Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  TRAFO PLUG: IN PROJECT ROOM


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Popularnych ogniw litowo-jonowych nie wolno przechowywać rozładowanych?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

TRAFO PLUG: IN PROJECT ROOM
Dodał: Błażej Organisty 14.04.2016
Przed nami kolejna odsłona cyklu TRAFO PLUG IN: PROJECT ROOM. W ramach programu w dniach 15 kwietnia-15 maja prezentowana będzie wystawa Moheba Solimana "Naturalized".


Praca dotyczy pragnienia poczucia obywatelskości i przynależności do kraju, do ziemi fizycznej, niezależnie od statusu prawnego. W działaniu tym realizuje się ono poprzez odtwarzanie rytuału i znaczenia naturalizacji. Idea inicjacji i zanurzenia w samą naturę miejsca jest przedstawiona jako seria zautomatyzowanych fizycznych zanurzeń. Poeta i performer Moheb Soliman, postać występująca w filmie, jest obywatelem egipskim urodzonym w Stanach Zjednoczonych, który wyemigrował do Kanady, aby studiować, pracować i żyć, ale nie był w stanie się tam osiedlić.

Naturalized


Moheb Soliman to, jak wspomniano, poeta i performer. Urodzony w Egipcie i wychowany na Środkowym Zachodzie Stanów Zjednoczonych. Obecnie, po przeprowadzce z Kanady, mieszka w Minneapolis w stanie Minnesota.

Naturalized


Dla mnie miejsce jest tak głębokim określeniem tożsamości jak rasa czy płeć – bardziej złożoną refleksją na temat tego gdzie, do czego i do kogo przynależę. W poprzedniej dekadzie moja praca dotyczyła tej kwestii i zagadnień z nią związanych, prezentowanych w formie interdyscyplinarnych realizacji w Stanach Zjednoczonych i w Kanadzie w różnych przestrzeniach, w ramach wystaw zbiorowych i festiwali. Mój poetycki performance ‘Habib Albi is… Not a Man’, o romansie, płci i arabsko-amerykańskiej tożsamości na Środkowym Zachodziew świetle 9/11 prezentowany był w określonych przestrzeniach w Nowym Jorku, Toronto i Montrealu, gdzie we wrześniu 2011 roku otwierał sezon w MAI (Montreal Arts Interculturels) 10-letniego krytycznego upamiętniania 9/11opowiada Moheb.

Naturalized


Na mój bieżący projekt Wielkie Jeziora w 2013 otrzymałem grant Naked Stages w Pillsbury House, a w 2014 uczestniczył on w festiwalu sztuki Northern Spark. W 2015 otrzymałem specjalne stypendium Fundacji Joyce’a, aby rozwijać ten projekt w skali regionalnej, okrążając wybrzeża pogranicza Wielkich Jezior i, współpracując z różnymi lokalnymi organizacjami. Efektem jest poezja, proza i obrazy, które staną się bazą innych interdyscyplinarnych prac. Brałem również udział w wielu tradycyjnych spotkaniach i wydarzeniach literackich, uczestniczyłem w rezydencjach takich instytucji, jak The Banff Center i Hill House, oraz byłem kuratorem i współorganizatorem pokazów, rezydencji i innych działań. Aktualnie pracuję dla arabskiej organizacji artystycznej Miznakontynuuje autor.

Naturalized


Wystawa Moheba Solimana stanowi kontynuację cyklu ‘W drodze’, realizowanego w ramach programu TRAFO PLUG IN: PROJECT ROOM i nawiązującego dialog ze wschodzącymi artystami z Ameryki Północnej. Wystawom, prezentującym prace wideo powstałe w ostatnich latach, towarzyszą wywiady z twórcami. Projekt zainicjowały The Broadbent Sisters, artystki pochodzące z Toronto, pracą ‘Clearing Spaces V’ (‘Oczyszczając Przestrzenie V’).

Wernisaż: 15 kwietnia
Termin wystawy: 15 kwietnia-15 maja 2016
Miejsce: Trafostacja Sztuki w Szczecinie
Adres: ul. Świętego Ducha 4
Godziny otwarcia: trafo.org
Kurator: Justyna Werbel
Więcej informacji: trafo.org

Zobacz także:
Oblicza Łodzi
Grand Prix Fotofestiwalu
Kwietniowa odsłona konkursu Olympusa
FILM VIDEO FOTO – podsumowanie
Slajdy podróżnicze w kinie Luna
Fotograficzna publikacja roku
Dni Kultury Żydowskiej Ger
Trwa nabór na warsztat fotografii teatralnej
Dwie wystawy w Lublinie
Dziś wernisaż we Warszawie
PauArt, czyli digitalizacja grafik i fotografii
Pejzaże Toskanii i Moraw
Wstyd we Wrocławiu

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.791s.