Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Oprogramowanie  >  Panotour i Panotour Pro 2 - panoramy wirtualne w nowej odsłonie


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Założenia standardu Cztery Trzecie nakładają konstruktorom szczególne ograniczenia na dowolność konstrukcji obiektywów systemowych, dzięki którym nawet obiektywy szerokokątne umożliwiają uzyskanie poprawnego obrazu w każdym miejscu matrycy?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Panotour i Panotour Pro 2 - panoramy wirtualne w nowej odsłonie
Dodał: Przemysław Imieliński 17.02.2014
Miłośnicy tworzenia zdjęć panoramicznych o polu widzenia 360 stopni mają od teraz nowe narzędzie, dzięki któremu zamienią swoje dzieła fotograficzne, a nawet filmowe w wirtualne przestrzenie z możliwością wzbogacenia ich o dodatkowe elementy interaktywne. Nowa wersja programu zastąpi oprogramowanie stworzone już dość dawno temu, bo w 2010 roku.


Nowej wersji doczekały się dwie aplikacje autorstwa programistów z Kolor: programy Panotour i Panotour Pro. Obydwie służą do tego samego - czyli tworzenia tzw. wirtualnych panoram i wycieczek - a różnią się funkcjonalnością. Panotour Pro jest narzędziem bardziej rozbudowanym i w stosunku do Panotour dysponuje następującymi usprawnieniami: pozwala tworzyć tzw. gigapanoramy o objętości całkowitej większej niż 200 MB, dysponuje większymi możliwościami programowania elementów interaktywnych, zapewnia bogatsze możliwości personalizacji wyglądu gotowej prezentacji, umożliwia tworzenie elementów multimedialnych (dźwięk, animacje, filmy), a także dysponuje szerszym zakresem narzędzi eksportu. Pełne porównanie funkcji obydwu programów znajduje się na stroniee www.kolor.com .
 


W wersji oznaczonej numerem 2 obydwu aplikacjach kompletnie odświeżono interfejs - a właściwie zaprojektowano go od nowa. Obecna postać powstała w oparciu o trzy wyznaczniki:
  • Wszechstronność - użytkownik może dodawać do tworzonej przez siebie panoramy materiał zdjęciowy i filmowy bezpośrednio z własnych zbiorów, nagrań YouTube, Dailymotion oraz Vimeo, dokumenty w formacie PDF, odnośniki do innych stron oraz własne elementy personalizujące wygląd. Pantour Pro dysponuje ponadto dodatkiem Livepano, dzięki któremu w obrębie jednej panoramy można łączyć elementy statyczne i animacje.
  • Prostota - program eliminuje potrzebę dysponowania umiejętności programistycznych. Tworzenie wirtualnej panoramy odbywa się za pomocą przejrzystego i łatwego w obsłudze interfejsu.
  • Responsywność - wirtualne panoramy generowane są za pomocą standardowych funkcji HTML5 i dzięki temu można je odczytać na dowolnym urządzeniu (komputery osobiste, tablety, smartfony) stosownie do wytycznych standardów Internetu. Wykorzystanie elementów żyroskopowych (czujniki położenia, czyli tzw. akcelerometry) zapewniają jeszcze bogatsze doznania.
Programy Pantour 2 i Pantour Pro 2 dostępne są w internetowym sklepie na stronie WWW firmy Kolor. Obecni użytkownicy wcześniejszej wersji programu mogą go uaktualnić do obecnej po obniżonej cenie lub nawet za darmo (w zależności od tego, kiedy dokonali zakupu). Programy dostępne są też w wersjach demonstracyjnych pod adresem www.kolor.com .
 

Przykładowe panoramy wirtualne stworzone za pomocą Panotour 2 i Panotour Pro 2:
serveur-studio-trudel.com
www.kolor.com
 


Obsługiwane systemy operacyjne: Windows, Mac OS X, Linux
Wersje językowe: 7
Ceny (bez VAT): Pantour 2 - 99 EUR; Pantour Pro 2 - 399 EUR; dodatek Livepano 199 EUR
Strona WWW: www.kolor.com
 


Zobacz także:
Cztery nowe aplikacje Sony PlayMemories Camera Apps w wersjach Beta
Olympus PEN E-P5 - firmware v.1.3
Prime - nowa usługa dla sprzedających zdjęcia od twórców 500px.com
Nowy firmware dla aparatów Sony QX10 i QX100
Pakiet z Photoshopem CC i Lightroomem 5 ponownie w atrakcyjnej cenie
Olympus OM-D E-M5 – firmware 2.0
Nikon ViewNX w wersji 2.9.0
Jak zrobić fotoksiążkę w Lab.fotografuj.pl?

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.565s.