Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Oprogramowanie  >  VSO Image Resizer 3 – narzędzie dla użytkowników cyfrowych ramek fotograficznych


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Wartość przysłony f/1.0 nie jest graniczną (najmniejszą) wartością ciągu przysłon, i że istnieją obiektywy większej jasności niż 1:1.0?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

VSO Image Resizer 3 – narzędzie dla użytkowników cyfrowych ramek fotograficznych
Dodał: Przemysław Imieliński 20.11.2009
Francuski firma VSO udostępniła kolejną wersję aplikacji pozwalającej łatwo i szybko przeskalować, a następnie wgrać zdjęcia do pamięci cyfrowej ramki. Program ma jednak jeszcze kilka innych zalet – obsługa wielu różnych formatów plików graficznych (w tym także RAW), możliwość dodawania znaków wodnych czy też integracja z eksploratorem systemu Windows to tylko niektóre z nich.


Współczesne aparaty cyfrowe zapisują zdjęcia o coraz to większych rozdzielczościach. Chcąc przesłać je naszym bliskim i znajomy lub wgrać do pamięci ramki cyfrowej, koniecznie musimy je przeskalować. W przeciwnym razie, nasze maile mogą nie dotrzeć do adresatów, a pamięć naszej ramki pomieści jedynie kilkadziesiąt zdjęć. Image Resizer to właśnie narzędzie, które pozwoli nam przeprowadzić ten proces szybko i niemal zupełnie automatycznie, a do tego zadba o to, by jakość obrazu plików wynikowych nie budziła żadnych zastrzeżeń. Do tego z programu w wersji do użytku domowego i przy nieco ograniczonej funkcjonalności można korzystać bezpłatnie.

VSO Image Resizer – interfejs programu


Główne zalety programu to przede wszystkim obsługa wielu formatów graficznych i możliwość swobodnego konwertowania jednego typu plików w inny. Lista akceptowanych formatów jest naprawdę ogromna: www.vso-software.fr, a znajdziemy na niej pliki JPEG, GIF, TIFF, BMP oraz RAW-y z aparatów niemal wszystkich głównych producentów. Osoby czujące się niezbyt pewnie w obsłudze komputera ucieszy z pewnością fakt, że aplikacja wyposażona została w asystenta, który niemal całkowicie automatyzuje proces zmiany wielkości plików, doboru właściwej rozdzielczości i transmisji fotografii. Zintegrowany z nim mechanizm wyszukiwania pozwala szybko zidentyfikować producenta ramki i dobiera właściwą dla niej rozdzielczość zdjęć oraz proporcje kadru! Użytkownikowi pozostaje jedynie wybrać pliki, które chce przesłać, a program zajmie się resztą. Żadnego rozciągania zdjęć czy widocznych czarnych pasków, by wypełnić ekran ramki, a do tego zachowane proporcje obrazu – wspaniale! Do tegoBardziej doświadczeni użytkownicy mogą natomiast samodzielnie określić rozdzielczość plików docelowych, wybrać pożądaną metodę skalowania obrazu, dodać do zdjęć znak wodny i przy tak określonych pramateriach kazać programowi skonwertować wybrany plik lub całe ich archiwum łącznie z podfolderami. Resizer pozwala także automatycznie zmieniać nazwy plików lub konwertować zdjęcia do postaci czarno-białej.

Image Resizer 3 integruje się z eksploratorem Windows dając bezpośredni dostęp do aplikacji poprzez menu kontekstowe, do którego uzyskać można dostęp po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na wybranym pliku. Aplikację można zainstalować na komputerach z systemem operacyjnym Windows XP, Widows Vista, Windows 7 w wersjach 32- i 64-bitowych. Program dystrybuowany jest w wersji darmowej, której wadą jest wyskakujące okienko, które znika jednak po zakupie licencji.

Cena: freeware, 15 USD
Strona producenta: www.vso-software.fr
Pobierz Image Resizer 3: www.vso-software.fr (ok. 7 MB)

Zobacz także:
Pilotażowy Program Akademicki Adobe – 90% rabatu!
imphoto – program do zwiększania rozpiętości tonalnej zdjęć
Nero 9 Lite – darmowy program do nagrywania płyt CD i DVD
PicturesToExe Deluxe 6.0 – program do tworzenia efektownych pokazów slajdów
Photoshop będzie miał nową generację narzędzi do wymazywania
Tańsze programy Adobe dla uczniów i studentów
Adobe Story – nowatorskie narzędzie do tworzenia scenariuszy
Warsztat: Tryptyk z jednego zdjęcia w Photoshop Lightroom 2
Recenzja: Adobe Photoshop Elements 7
Photoshop CS3 – co nowego dla fotografa?
Warsztat: Prosta ramka typu pass-partout w Photoshopie
Adobe Photoshop: kadrowanie fotografii

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.798s.