Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Oprogramowanie  >  Adobe Story – nowatorskie narzędzie do tworzenia scenariuszy


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Aparat Olympus E-3 wyposażony jest w 11-polowy autofokus, który w momencie premiery był najczulszym tego typu układem zastosowanym w tej klasie lustrzanek cyfrowych?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Adobe Story – nowatorskie narzędzie do tworzenia scenariuszy
Dodał: Marcin Kwiecień 21.09.2009
Na targach IBC 2009 firma Adobe przedstawiła nowe oprogramowanie online'owe o nazwie Adobe Story, które współpracując z innymi aplikacjami z pakietu Creative Suite, służy do wspomagania procesu tworzenia scenariuszy.


Adobe Story ma zapewniać lepsze efekty pracy i obniżać koszty produkcji filmów. Program ułatwia zespołowe tworzenie scenariuszy zarówno w trybie offline, jak i online; usprawnia fazę planowania i przygotowań do produkcji filmów. Nowe narzędzie zwiększa efektywność działania i obniża koszty produkcji cyfrowych materiałów wideo, automatycznie bowiem przekształca treść scenariusza w metadane, które można wykorzystywać podczas pracy. Adobe Story będzie zintegrowane z innymi produktami, w tym z nowymi wersjami aplikacji z pakietu Adobe Creative Suite.

Od scenariusza do gotowego filmu
Adobe Story oferuje wiele funkcji, które upraszczają produkcję filmów i obniżają jej koszty, a także ułatwiają pracę operatorom kamer, redaktorom, reżyserom oraz innym osobom zaangażowanym w projekt. Informacje dotyczące np. lokalizacji scen lub biografii bohaterów są wprowadzane do oprogramowania Adobe Story lub przez nie pobierane, a utworzone na ich podstawie metadane – automatycznie przekazywane do innych narzędzi z zestawu Creative Suite Production Premium. Oznacza to usprawnienie nagrywania i edytowania materiałów. Gdy nagranie wideo jest gotowe do dystrybucji w trybie online, metadane mogą ułatwić widzom przeszukiwanie treści w celu odnalezienia ulubionych bohaterów, epizodów lub scen. Oglądanie staje się więc bardziej interaktywne.


Współpraca zespołowa podczas tworzenia scenariuszy
Tworzenie scenariusza obejmuje zwykle kilka faz: przygotowanie wstępnego projektu, kilku szkiców wstępnych, szkicu finalnego, opracowanie scenopisu oraz sporządzenie listy scen dołączonej do ostatecznej wersji scenariusza. Adobe Story upraszcza i przyspiesza praktycznie każdy etap tego procesu.
 
Oprogramowanie to zapewnia uczestnikom projektu bogate wizualnie środowisko, w którym mogą dzielić się swoimi pomysłami w każdej chwili. Umożliwia tworzenie scenariuszy od początku (z wykorzystaniem formatów zgodnych ze standardami branżowymi), importowanie ich z różnych aplikacji, takich jak Microsoft Word lub Final Draft, bądź eksportowanie do plików Adobe PDF, tekstowych, XML, Movie Magic i CSV.
 
Adobe Story umożliwia członkom zespołu pracę w trybie online lub offline oraz synchronizację wprowadzonych danych i komentarzy po podłączeniu się do Internetu. W tej fazie oprogramowanie automatycznie gromadzi metadane dotyczące np. lokalizacji scen, co znacznie usprawnia pracę w całym procesie twórczym.
 
Wersja testowa oprogramowania Adobe Story jest dostępna bezpłatnie w serwisie Adobe Labs pod adresem labs.adobe.com (konieczne jest Adobe ID). Oficjalnie obsługiwane są jedynie przeglądarki Safari i Firefox (gdy korzystamy z systemu Mac OS) oraz Internet Explorer i Firefox (gdy pracujemy pod Windows), ale aplikację można uruchomić także za pomocą przeglądarki spoza listy.

Więcej informacji: labs.adobe.com

Zobacz także:
Nowości z Adobe: Camera RAW 5.5, DNG Converter 5.5 i Lightroom 2.5
Camera Mapper – jak ze zdjęcia zrobić scenę 3D
AKVIS ArtWork 3.0 – nowe możliwości retuszu zdjęć
Portraiture 2 – teraz dla Adobe Lightroom
Opublikowano Nikon Camera Control Pro 2.6.0
Perfectly Clear i shoot it! – aplikacje fotograficzne dla iPhone’a i iPoda
Panorama Express 3.0 – wirtualne prezentacje odświeżone
Aktualizacja Capture One do wersji 4.8.2
RawTherapee 2.4 – kolejna odsłona aplikacji do obróbki plików RAW

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.455s.