Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  i-gotU GT-200 i GT-120 – geotagowanie dla każdego


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwszy aparat wykonujący zdjęcia barwne dzięki separacji światła na składowe RGB powstał już w 1904 roku?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

i-gotU GT-200 i GT-120 – geotagowanie dla każdego
Dodał: Sebastian Kuniszewski 25.02.2009
i-gotU GT-200 i GT-120 to urządzenia z odbiornikiem GPS, które zapisują współrzędne geograficzne przebytej trasy i umożliwiają łatwe dodawanie geotagów do zdjęć.


Dokładnie dwa tygodnie temu informowaliśmy o premierze nowego zestawu dla fotografów Sony GPS-CS3KA, który pozwala na łatwe geotagowanie zdjęć. Alternatywnymi, a do tego nieco tańszymi, mniejszymi i lżejszymi rozwiązaniami są: wyposażony w moduł Bluetooth i-gotU GT-200 oraz odbornik i-gotU GT-120 z portem USB. Oba urządzenia, podobnie jak odbiornik Sony, zapisują współrzędne geograficzne przebytej trasy i pozwalają na dodawanie do zdjęć informacji, w którym miejscu zostały one wykonane.


Obsługa GPS Loggera i-gotU jest banalnie prosta. Jedyne o czym trzeba pamiętać przed wyruszeniem w trasę to dokładne ustawienie w aparacie daty i godziny i włączenie odbiornika GPS. Automatycznie zapisywane w pamięci urządzenia dane można wizualizować na mapach cyfrowych oraz eksportować do różnych formatów GPX, MHT oraz KMZ. Tak przygotowany dziennik podróży można zaprezentować w aplikacjach typu Google Map czy Google Earth oraz zaprezentować w albumach Picasa lub Flickr.

GPS i-gotU GT-200

Urządzenia i-gotU GT-200 i GT-120 są wodoodporne oraz mają kilka sposobów mocowania, które pozwalają na ich wykorzystanie podczas wędrówek pieszych, uprawiania narciarstwa czy sportów wodnych. i-gotU można stosować również jako tradycyjny odbiornik GPS, który współpracuje z mapami nawigacyjnymi różnych producentów.
 
Odbiorniki GPS i-gotU GT-200 ma wbudowany moduł Bluetooth V2.0 EDR Class 2, port USB 1.1, akumulator o pojemności 750mAh oraz pamięć wewnętrzną, która pozwala na zapisanie 32000 punktów ze współrzędnymi geograficznymi. GT-200 ma wymiary 46 x 41,5 x 14 mm i waży 37 gramów.

GPS i-gotU GT-120

Z kolei nieco prostszy model i-gotU GT-120 wyposażony jest jedynie w port USB 1.1 oraz akumulator o mniejszej pojemności 230mAh, który pozwala na ciągłą pracę przez 30 godzin (dane zapisywane są co 15 sekund). Model ten ma natomiast więcej pamięci, w której można zapisać aż 65000 punktów trasy (do 30 dni, po 8 godzin pracy urządzenia).
 
Oba odbiorniki GPS zbudowane są na bazie układu SiRF StarIII i mogą pracować w temperaturach od -10 do +50 stopni Celsjusza. W sprzedaży powinny pojawić się na przełomie lutego i marca 2009 (również w Polsce) w cenach: ok. 250 zł (GT-200 BT) i 200 zł (GT-120 USB)

Więcej informacji: www.i-gotu.com oraz www.elitnet.com.pl

Zobacz także:
HTC Touch Cruise – smartfon z fotograficznym dziennikiem podróży
Olympus E-620 – najmniejsza lustrzanka ze stabilizacją
Pretec CF 16GB 433x – najszybsza karta typu CompactFlash
Ricoh CX1 z matrycą CMOS
Canon Selphy CP780 – kompaktowa drukarka foto
PowerShot D10 – pierwszy wodoodporny kompakt Canona
Wodoodporny Fujifilm FinePix Z33WP i stylowy Z30
Zestaw Sony GPS-CS3KA dla fotografów
Panasonic Lumix DMC-FT1 – prawdziwy twardziel
Olympus mju 550WP - mały i wodoszczelny
Olympus mju TOUGH-8000 i 6000 – czyli twarde z natury
Atlas pełen zdjęć – geolokalizacja cyfrowych kadrów
Recenzja: Sony GPS-CS1KA – GPS dla fotografa

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.066s.