Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  Nowy firmware dla aparatów Sony QX10 i QX100


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Aparat Olympus E-3 wyposażony jest w 11-polowy autofokus, który w momencie premiery był najczulszym tego typu układem zastosowanym w tej klasie lustrzanek cyfrowych?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Nowy firmware dla aparatów Sony QX10 i QX100
Dodał: Przemysław Imieliński 06.02.2014
Firma Sony zaktualizowała oprogramowanie wewnętrzne nietypowych aparatów "bezkorpusowych" QX10 i QX100. Zmiany, które jak twierdzą przedstawiciele producenta zostały wprowadzone na skutek sugestii samych użytkowników, dodają do obydwu aparatów kilka ciekawych funkcji.


Po aktualizacji aparat QX100 może pracować w trybie preselekcji czasu migawki. Dla użytkownika oznacza to możliwość ustawiania tego parametru z dokładnością do 1/3 EV w przedziale od 30 s do 1/2000 s, co pozwala fotografować zarówno sceny statyczne jak i dynamiczne z dużą swobodą. Kolejną zaletę stanowi rozszerzony zakres czułości ISO oraz możliwość samodzielnego wyboru wartości. W trybach programu auto, preselekcji przysłony i preselekcji czasu migawki można obecnie nastawiać czułość ISO z przedziału od 160 do 12 800 ISO (do tej pory w trybach tych aparat samoczynnie dobierał wartość z przedziału od ISO 160 do 3200). Użytkownicy zyskali też możliwość zapisu filmów w plikach MP4 w formacie 1920×1080/30p (wcześniej pliki w tym formacie miały rozdzielczość 1440×1080 pikseli), który zapewnia maksymalną szczegółowość obrazu przy wyświetlaniu obrazu na telewizorach HD.
 

Sony QX10 zamocowany na korpusie smartfona.

Swoboda wybierania czułości ISO pojawiła się także w aparacie QX10: w trybie autoprogramu dostępne są teraz ustawienia od ISO 100 do 3200 (wcześniej dobór był automatyczny w zakresie 100-1600 ISO). Zapewnia to pełniejszą kontrolę nad wyglądem przyszłego zdjęcia, zwłaszcza nad sposobem przedstawienia światła. Wyższa jakość plików MP4 (1920×1080/30p)ii oznacza z kolei możliwość utrwalania pięknych chwil na pięknych filmach.
 

Aktualizacja oprogramowania jest już dostępna do pobrania pod następującymi adresami:
DSC-QX10 - www.sony.pl
DSC-QX100 - www.sony.pl
 

Oprócz tego, Sony usprawniło system łączności z modelami QX. Obecnie przełączanie aparatu w obiektywie QX między trybami zdjęć i podglądu nie przerywa połączenia Wi-Fi. Co więcej, nawiązywanie łączności trwa o połowę krócej.
 

Z myślą o użytkownikach tabletów, Sony wprowadza nowy model uchwytu do aparatów QX100 i QX10. Umożliwi on wykonywanie zdjęć aparatem bez ryzyka poruszenia — na co nie pozwala wbudowany aparat. Nowy uchwyt SPA-TA1 stanowi uzupełnienie dostarczanego w komplecie uchwytu do smartfona. Pasuje do szerokiego wachlarza tabletów o wysokości od 75 do 200 mm i grubości do 13 mm. Sprzedaż uchwytów do tabletów SPA-TA1 rozpocznie się w marcu 2014 r. Dodatkowo, nabywcy nowego smartfona Xperia Z1 Compact będą mogli dokupić do niego nowy uchwyt SPA-ACX4, który pozwoli im w pełni wykorzystać zalety aparatu w obiektywie QX.
 


Strona WWW: www.sony.pl
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.47s.