Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  Stylus Pro 7900 i 9900 - wielki format foto od Epsona


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwsze cyfrowe zdjęcie powstało ponad 30 lat temu?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Stylus Pro 7900 i 9900 - wielki format foto od Epsona
Dodał: Marcin Pawlak 24.09.2008
Epson wprowadza wielkoformatowe drukarki fotograficzne Stylus Pro 7900 i 9900 wyposażone w zestaw aż 11 atramentów UltraChrome HDR.


Epson wprowadza do sprzedaży dwa nowe modele wielkoformatowych drukarek atramentowych: 24-calowego Stylusa Pro 7900 i 44-calowego Stylus Pro 9900. W obu modelach zastosowano nowy mechanizm drukujący bazujący na głowicy drukującej Epson MicroPiezo TFP™ (Thin Film Piezo), który po raz pierwszy pojawił się w modelu Stylus Pro 11880 wprowadzonym na rynek w zeszłym roku. Zapewnia on idealnie okrągłe, precyzyjnie rozmieszczone krople i pozwala osiągnąć rozdzielczość do 2880 dpi. W drukarkach Stylus Pro 7900 i 9900 podwojono zarówno liczbę dysz, jak i przepustowość, zwiększając maksymalną szybkość do 40m2/godzinę.
 
Epson Stylus Pro 7900 i Stylus Pro 9900 wykorzystują nowy atrament pigmentowy piątej generacji, który stanowi klucz do wysokiej jakości wydruków. Epson UltraChrome™ HDR (High Dynamic Range) to 11-kolorowy zestaw atramentu złożony z barw Pk, Mk, Lk, LLK, C, VM, Y, Lc, VLm, Or i Gr, które są dostępne we wkładach o pojemności 350 ml i 700 ml. Jest to rozszerzona wersja zestawu Epson UltraChrome™ K3 z kolorem Vivid Magenta, do której dodano atramenty pomarańczowy i zielony, aby poszerzyć gamę dostępnych kolorów, zwłaszcza w zakresie od jasnozielonego do żółtego i od żółtego do czerwonego. W szczególności atrament pomarańczowy przyczynia się do ograniczenia ziarnistości w odcieniach skóry.

Epson Stylus Pro 7900

Zaawansowana technologia atramentu maksymalizuje gamę kolorów bez obniżania jakości druku i zapewnia lepszą gradację, a jej uzupełnieniem jest nowa technologia LUT firmy Epson. Poprzez zaawansowaną matematyczną translację modelu RGB w 11-kolorowy CMYK technologia LUT ściśle integruje wierne barwy podstawowe, zapewniając stałość kolorów w różnych warunkach oświetleniowych, płynne przejścia między kolorami, ograniczenie ziarnistości i wygładzenie gamy.
 
Dostępne osobno spektrofotometryczne narzędzie Epson SpectroProofer zmienia drukarki Epson Stylus Pro 7900 i Stylus Pro 9900 w rozwiązanie do weryfikacji wydruków próbnych i kalibracji kolorów. W celu ułatwienia procesu certyfikacji można wydrukować etykietę certyfikacji kolorów, taką jak wzorzec Fogra. System kalibracji i weryfikacji Epson SpectroProofer zawiera spektrofotometr X-Rite i jest sterowany przez oprogramowanie Epson SpectroProofer albo oprogramowanie RIP firmy trzeciej. Jest dostępny z filtrem UV lub bez filtra oraz z wymiennymi podkładkami, czarną i białą.

Epson Stylus Pro 9900

Inne nowe technologie zastosowane w drukarkach Stylus Pro 7900 i 9900 to możliwość automatycznego przełączania między atramentem czarnym fotograficznym i czarnym matowym; zintegrowany system cięcia nośnika z obrotowym nożem; nowy bezwałkowy mechanizm przytrzymywania rolki; nowy automatyczny mechanizm ustawiania i zwalniania papieru oraz nowy system automatycznej kontroli dysz. Ponadto wraz z dwiema drukarkami na rynek wchodzi nowa linia nośników artystycznych oraz foli do podświetleń.
 
Nowe drukarki Epsona nie są z pewnością przeznaczone do domu czy małych firm, jednak z pewnością znajdą szerokie zastosowanie w drukarniach zajmujących się wydawnictwami fotograficznymi wysokiej jakości oraz punktach usługowo wykonujących fotograficzne wydruki wielkoformatowe.
 
Epson Stylus Pro 7900 i 9900 – podstawowe cechy i funkcje:
  • 11-kolorowy zestaw atramentów Epson UltraChrome HDR, który rozszerza zestaw UltraChrome K3 z kolorem Vivid Magenta o barwę pomarańczową oraz zieloną i składa się z 11 wkładów o pojemności 350 ml lub 700 ml,
  • 10-kanałowa głowica drukująca Epson MicroPiezo TFP, która zapewnia najwyższą precyzję, niezawodność i jakość obrazu,
  • technologia kropel o zmiennej objętości (Epson Variable-sized Droplet Technology), która optymalizuje zużycie atramentu, wydajność i szczegółowość obrazu,
  • opcjonalna technologia Epson SpectroProofer ze spektrofotometrem X-Rite (ILS20EP),
  • automatyczne przełączanie atramentu czarnego matowego i fotograficznego,
  • nowa technologia Epson LUT oraz technologia Super Halftone zapewniają płynną gradację, mniejszą ziarnistość i lepszą skalę szarości,
  • technologia automatycznej kontroli dysz,
  • optymalizacja wydajności pracy dzięki obrotowemu nożowi tnącemu.


Strona producenta: www.epson.pl
Cena: nieustalona

Zobacz także:
Geotate i SieGe zaoferują tanie GPS-y dla cyfraków
Pro Photo Tools 2 – kilka przydatnych poprawek
Nik Software Dfine - uaktualnienie do wersji 2.1
Pretec bije rekordy pojemności
Fujifilm Super CCD EXR – nowy przetwornik o poszerzonym zakresie tonalnym
Epson Perfection V300 Photo już w Polsce
Stylus Photo PX700W - nowe urządzenie wielofunkcyjne Epsona
Epson V300 Photo – skaner dla fotografów
Wielozadaniowe Epsony - Stylus SX600FW i Stylus SX100
Epson P-6000 i P-7000 – fotobanki dla wymagających
Energy Saving Recommended dla drukarek Epsona

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.657s.