Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Pojednanie - fotograficzno-antropologiczna ekspedycja na Podlasiu


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Już w 1965 roku Canon zaprezentował lustrzankę małoobrazkową (model Pellix) ze stałym, półprzepuszczalnym lustrem?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Pojednanie - fotograficzno-antropologiczna ekspedycja na Podlasiu
Dodał: Marcin Pawlak 20.03.2012
Akademia Athanor zaprasza do udziału w fotograficzno-antropologicznej ekspedycji Pojednanie, która odbędzie się w dniach 28 kwietnia - 4 maja 2012, na Podlasiu.


Wśród zaproszonych gości tego niezwykłego pleneru znajdą się między innymi: Zbigniew Podsiadło, Alicja Ignaciuk, Piotr Borowicz, Tadeusz Żaczek, Paweł Janczaruk, Krzysztof Łapka, dr Angelika Uziębło, dr Elżbieta Wiącek, Daria Gumulińska, Anna Kupiszewska, Józef Konopacki, ks. Stanisław Opocki, Andrzej Saramowicz i Gabriela von Seltmann - wybitni artyści fotograficy, antropolodzy, religioznawcy, kulturoznawcy, podróżnicy i orientaliści.

fot. Krzysztof Łapka

Zeszłoroczna, jesienna ekspedycja do Wysowej Rebis - w poszukiwaniu kamienia filozoficznego otworzyła nam, jej uczestnikom, oczy na przestrzenie, z istnienia których do tej pory nie zawsze zdawaliśmy sobie sprawę. Z dnia na dzień stają się one nie tylko źródłem wiedzy o nas samych, ale także pozwalają lepiej rozumieć miejsca i ludzi, wśród których żyjemy.

fot. Krzysztof Łapka

Zasiana podczas wędrówek łemkowskimi ścieżkami tęsknota do zgłębiania tajemnic własnej tożsamości każe nam, po krótkim odpoczynku, ruszać w dalszą drogę. Tym razem, powiedzie nas ona na Podlasie - ziemię, której duch ukształtowany został przez spotkanie i koegzystencję islamu, judaizmu, chrześcijaństwa - głównie prawosławia.

fot. Krzysztof Łapka

Nasz fotograficzno - antropologiczny biwak zamierzamy rozbić nieopodal Wsi Waliły koło Gródka. Wyruszymy w niezwykłą podróż podlaskim Szlakiem Tatarskim. Odwiedzimy m.in. Kruszyniany, Bohoniki, Krynki, Sokółkę, Supraśl - miejscowości historycznie, architektonicznie i współcześnie związane nie tylko z kulturą tatarską i religią muzułmańską, ale również z mocno wpisaną w nie historią Żydów i zamieszkujących tam również licznie wyznawców prawosławia.

fot. Krzysztof Łapka

Uroki tych miejsc, rozciągających się pośród malowniczych krajobrazów Wzgórz Sokólskich, Puszczy Knyszyńskiej i Pagórków Nadświsłockich, będziemy uwiecznić na swoich fotografiach, korzystając z pomocy i rad artystów - fotografików: Zbigniewa Podsiadło, Piotra Borowicza, Alicji Ignaciuk, Tadeusza Żaczka, Pawła Janczaruka.

fot. Krzysztof Łapka

Późne popołudnia i wieczory zamierzamy spędzić na rozmowach z zaproszonymi gośćmi, wśród których znajdą się m.in. orientaliści, kulturoznawcy, religioznawcy, antropolodzy oraz artyści, będący dla nas niekwestionowanymi autorytetami w reprezentowanych przez siebie dziedzinach.

fot. Krzysztof Łapka

I tak zaproszenie przyjęli: dr Angelika Uziębło - religioznawca, współautorka filmów dokumentalnych z cyklu Małe Ojczyzny, Józef Konopacki - przewodniczący Oddziału Podlaskiego Związku Tatarów RP oraz Andrzej Ahmed Saramowicz, Szajch - założyciel Szkoły Nauk Sufich w Polsce, tłumacz i redaktor książki W stronę serca. Swoją obecnością zaszczyci nas również: dr Elżbieta Wiącek, Gabriela von Seltmann, ks. Stanisław Opocki, Daria Gumulińska i Anna Kupiszewska.

fot. Krzysztof Łapka

Chcielibyśmy aby naszej tegorocznej ekspedycji przyświecała idea pojednania, bowiem o gościnę poprosimy ziemię, która stała się wspólnym domem dla ludzi wielu odmiennych kultur i wyznań. Na siedzibę wyprawy wybraliśmy ośrodek Rozłogi we Wsi Waliły koło Gródka.

fot. Krzysztof Łapka


fot. Krzysztof Łapka


fot. Krzysztof Łapka


Szczegóły i zgłoszenia: biuro@athanor.pl oraz pod nr tel. 512019335

Zobacz także:
Zorza polarna – jak i kiedy fotografować światło północy?
Jak fotografować w deszczu i mgle
5 wskazówek dla fotografów na 2016 rok
Panoramy w fotografii podróżniczej
Fotografia podróżnicza - porady na dobry początek
Neutralne filtry szare połówkowe w fotografii krajobrazowej
MAKRO – kilka porad na dobry i... tani początek
Rajd Dolnośląski - warsztaty fotograficzne w wydaniu Akademii Nikona
Wiem, co kupuję: monitor dla fotografa
KRAJOBRAZ – jak zauważyć i zrobić ciekawe zdjęcie?
Portret w plenerze – praktyczny poradnik

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.304s.