Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Prime - nowa usługa dla sprzedających zdjęcia od twórców 500px.com


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwszą cyfrową lustrzanką, która umożliwiała swobodny podgląd fotografowanej sceny w każdych warunkach był Olympus E-330?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Prime - nowa usługa dla sprzedających zdjęcia od twórców 500px.com
Dodał: Przemysław Imieliński 10.02.2014
Mimo iż w Internecie jest już całkiem sporo miejsc, w którym fotografowie mogą sprzedać swoje najlepsze zdjęcia, a zainteresowani nimi kupić je do zastosowań komercyjnych, rynek tego typu usług nadal się rozwija. Teraz pragnie go rozszerzyć również jeden z największych zdjęciowych serwisów hostingowych 500px, którego oferta ma wyróżniać się pod jednym względem: będzie oferował bardzo wysokiej jakości materiał fotograficzny tym, którzy gotowi są za niego odpowiednio zapłacić. Wszystko to - jak twierdzą pomysłodawcy - z myślą o godności twórców.


Ogólne założenia projektu Prime można streścić w kilku punktach, co zresztą zrobili także sami twórcy. Są to trzy cechy, którymi ma się on odróżniać od innych serwisów, z których bardzo wiele obarczanych jest winą za zepsucie rynku fotograficznego oraz nienajlepsze - mówiąc delikatnie - stawki, jakie fotografowie otrzymują za swoją pracę.
 

Wstępna wersja serwisu Prime 500px.com.

Oto cechy, które według pomysłodawców Prime mają czynić ich usługę lepszą zarówno dla sprzedających, jak i dla kupujących:
  1. Nieprzekraczalna minimalna cena licencji, która ustalona została na poziomie 250 dolarów. Ma to zapewnić najwyższą możliwą jakość oferowanego materiału. Twórcy projektu podkreślają, że nie interesuje ich "równanie w dół", a fotografie wchodzące w skład oferty mają spełniać bardzo rygorystyczne normy jakościowe.
  2. Przejrzyste zasady wynagrodzenia fotografów – niezależnie od rodzaju licencji i ceny za nią autor zdjęcia ma otrzymywać zawsze 30% od każdej sprzedanej licencji. Ma to zapewnić sprawiedliwe traktowanie każdego uczestnika programu i wynagrodzenie fotografa stosowne do wartości materiału.
  3. Wykorzystanie w wyszukiwarce zdjęć mechanizmów serwisu 500px, dzięki czemu odnalezienie najlepszych i najbardziej odpowiadających potrzebom nabywcy fotografii ma być proste, skuteczne i odbywać się z wykorzystaniem narzędzi analogicznych do znanych i stosowanych przez użytkowników 500px.com.

Sama usługa kierowana jest przede wszystkim do najbardziej aktywnych i najlepszych pod względem rzemiosła fotograficznego użytkowników serwisu 500px.com. Jeśli ktoś z zamieszczających tam zdjęcia jest zainteresowany udziałem w programie, proszony jest o kontakt e-mailowy pod adresem primephotographers@500px.com. Pozostali powinni dokładnie zapoznać się z informacjami na stronie umieszczonej w stopce tej informacji.
 

Na chwilę obecną propozycja twórców Prime spotkała się z ostrożnymi reakcjami i pewną dozą krytyki. Główne zarzuty dotyczą oczywiście zbyt niskiemu zdaniem większości poziomowi tantiem oraz nie do końca jasnym zasadom licencjonowania zdjęć. Ponieważ jednak projekt jest w dość wczesnym stadium rozwoju, można oczekiwać, że z czasem pojawi się na jego temat więcej informacji.
 


Strona WWW: prime.500px.com
 


Zobacz także:
Rusza nabór prac do X edycji konkursu BZ WBK Press Foto
Kurs fotografii online
Canon chwali się kolejnym rekordem produkcji - 70 milionów lustrzanek
Trójka Polaków wyróżniona w 24 edycji konkursu Memorial Maria Luisa
Pakiet z Photoshopem CC i Lightroomem 5 ponownie w atrakcyjnej cenie
Siedmioro finalistów z Polski w tegorocznej edycji Sony World Photography Awards
Wyniki konkursu "Magiczna godzina"
Gallo Images przedstawicielem Getty Images w Polsce
WARSZTATY: profesjonalny retusz zdjęć dla każdego!
Już tylko 3 dni do zakończenia lutowego konkursu!
Kolejna edycja akcji zimowej Nikona ''Jestem na stoku''
Konsultacje Projektu Przetwórnia z Adamem Pańczukiem

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 3.598s.