorów. Zamiast wykresów i cyfr użytkownik ma teraz do dyspozycji Kreator Kolorów. Wyniki można sprawdzić w czasie rzeczywistym w EVF dzięki podglądowi na żywo. Opóźnienie wynosi zaledwie 29 ms, jest niezauważalne dla ludzkiego oka, pozwala natomiast na obserwację ruchu nawet bardzo szybko przemieszczających się obiektów***.






Hybrydowy, 5-osiowy stabilizator obrazu Olympus* kompensuje ruch wokół osi obiektywu, przesunięcia w pionie i w poziome oraz wszelkie przechylenia aparatu. Nawet jeśli jesteśmy w ruchu, hybrydowy IS pozwoli nam zarejestrować film HD wolny od niepożądanych poruszeń i rozmyć bez względu na zastosowaną ogniskową. Do kadrowania w czasie rzeczywistym możemy wykorzystać wizjer lub ekran LCD.

Wykonany z magnezu korpus E-M1 jest odporny na kurz**, zachlapania** oraz mróz**. OM-D E-M1 może pracować w temperaturach nawet do -10°C*. Jednym z atutów E-M1 jest wbudowane WiFi. Smartfona możemy używać jako pilota zdalnego sterowania, by nie dotykać aparatu podczas fotografowania z długim czasem ekspozycji. Parowanie ze smartfonem jest łatwe i szybkie, wystarczy, że użyjemy kodu QR. Na ekranie smartfona możemy śledzić obraz Live View wyświetlany na ekranie aparatu, a nawet sprawdzać wyjątkowy efekt Live Bulb. Bieżąca aktualizacja obrazu Live View następuje w zadanych odstępach czasu podczas ekspozycji w trybie Bulb. Za pomocą ekranu telefonu ustawimy ostrość i zdalnie wyzwolimy migawkę za pośrednictwem WiFi (w trybach P, A, S, M).
 
OM-D E-M1 ma programowalne pokrętła, przełączniki i pierścienie. Na przykład: za pomocą dwóch pokręteł można ustawić przysłonę i ekspozycję, a następnie, przesuwając dźwignię zmiany funkcji pokręteł - ISO oraz balans bieli.
« poprzednia strona 1|2 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.386s.