Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Cinema EOS – debiut Canona w kinematografii


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwszą jednoobiektywową lustrzanką małoobrazkową był wyprodukowany w 1948 roku Contax-S?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Cinema EOS – debiut Canona w kinematografii
Dodał: Marcin Pawlak 04.11.2011
Canon ogłosił dziś wprowadzenie systemu Cinema EOS, wkraczając tym samym do branży produkcji filmowej. Ten profesjonalny system składa się z zaawansowanych obiektywów, cyfrowych kamer i lustrzanek.


Informacja prasowa:
Dzięki Cinema EOS System wkraczamy w nowy obszar ekspresji za pośrednictwem obrazu, wykorzystując 74-letnią historię innowacji i doświadczenia w dziedzinie technologii optycznej i obrazowania. Dzięki wprowadzonej w listopadzie 2008 roku cyfrowej lustrzance EOS 5D Mark II, Canon zdobył uznanie w szeroko rozumianej branży rozrywkowej. Aparat był wykorzystywany podczas produkcji największych hollywoodzkich produkcji oraz popularnych programów telewizyjnych.
 
System Canon Cinema EOS, który jest kompatybilny z szerokim wachlarzem obiektywów EF, zapewnia kinowym twórcom zupełnie nowe możliwości kreatywne.


Rodzina Canon Cinema EOS ze wsparciem w postaci obiektywów EF w tle.

"Canon jest wiodącym producentem rozwiązań w zakresie cyfrowego przetwarzania obrazu. Debiut firmy w branży filmowej i produkcji telewizyjnej stanowi ogromną szansę wejścia na szybko rozwijający się rynek" – komentuje Fujio Mitarai, Prezes i CEO, Canon Inc. "Analizując osiągnięcia i zmiany, jakie dokonały się w branży za pośrednictwem cyfrowych lustrzanek, mamy pewność, że seria produktów Cinema EOS pozwoli przenieść dotychczasowe sukcesy na całkowicie nowy poziom".

Wraz z debiutem systemu Cinema EOS, Canon zaprezentował siedem nowych obiektywów filmowych 4K EF: cztery ze zmienną ogniskową i trzy ze stałą, które są uzupełnieniem oferty obiektywów do cyfrowych lustrzanek. Ogłoszono także wprowadzenie cyfrowej kamery z wymiennymi obiektywami EOS C300/C300 PL, wyposażonej w matrycę CMOS równoważną filmowi Super 35 mm. Canon ujawnił także, że pracuje nad nową lustrzankę cyfrową wyposażoną w pełnoklatkową matrycę CMOS 35 mm, która obsługuje nagrywanie wideo 4K.

Linia obiektywów filmowych 4K EF
System Cinema EOS firmy Canon debiutuje w hollywoodzkim stylu z obsadą pełną gwiazd, na którą składa się siedem nowych obiektywów filmowych 4K EF: cztery obiektywy ze zmienną ogniskową obejmujące szeroki zakres ogniskowych od 14,5 do 300 mm – po dwa modele z mocowaniem EF i PL – oraz trzy obiektywy ze stałą ogniskową i mocowaniem EF. Każdy z siedmiu nowych obiektywów oferuje wyjątkową rozdzielczość optyczną 4K (4096 x 2160 pikseli) oraz zgodność z matrycami równoważnymi filmowi Super 35 mm. Ponadto, trzech obiektów o stałej ogniskowej można używać w połączeniu z aparatami wyposażonymi w pełnoklatkowe matryce 35.

EOS C300/C300 PL – cyfrowa kamera wideo z wymiennymi obiektywami
Canon EOS C300/C300 PL to zupełnie nowa cyfrowa kamera wideo dostępna w dwóch wersjach: EOS C300, wyposażona w mocowanie EF, które zapewnia zgodność z szeroką gamą obiektywów składających się na bieżącą linię wymiennych obiektywów Canon EF, oraz EOS C300 PL z mocowaniem kompatybilnym ze standardowymi obiektywami kinematograficznymi PL. Kamera jest wyposażona w matrycę CMOS o rozdzielczości ok. 8,29 megapiksela, równoważną filmowi Super 35 mm, która nadaje się idealnie do kinematografii cyfrowej.

Nowa lustrzanka cyfrowa z funkcją filmowania 4K (w przygotowaniu)
Lustrzanka cyfrowa nowej generacji, wyposażona w pełnoklatkową matrycę CMOS 35 mm i obsługująca nagrywanie wideo 4K (z częstotliwością klatek 24P i kompresją Motion-JPEG), zapewni wyjątkową jakość obrazu, umożliwiając tworzenie kreatywnych, pełnych ekspresji zdjęć. Nie ustalono jeszcze nazwy produktu, specyfikacji ani daty premiery.

Cinema EOS - przegląd systemuStrona producenta: www.canon.pl

Zobacz także:
Filmowa lustrzanka 4K Canon Cinema EOS już wkrótce
Ruszył konkurs fotograficzny ''Od zmierzchu do świtu"
Polak wśród zwycięzców konkursu Wildlife Photographer of the Year 2011
"Mandżuria – ostatnie chwile ludów północy" - zapomniane cywilizacje w obiektywie Pawła Chary
Kurs podstaw fotografii Akademii Nikona z rabatem dla naszych czytelników!
Panoramy w fotografii podróżniczej
TEST: Nikon V1, czyli debiut nowego systemu
Fotografia podróżnicza - porady na dobry początek
Neutralne filtry szare połówkowe w fotografii krajobrazowej
TEST: Sony NEX-5N – udana modernizacja
MAKRO – kilka porad na dobry i... tani początek

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.749s.