Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Polak wśród zwycięzców konkursu Wildlife Photographer of the Year 2011


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwszą cyfrową lustrzanką, która umożliwiała swobodny podgląd fotografowanej sceny w każdych warunkach był Olympus E-330?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Polak wśród zwycięzców konkursu Wildlife Photographer of the Year 2011
Dodał: Marcin Pawlak 03.11.2011
W młodzieżowej kategorii wiekowej zwycięzcą został Polak Mateusz Piesiak. Zdobywcą głównej nagrody i tytułu Wildlife Photographer of the Year 2011 jest natomiast hiszpan Daniel Beltra.


To już 46 edycja konkursu prowadzonego przez Muzeum Historii Naturalnej oraz BBC Wildlife Magazine. Każdego roku przeglądanych jest dziesiątki tysięcy prac, z których specjalnie dobrany zespół ekspertów wybiera najlepsze.

Wildlife Photographer of the Year 2011: Still life in oil, fot. Daniel Beltra, źródło: Veolia Environnement Wildlife Photographer of the Year 2011.

Tegorocznym zwycięzcą The Veolia Environnement Wildlife Photographer of the Year jest hiszpański fotograf Daniel Beltra. Jego zdjęcie Still life in oil przedstawia pelikany pokryte olejem wskutek wycieku ropu w USA, a powstało za pomocą EOS-a 5D Mark II i obiektywu 35 mm/1.4.

Young Wildlife Photographer of the Year 2011: Pester power, fot. Mateusz Piesiak, źródło: Veolia Environnement Wildlife Photographer of the Year 2011.

Ważniejsze dla nas wyróżnienie Veolia Environnement Young Wildlife Photographer of the Year zdobył młody Polak, Mateusz Piesiak, za zdjęcie przedstawiające parę ostrygojadów na wybrzeżu wyspy Long Island koło Nowego Jorku. Zdjęcie, które zapewniło mu zwycięstwo w kategorii wiekowej od 11 do 14 lat wykonał aparatem Canon EOS 40D i obiektywem 400 mm/5.6.
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.656s.