Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  Panasonic Lumix DMC-FT1 – prawdziwy twardziel


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Wartość przysłony f/1.0 nie jest graniczną (najmniejszą) wartością ciągu przysłon, i że istnieją obiektywy większej jasności niż 1:1.0?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Panasonic Lumix DMC-FT1 – prawdziwy twardziel
Dodał: Sebastian Kuniszewski 27.01.2009
Nowy Panasonic Lumix DMC-FT1 to wodoszczelny, odporny na wstrząsy, upadki i pył aparat przeznaczony dla osób, które aktywnie spędzają wolny czas i uprawiają sporty ekstremalne.


Firma Panasonic zaprezentowała dzisiaj kompakt Lumix DMC-FT1 – pierwszy z nowej linii aparatów, która jest przeznaczona dla osób, które aktywnie spędzają wolny czas i uprawiają m.in. sporty ekstremalne.
 
DMC- FT1 został wyposażony w 28 mm, szerokokątny obiektyw LEICA DC VARIO-ELMAR z 4,6x zoomem, 12,1-megapikselową matrycę, 2,7-calowy wyświetlacz Intelligent LCD o rozdzielczości 230.000 pkt oraz tryb iA (Intelligent Auto). Ten wszechstronny aparat pozwala uwiecznić na zdjęciu czy filmie nawet najbardziej ekstremalne przygody. DMC-FT1 został przetestowany według tych samych standardów co, uznawane za najbardziej wytrzymałe, komputery Panasonic TOUGHBOOK. Próba wytrzymałości udowodniła, że jest on wodoszczelny do głębokości 3 metrów, odporny na upadek z wysokości 1,5 metra oraz kurz.

Panasonic Lumix DMC-FT1

Nowością w DMC-FT1 jest, znany z aparatów Lumix tryb iA, który został zaadaptowany przez ten model na potrzeby kręcenia filmów. Teraz Intelligent Auto automatycznie wybiera optymalne tryby scen i pozwala korygować efekt drżących dłoni, problemy z ostrością i jasnością. Tryb iA jest niezwykle pomocny przy kręceniu filmów w ekstremalnych warunkach, wtedy, gdy nastawy manualne są niemożliwe. DMC-FT1 ponadto został wyposażony w funkcję Face Recognition, która pamięta twarze osób fotografowanych na poprzednich filmach. Mechanizm rozpoznawania twarzy dodatkowo został wyposażony w tryb Baby Scene, który ma optymalne nastawy do fotografowania i filmowania dzieci poniżej 3 roku życia. Gdy w kadrze pojawi się znajoma dla aparatu twarz, ustawi on ją jako priorytetową i dobierze do niej odpowiednią ostrość i ekspozycję, tak aby wypadła na zdjęciu jak najlepiej.
 
Oprócz zapisu filmów w formacie Motion JPEG, FT1 dysponuje możliwością zapisu filmów w formacie wysokiej rozdzielczości, AVCHD Lite, który pozwala użytkownikowi na oglądanie filmów bezpośrednio z karty SD/SDHC. Wystarczy nośnik przełożyć do urządzenia ze slotem na karty np. jednego z modeli nowych telewizorów Viera HDTV lub podłączyć aparat za pomocą kabla mini-HDMI do odbiornika. W AVCHD można nagrywać w trzech trybach: SH z prędkością 17 Mbps, H z prędkością 13 Mbps, L z prędkością 9 Mbps.

Panasonic Lumix DMC-FT1

Intelligent Exposure stale kontroluje poziom światła i dostosowuje ustawienia do zmieniających się warunków, aby zapobiec prześwietleniom i cieniom na filmie. Intelligent Scene Selector automatycznie w zależności od okoliczności przełącza ustawienia pomiędzy trybami: Normal, Portrait, Macro, Scenery i Low Light tak, aby zoptymalizować jakość filmu. Tryb iA w FT1 został ponadto wyposażony w inne funkcje, które np. poprawią jakość nagrywanego dźwięku. Wind Cut zablokuje zagłuszenie dialogów czy innych rejestrowanych dźwięków przez wiatr. Tryb Color oferuje 16 różnych możliwości trybów kolorystycznych do nagrywania zarówno zdjęć jaki i filmów.
 
Sercem aparatu jest wydajny procesor Venus Engine HD. Aparat startuje już po 1,3 sekundy. W trybie Burst Shooting istnieje możliwość rejestracji obrazu z prędkością 2,3 klatek na sekundę w maksymalnej rozdzielczości. Z kolei w trybie High-Speed Burst shooting, aparat może wykonywać do 10 klatek na sekundę, aż do momentu, gdy karta jest pełna. FT1 oddaje do dyspozycji użytkownika 26 trybów fotografowania różnych scenerii i okoliczności i 17 dla filmów, w tym specjalnie dedykowane do filmów outdoorowych: Portrait, Soft Skin, Transform, Self Portrait, Scenery, Low Light, Food, Party, Candle Light, Sunset, Beach & Surf, Snow, Aerial, Pin hole, Film grain, Underwater i High Sensitivity. W trybie Beach & Surf pojawił się program do zdjęć Panorama Assist, umożliwiający tworzenie niezwykłych zdjęć panoramicznych, zarówno w pionie, jak i poziomie. Wystarczy wykadrować zdjęcia zgodnie z prowadnicami wyświetlonymi na ramce, a następnie przygotować panoramiczne ujęcia w dołączonym programie PanoramaMaker.

Strona producenta: www.panasonic.pl

Zobacz także:
Panasonic Lumix DMC-LS85 – dla początkujących
Nowy firmware 1.2 dla Panasonic Lumix DMC-LX3
Panasonic Lumix DMC-FS6 i FS7 – smukłe aparaty w kolorach tęczy
Panasonic Lumix DMC-FS15 – stylowy i inteligentny
Lumix Award 2009 – do wygrania wycieczka do Edenu oraz aparaty Panasonic.
Nowy firmware dla aparatów Lumix DMC-LX3 i DMC-G1
Lampa błyskowa dla aparatów Panasonic Lumix
Panasonic LUMIX DMC-G1 już w Polsce

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.619s.