Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Oprogramowanie  >  Cztery nowe aplikacje Sony PlayMemories Camera Apps w wersjach Beta


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwszą jednoobiektywową lustrzanką małoobrazkową był wyprodukowany w 1948 roku Contax-S?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Cztery nowe aplikacje Sony PlayMemories Camera Apps w wersjach Beta
Dodał: Przemysław Imieliński 17.02.2014
PlayMemories Camera Apps to usługa, dzięki której użytkownicy zgodnych z nią aparatów firmy Sony mogą rozszerzać funkcjonalność swojego sprzętu w podobny sposób, jak odbywa się to w przypadku urządzeń mobilnych i komputerów osobistych. Dotychczas aplikacje dostępne w ramach usługi dzieliły się na płatne i darmowe. Obecnie doszła do tego jeszcze jedna grupa: programy w wersji Beta.


Akcja betatestów obejmuje właścicieli aparatów Sony NEX-5R, NEX-5T i NEX-6, ponieważ to właśnie dla ich aparatów przeznaczone jest (przynajmniej na razie) nowe oprogramowanie. Mają oni teraz niepowtarzalną okazję, by pomóc innym w robieniu lepszych zdjęć, a jednocześnie wypróbować nowy software jako pierwsi. Firma Sony po raz pierwszy udostępnia bowiem wersje testowe (Beta) czterech nowych aplikacji z serwisu PlayMemories Camera Apps. Można je pobierać za darmo spod adresu www.playmemoriescameraapps.com .
 

Autorami nowych aplikacji są inżynierowie Sony z tokijskiego zespołu zajmującego się obrazowaniem cyfrowym. Postawiono przed nimi niecodzienne zadanie: wymyślić nowe funkcje aparatu. Funkcje, których zawsze im brakowało. Teraz posiadacze trzech modeli NEX mogą pobrać je do swojego aparatu, wypróbować — i przekazać swoje opinię i uwagi, wypełniając ankietę internetową.
 

Aplikacja Snapshot Me pomaga w uzyskaniu lepszych zdjęć robionych nam przez przypadkową osobę. Takie zdjęcia często są przekrzywione i fatalnie skadrowane. Aby temu zapobiec, aplikacja Snapshot Me wyświetla specjalną ramkę, która ułatwi przypadkowemu turyście prawidłowe umiejscowienie użytkownika w kadrze. Przełącza także aparat w tryb zdjęć seryjnych, przez co zmniejsza ryzyko sfotografowania zamkniętych lub na wpół przymkniętych oczu.
 

Stop Motion to atrakcyjne narzędzie dla amatorów animacji poklatkowej: wystarczy wybrać temat filmu i wykonać zdjęcia, a aplikacja samoczynne połączy je w ekspresywny film. Oszczędza to sporo czasu oraz sprawia, że niepotrzebne staje się instalowanie na domowym komputerze odpowiedniego oprogramowania.
 

 

 

ID Photo pozwala oszczędzić sobie fatygi — i kosztów — przy wykonywaniu zdjęcia do prawa jazdy, paszportu bądź innego dokumentu: wystarczy wybrać jeden z predefiniowanych formatów i rozmiarów lub zdefiniować własny. A potem pozostaje już tylko wykonać zdjęcie i zrobić z niego odbitkę.
 

 

 

Ten błysk w oku... Aplikacja Catch Light zadba, aby w źrenicach fotografowanych bliskich i przyjaciół pojawiła się taka mała iskierka, wyglądająca zupełnie jak odbicie światła dziennego lub błysku lampy. Cały proces jest w pełni zautomatyzowany — po wybraniu retuszowanego zdjęcia aparat samoczynnie wykrywa twarze w kadrze i przetwarza obraz w taki sposób, by w źrenicach pojawiły się realistycznie wyglądające błyski.
 

 


Strona WWW: www.playmemoriescameraapps.com
 


Zobacz także:
SanDisk SD UHS-II SanDisk Extreme PRO
Cztery nowe aparaty kompaktowe od Sony
Sony Cyber-shot DSC-H400
Sony Cyber-shot DSC-HX400/HX400V
Sony a6000 – następca bezlusterkowca NEX-6 z rekordowo szybkim AF
Prime - nowa usługa dla sprzedających zdjęcia od twórców 500px.com
Nowy firmware dla aparatów Sony QX10 i QX100
Pakiet z Photoshopem CC i Lightroomem 5 ponownie w atrakcyjnej cenie

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.691s.