Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Oprogramowanie  >  Cztery nowe aplikacje Sony PlayMemories Camera Apps w wersjach Beta


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Założenia standardu Cztery Trzecie nakładają konstruktorom szczególne ograniczenia na dowolność konstrukcji obiektywów systemowych, dzięki którym nawet obiektywy szerokokątne umożliwiają uzyskanie poprawnego obrazu w każdym miejscu matrycy?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Cztery nowe aplikacje Sony PlayMemories Camera Apps w wersjach Beta
Dodał: Przemysław Imieliński 17.02.2014
PlayMemories Camera Apps to usługa, dzięki której użytkownicy zgodnych z nią aparatów firmy Sony mogą rozszerzać funkcjonalność swojego sprzętu w podobny sposób, jak odbywa się to w przypadku urządzeń mobilnych i komputerów osobistych. Dotychczas aplikacje dostępne w ramach usługi dzieliły się na płatne i darmowe. Obecnie doszła do tego jeszcze jedna grupa: programy w wersji Beta.


Akcja betatestów obejmuje właścicieli aparatów Sony NEX-5R, NEX-5T i NEX-6, ponieważ to właśnie dla ich aparatów przeznaczone jest (przynajmniej na razie) nowe oprogramowanie. Mają oni teraz niepowtarzalną okazję, by pomóc innym w robieniu lepszych zdjęć, a jednocześnie wypróbować nowy software jako pierwsi. Firma Sony po raz pierwszy udostępnia bowiem wersje testowe (Beta) czterech nowych aplikacji z serwisu PlayMemories Camera Apps. Można je pobierać za darmo spod adresu www.playmemoriescameraapps.com .
 

Autorami nowych aplikacji są inżynierowie Sony z tokijskiego zespołu zajmującego się obrazowaniem cyfrowym. Postawiono przed nimi niecodzienne zadanie: wymyślić nowe funkcje aparatu. Funkcje, których zawsze im brakowało. Teraz posiadacze trzech modeli NEX mogą pobrać je do swojego aparatu, wypróbować — i przekazać swoje opinię i uwagi, wypełniając ankietę internetową.
 

Aplikacja Snapshot Me pomaga w uzyskaniu lepszych zdjęć robionych nam przez przypadkową osobę. Takie zdjęcia często są przekrzywione i fatalnie skadrowane. Aby temu zapobiec, aplikacja Snapshot Me wyświetla specjalną ramkę, która ułatwi przypadkowemu turyście prawidłowe umiejscowienie użytkownika w kadrze. Przełącza także aparat w tryb zdjęć seryjnych, przez co zmniejsza ryzyko sfotografowania zamkniętych lub na wpół przymkniętych oczu.
 

Stop Motion to atrakcyjne narzędzie dla amatorów animacji poklatkowej: wystarczy wybrać temat filmu i wykonać zdjęcia, a aplikacja samoczynne połączy je w ekspresywny film. Oszczędza to sporo czasu oraz sprawia, że niepotrzebne staje się instalowanie na domowym komputerze odpowiedniego oprogramowania.
 

 

 

ID Photo pozwala oszczędzić sobie fatygi — i kosztów — przy wykonywaniu zdjęcia do prawa jazdy, paszportu bądź innego dokumentu: wystarczy wybrać jeden z predefiniowanych formatów i rozmiarów lub zdefiniować własny. A potem pozostaje już tylko wykonać zdjęcie i zrobić z niego odbitkę.
 

 

 

Ten błysk w oku... Aplikacja Catch Light zadba, aby w źrenicach fotografowanych bliskich i przyjaciół pojawiła się taka mała iskierka, wyglądająca zupełnie jak odbicie światła dziennego lub błysku lampy. Cały proces jest w pełni zautomatyzowany — po wybraniu retuszowanego zdjęcia aparat samoczynnie wykrywa twarze w kadrze i przetwarza obraz w taki sposób, by w źrenicach pojawiły się realistycznie wyglądające błyski.
 

 


Strona WWW: www.playmemoriescameraapps.com
 


Zobacz także:
SanDisk SD UHS-II SanDisk Extreme PRO
Cztery nowe aparaty kompaktowe od Sony
Sony Cyber-shot DSC-H400
Sony Cyber-shot DSC-HX400/HX400V
Sony a6000 – następca bezlusterkowca NEX-6 z rekordowo szybkim AF
Prime - nowa usługa dla sprzedających zdjęcia od twórców 500px.com
Nowy firmware dla aparatów Sony QX10 i QX100
Pakiet z Photoshopem CC i Lightroomem 5 ponownie w atrakcyjnej cenie

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.625s.