Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Cinema EOS – debiut Canona w kinematografii


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwsze cyfrowe zdjęcie powstało ponad 30 lat temu?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Cinema EOS – debiut Canona w kinematografii
Dodał: Marcin Pawlak 04.11.2011
Canon ogłosił dziś wprowadzenie systemu Cinema EOS, wkraczając tym samym do branży produkcji filmowej. Ten profesjonalny system składa się z zaawansowanych obiektywów, cyfrowych kamer i lustrzanek.


Informacja prasowa:
Dzięki Cinema EOS System wkraczamy w nowy obszar ekspresji za pośrednictwem obrazu, wykorzystując 74-letnią historię innowacji i doświadczenia w dziedzinie technologii optycznej i obrazowania. Dzięki wprowadzonej w listopadzie 2008 roku cyfrowej lustrzance EOS 5D Mark II, Canon zdobył uznanie w szeroko rozumianej branży rozrywkowej. Aparat był wykorzystywany podczas produkcji największych hollywoodzkich produkcji oraz popularnych programów telewizyjnych.
 
System Canon Cinema EOS, który jest kompatybilny z szerokim wachlarzem obiektywów EF, zapewnia kinowym twórcom zupełnie nowe możliwości kreatywne.


Rodzina Canon Cinema EOS ze wsparciem w postaci obiektywów EF w tle.

"Canon jest wiodącym producentem rozwiązań w zakresie cyfrowego przetwarzania obrazu. Debiut firmy w branży filmowej i produkcji telewizyjnej stanowi ogromną szansę wejścia na szybko rozwijający się rynek" – komentuje Fujio Mitarai, Prezes i CEO, Canon Inc. "Analizując osiągnięcia i zmiany, jakie dokonały się w branży za pośrednictwem cyfrowych lustrzanek, mamy pewność, że seria produktów Cinema EOS pozwoli przenieść dotychczasowe sukcesy na całkowicie nowy poziom".

Wraz z debiutem systemu Cinema EOS, Canon zaprezentował siedem nowych obiektywów filmowych 4K EF: cztery ze zmienną ogniskową i trzy ze stałą, które są uzupełnieniem oferty obiektywów do cyfrowych lustrzanek. Ogłoszono także wprowadzenie cyfrowej kamery z wymiennymi obiektywami EOS C300/C300 PL, wyposażonej w matrycę CMOS równoważną filmowi Super 35 mm. Canon ujawnił także, że pracuje nad nową lustrzankę cyfrową wyposażoną w pełnoklatkową matrycę CMOS 35 mm, która obsługuje nagrywanie wideo 4K.

Linia obiektywów filmowych 4K EF
System Cinema EOS firmy Canon debiutuje w hollywoodzkim stylu z obsadą pełną gwiazd, na którą składa się siedem nowych obiektywów filmowych 4K EF: cztery obiektywy ze zmienną ogniskową obejmujące szeroki zakres ogniskowych od 14,5 do 300 mm – po dwa modele z mocowaniem EF i PL – oraz trzy obiektywy ze stałą ogniskową i mocowaniem EF. Każdy z siedmiu nowych obiektywów oferuje wyjątkową rozdzielczość optyczną 4K (4096 x 2160 pikseli) oraz zgodność z matrycami równoważnymi filmowi Super 35 mm. Ponadto, trzech obiektów o stałej ogniskowej można używać w połączeniu z aparatami wyposażonymi w pełnoklatkowe matryce 35.

EOS C300/C300 PL – cyfrowa kamera wideo z wymiennymi obiektywami
Canon EOS C300/C300 PL to zupełnie nowa cyfrowa kamera wideo dostępna w dwóch wersjach: EOS C300, wyposażona w mocowanie EF, które zapewnia zgodność z szeroką gamą obiektywów składających się na bieżącą linię wymiennych obiektywów Canon EF, oraz EOS C300 PL z mocowaniem kompatybilnym ze standardowymi obiektywami kinematograficznymi PL. Kamera jest wyposażona w matrycę CMOS o rozdzielczości ok. 8,29 megapiksela, równoważną filmowi Super 35 mm, która nadaje się idealnie do kinematografii cyfrowej.

Nowa lustrzanka cyfrowa z funkcją filmowania 4K (w przygotowaniu)
Lustrzanka cyfrowa nowej generacji, wyposażona w pełnoklatkową matrycę CMOS 35 mm i obsługująca nagrywanie wideo 4K (z częstotliwością klatek 24P i kompresją Motion-JPEG), zapewni wyjątkową jakość obrazu, umożliwiając tworzenie kreatywnych, pełnych ekspresji zdjęć. Nie ustalono jeszcze nazwy produktu, specyfikacji ani daty premiery.

Cinema EOS - przegląd systemuStrona producenta: www.canon.pl

Zobacz także:
Filmowa lustrzanka 4K Canon Cinema EOS już wkrótce
Ruszył konkurs fotograficzny ''Od zmierzchu do świtu"
Polak wśród zwycięzców konkursu Wildlife Photographer of the Year 2011
"Mandżuria – ostatnie chwile ludów północy" - zapomniane cywilizacje w obiektywie Pawła Chary
Kurs podstaw fotografii Akademii Nikona z rabatem dla naszych czytelników!
Panoramy w fotografii podróżniczej
TEST: Nikon V1, czyli debiut nowego systemu
Fotografia podróżnicza - porady na dobry początek
Neutralne filtry szare połówkowe w fotografii krajobrazowej
TEST: Sony NEX-5N – udana modernizacja
MAKRO – kilka porad na dobry i... tani początek

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.604s.