Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  Olympus E-620 – najmniejsza lustrzanka ze stabilizacją


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Już w 1965 roku Canon zaprezentował lustrzankę małoobrazkową (model Pellix) ze stałym, półprzepuszczalnym lustrem?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Olympus E-620 – najmniejsza lustrzanka ze stabilizacją
Dodał: Sebastian Kuniszewski 24.02.2009
Nowa lustrzanka Olympus E-620 to bardzo ciekawa konstrukcja. W zgrabnej obudowie znalazło się miejsce na zaawansowany 7-punktowy autofocus, mechanizm stabilizacji, 2,7-calowy, obrotowy ekran LCD oraz mnóstwo przydatnych funkcji.

« poprzednia strona 1|2|3 następna strona »

Elegancki, zgrabny i solidnie wykonany korpus najnowszej lustrzanki Olympus E-620 pozytywnie zaskakuje liczbą oferowanych funkcji i technologii, które powinny zaspokoić wymagania nawet doświadczonych fotoamatorów. Jednocześnie aparat jest wyjątkowo łatwy w obsłudze, na co zapewne zwrócą uwagę osoby początkujące.

Cyfrowa lustrzanka Olympus E-620

Jednym z ciekawszych aspektów cyfrowej lustrzanki Olympus E-620 jest nowy, 7-punktowy system podwójnych czujników AF, z których pięć stanowi tzw. punkty krzyżowe. Ta opracowana przez Olympus technologia pierwotnie była przeznaczona dla profesjonalnej lustrzanki E-3. Obecnie rozwiązanie dostosowano do potrzeb fotoamatorów: pięć punktów krzyżowych działa w oparciu o poziome i pionowe linie sensora dostarczając dane do określenia idealnych punktów ostrości dla każdego zdjęcia. Dzięki temu, każdemu zwolnieniu migawki towarzyszy powstanie ostrego obrazu. Dodatkowo, AF został tak skonstruowany, by płynnie i błyskawicznie współpracować z obiektywami SWD wyposażonymi w napędy ultradźwiękowe.

Cyfrowa lustrzanka Olympus E-620

Poza zaawansowanym systemem AF, w nowym modelu E-620 zastosowano również wydajny tandem w postaci 12,3 megapikselowego sensora high-speed Live MOS oraz nowej generacji procesora obrazu TruePic III+. Dzięki obu elementom każde zdjęcie jest tak wyraziste, jak oglądany w naturze obraz – nawet podczas fotografowania w trybie seryjnym z prędkością 4 klatek na sekundę.

Cyfrowa lustrzanka Olympus E-620

Niezależnie od warunków oświetleniowych, czy odległości od fotografowanego obiektu – wbudowana stabilizacja obrazu koryguje drgania aparatu do 4 kroków EV. Z kolei, ustawiany pod niemal dowolnym kątem 2,7-calowy ekran HyperCrystal III LCD oferuje duży kąt widzenia do 176° i pozwala wygodnie fotografować z każdej niemal perspektywy. Całości dopełnia funkcja Live View, współpracująca z AF aparatu opartym na detekcji kontrastu, która pozwala na kadrowania za pomocą ekranu LCD i wygodną ocenę rezultatów jeszcze przed wykonaniem zdjęcia (wg zasady "to co widzisz, będzie efektem, jaki uzyskasz"). Jeśli użytkownik nie wykorzystuje ekranu LCD do kadrowania ujęć, może komponować zdjęcia poprzez celownik dający powiększenie 0.96x oraz zapewniający 95% pokrycie pola kadru.

12,3 megapikselowy sensor high-speed Live MOS w aparacie Olympus E-620
« poprzednia strona 1|2|3 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.097s.