Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  "Tybet" Marcina Zaborowskiego w warszawskich "Mam Ochotę" oraz "To Lubię"


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Popularnych ogniw litowo-jonowych nie wolno przechowywać rozładowanych?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

"Tybet" Marcina Zaborowskiego w warszawskich "Mam Ochotę" oraz "To Lubię"
Dodał: Marcin Pawlak 04.11.2011
Warszawska Klubokawiarnia Mam Ochotę zaprasza 5 listopada o godz. 18:00 na wernisaż wystawy fotografii Marcina Zaborowskiego "Tybet".


Wystawa jest efektem wielu miesięcy przygotowań nad projektem "Wyprawa Tybet 2010", który powstał dzięki współpracy z Książnicą Pomorską i "The Buddhist Book Project Poland". Projekt nie miałby szans realizacji bez wsparcia sponsorów: firmy Canon, która wypożyczyła mi na czas podróży wysokiej klasy sprzęt, firmy Softvig Systemy Informatyczne Sp. z o.o., Kamieński Dom Kultury KDK. Całość wspierał serwis internetowy www.nationalgeographic.pl oraz Polskie Radio Szczecin, dzięki którym mieliście okazję śledzić losy wyprawy oraz odsłuchać relacje z podróży, nagrywane telefonicznie z p. Marzeną Szóstak. Wyprawa zakończyła się bardzo symbolicznie podczas audiencji z najważniejszym uchodźcą z Tybetu, a mianowicie J.Ś. XIV Dalaj Lamą.


Dzisiaj zapraszam Was do zapoznania się z kolejnym etapem projektu (równie przyjemnym co pełnym dylematów przy wyborze zdjęć), jakim jest wystawa fotografii "Tybet". Podczas wystawy będzie okazja do zapoznania się z pracami powstałymi na terenie Tybetu ale także znajdzie się miejsce na zdjęcia z Katmandu i Indii, które były kolejnymi przystankami w drodze do Dharamsali. W trudnej selekcji przygotowałem dla Was zdjęcia krajobrazowe, portretowe, ujęcia z klasztorów, zbliżenia detali. Znajdzie się także miejsce na sylwetki mnichów, którzy od czasu wizyty w Birmie "prześladują" mnie podczas wyjazdów w buddyjskie rejony Azji. Oprócz w/w zdjęć, przygotowano na czas wernisażu krótki film dokumentalny z podróży po Tybecie, który jest uzupełnieniem do prezentowanych fotografii.

Kilka słów o autorze
Marcin Zaborowski urodził się w 1978 roku. Ukończył informatykę na Politechnice Szczecińskiej. Specjalizuje się w fotografii podróżniczej.
Bliski mu jest reportaż oraz nurt fotografii portretowej. Zaczynał od pierwszego wyjazdu do Maroka, w roku 2005. Od kilku lat koncentruje się na podróżach i poznawaniu kultur innych krajów. Szczególnym zainteresowaniem objął rejony Azji. Realizował tematy na terenach m.in. Birmy, Tybetu, Nepalu, Gruzji, Maroka, Peru oraz w tybetańskim obozie dla uchodźców w Indiach. Interesuje się tematyką uchodźców. Publikował w magazynie National Geographic oraz na licznych wystawach fotografii w różnych częściach Polski. Wielokrotny uczestnik audycji Polskiego Radia Szczecin.
Jest laureatem konkursu organizowanego przez portal national-geographic.pl. Autor krótkiego eseju dokumentalnego z Tybetu oraz reportażu "Dróżnik" opublikowanego w portalu Trop Reportera. Współpracował z magazynem National Geographic Polska, Książnicą Pomorską, The Buddhist Book Project Poland oraz firmą Canon. W roku 2010, w ramach projektu "Wyprawa Tybet 2010", spotkał się z J.Ś. XIV Dalaj Lamą, wykonując krótką sesję fotograficzną przywódcy Tybetańczyków.


Wystawa podzielona została na dwie części, i równolegle pokazywana będzie w dwóch miejscach:

Klubokawiarnia "Mam Ochotę"
Ul. Grójecka 75
Część I: 05.11.2011 – 30.11.2011
Część II: 01.12.2011 – 31.12.2011
Wernisaż: 5 listopada (sobota) godz. 18:05

Kawiarnia "To Lubię"
Ul. Freta 10
Część II: 05.11.2011 – 30.11.2011
Część I: 01.12.2011 – 31.12.2011

Wstęp bezpłatny.

Zobacz także:
Canon Cinema EOS C300 – pierwsza kinematograficzna kamera 4K z bagnetem EF
Filmowe obiektywy Canon EF w systemie Cinema EOS
Cinema EOS – debiut Canona w kinematografii
Filmowa lustrzanka 4K Canon Cinema EOS już wkrótce
Ruszył konkurs fotograficzny ''Od zmierzchu do świtu"
Polak wśród zwycięzców konkursu Wildlife Photographer of the Year 2011
Panoramy w fotografii podróżniczej
TEST: Nikon V1, czyli debiut nowego systemu
Fotografia podróżnicza - porady na dobry początek
Neutralne filtry szare połówkowe w fotografii krajobrazowej
TEST: Sony NEX-5N – udana modernizacja
MAKRO – kilka porad na dobry i... tani początek

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 5.67s.