Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  Nowy firmware dla aparatów Sony QX10 i QX100


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwszy aparat wykonujący zdjęcia barwne dzięki separacji światła na składowe RGB powstał już w 1904 roku?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Nowy firmware dla aparatów Sony QX10 i QX100
Dodał: Przemysław Imieliński 06.02.2014
Firma Sony zaktualizowała oprogramowanie wewnętrzne nietypowych aparatów "bezkorpusowych" QX10 i QX100. Zmiany, które jak twierdzą przedstawiciele producenta zostały wprowadzone na skutek sugestii samych użytkowników, dodają do obydwu aparatów kilka ciekawych funkcji.


Po aktualizacji aparat QX100 może pracować w trybie preselekcji czasu migawki. Dla użytkownika oznacza to możliwość ustawiania tego parametru z dokładnością do 1/3 EV w przedziale od 30 s do 1/2000 s, co pozwala fotografować zarówno sceny statyczne jak i dynamiczne z dużą swobodą. Kolejną zaletę stanowi rozszerzony zakres czułości ISO oraz możliwość samodzielnego wyboru wartości. W trybach programu auto, preselekcji przysłony i preselekcji czasu migawki można obecnie nastawiać czułość ISO z przedziału od 160 do 12 800 ISO (do tej pory w trybach tych aparat samoczynnie dobierał wartość z przedziału od ISO 160 do 3200). Użytkownicy zyskali też możliwość zapisu filmów w plikach MP4 w formacie 1920×1080/30p (wcześniej pliki w tym formacie miały rozdzielczość 1440×1080 pikseli), który zapewnia maksymalną szczegółowość obrazu przy wyświetlaniu obrazu na telewizorach HD.
 

Sony QX10 zamocowany na korpusie smartfona.

Swoboda wybierania czułości ISO pojawiła się także w aparacie QX10: w trybie autoprogramu dostępne są teraz ustawienia od ISO 100 do 3200 (wcześniej dobór był automatyczny w zakresie 100-1600 ISO). Zapewnia to pełniejszą kontrolę nad wyglądem przyszłego zdjęcia, zwłaszcza nad sposobem przedstawienia światła. Wyższa jakość plików MP4 (1920×1080/30p)ii oznacza z kolei możliwość utrwalania pięknych chwil na pięknych filmach.
 

Aktualizacja oprogramowania jest już dostępna do pobrania pod następującymi adresami:
DSC-QX10 - www.sony.pl
DSC-QX100 - www.sony.pl
 

Oprócz tego, Sony usprawniło system łączności z modelami QX. Obecnie przełączanie aparatu w obiektywie QX między trybami zdjęć i podglądu nie przerywa połączenia Wi-Fi. Co więcej, nawiązywanie łączności trwa o połowę krócej.
 

Z myślą o użytkownikach tabletów, Sony wprowadza nowy model uchwytu do aparatów QX100 i QX10. Umożliwi on wykonywanie zdjęć aparatem bez ryzyka poruszenia — na co nie pozwala wbudowany aparat. Nowy uchwyt SPA-TA1 stanowi uzupełnienie dostarczanego w komplecie uchwytu do smartfona. Pasuje do szerokiego wachlarza tabletów o wysokości od 75 do 200 mm i grubości do 13 mm. Sprzedaż uchwytów do tabletów SPA-TA1 rozpocznie się w marcu 2014 r. Dodatkowo, nabywcy nowego smartfona Xperia Z1 Compact będą mogli dokupić do niego nowy uchwyt SPA-ACX4, który pozwoli im w pełni wykorzystać zalety aparatu w obiektywie QX.
 


Strona WWW: www.sony.pl
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.392s.