Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  TERRA tym razem o Ekwadorze


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Założenia standardu Cztery Trzecie nakładają konstruktorom szczególne ograniczenia na dowolność konstrukcji obiektywów systemowych, dzięki którym nawet obiektywy szerokokątne umożliwiają uzyskanie poprawnego obrazu w każdym miejscu matrycy?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

TERRA tym razem o Ekwadorze
Dodał: Błażej Organisty 01.12.2015
Mariusz Jachimczuk podróżuje od 15 lat, od kilku lat jest zafascynowany dziką przyrodą, dla niej pojechał na Galapagos. W niedzielę 6 grudnia o godz. 16.00, w ramach 15 edycji festiwalu TERRA, wystąpi z prezentacją pod tytułem: "Ekwador - w cieniu wulkanów i na plażach Galapagos".


O 15. edycji festiwalu TERRA, którego patronem medialnym jest portal Fotografuj.pl, informowaliśmy TUTAJ.

"Ekwador - w cieniu wulkanów i na plażach Galapagos"
To najmniejsze państwo leżące w paśmie Andów nazywane jest Ameryką Południową w pigułce. Zwiedzając obszar mniejszy niż Polska autor zdjęć zobaczył ośnieżone szczyty, puszczę amazońską i wyspy Galápagos.

fot. Mariusz Jachimczuk


Ekwador to także różnorodność etniczna, kolonialne miasta i fascynujące zwyczaje. Stolica Ekwadoru – Quito – została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO ze względu na wspaniałe kolonialne zabytki. Autor odwiedził je podczas uroczystości Bożego Narodzenia. Spotkał też „wdowy po starym roku”, a w sylwestra o północy oglądał, co stanie się ze „starym rokiem”.

fot. Mariusz Jachimczuk


Podróż do Ekwadoru to przede wszystkim zachwycająca przyroda – wędrówki po Andach, najwyższy czynny wulkan na świecie, Cotopaxi oraz urokliwa Laguna Quilatoa. Mariusz Jachimczuk opowie też o Amazonii – fascynującej przyrodniczo i nadal zamieszkanej przez rdzennych Indian.

fot. Mariusz Jachimczuk


Prezentację zakończy wizyta na słynnym archipelag Wysp Galápagos – jednym z najważniejszych parków narodowych świata. Żyją tu gatunki zwierząt, które zainspirowały Karola Darwina do sformułowania teorii ewolucji. Wyspy Żółwie (inna nazwa Galápagos) to nie tylko mieszkające tam endemiczne gatunki. To także przepiękne wulkaniczne krajobrazy i zaskakujące życie podwodne.

Mariusz Jachimczuk
Z wykształcenia informatyk, z zamiłowania fotograf. Pracuje jako wydawca. Od 15 lat fotografuje i podróżuje, był na weselu w Erytrei, szukał najwyższej góry w Gabonie a jak ma kilka dni wolnych to jedzie do Gruzji.

fot. Mariusz Jachimczuk


Jest miłośnikiem trekkingów zarówno tych w Beskidach, jak i w dalekich Andach. Od kilku lat zafascynowany dziką przyrodą, dla niej pojechał na Galapagos. Zdjęcia z wypraw prezentuje na pokazach slajdów i tematycznych wystawach.

TERRA
Już po raz piętnasty w pierwszy weekend grudnia, fotografujący podróżnicy oraz przyrodnicy opowiedzą o swoich wyprawach i pasjach w ramach festiwalu TERRA. W programie: święta i życie codzienne nad Gangesem, opowieści z ponad 1001 dni spędzonych w Omanie, etnograficzna podróż po Indonezji, długa rowerowa wyprawa po Ameryce Południowej i Australii, dzikie i magiczne Karpaty Wschodnie, poszukiwanie orientu w Iranie, różnorodny Ekwador i fascynująca przyroda Galapagos, wspaniała trasa dookoła Annapurny w Nepalu.

Program: www.festiwalterra.pl

Zobacz także:
Kolejna prezentacja festiwalu TERRA
Festiwal TERRA. Pokaz zdjęć z Bieszczad
Festiwal TERRA. Rowerami na Krańce Świata
"Ganges - misja bez wizji" na festiwalu TERRA
Druga prezentacja festiwalu TERRA
Pierwsza prezentacja festiwalu TERRA już za miesiąc
TERRA - 15. Festiwal Slajdów Podróżniczych

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.463s.