Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  Panasonic Lumix FX37 – stylowy, kieszonkowy, uniwersalny


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Do pierwszych aparatów dalmierzowych Canona (o nazwie Hansa Kwanon) w latach 1934–46 obiektywy produkował Nippon Kōgaku Kōgyō K.K. – czyli dzisiejszy Nikon?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Panasonic Lumix FX37 – stylowy, kieszonkowy, uniwersalny
Dodał: Jarosław Zachwieja 22.07.2008
Firma Panasonic zaprezentowała bardzo interesujący model eleganckiego cyfraka z szerokokątnym obiektywem Leica oraz przetwornikiem obrazu o rozdzielczości 10 megapikseli.


Pierwsza z przedstawionych w dniu dzisiejszym nowości firmy Panasonic zainteresuje osoby, poszukujące stylowego aparatu kompaktowego, który oprócz niewielkich rozmiarów i ładnego wyglądu będzie się też odznaczał atrakcyjnymi parametrami technicznymi. Lumix FX37 jest pod wieloma względami aparatem nietuzinkowym i z pewnością znajdzie wielu nabywców.


Aparat wyposażony został w przetwornik obrazu o rozdzielczości 10 megapikseli. Za obróbkę sygnału z matrycy odpowiada procesor Venus Engine czwartej generacji, dzięki któremu opóźnienie w uruchomieniu migawki wynosi około 0,005 sekundy. W trybie seryjnym może być wykonywanych około 2,5 klatki na sekundę w pełnej rozdzielczości. Liczba ta może zostać zwiększona do 6 klatek na sekundę kosztem zmniejszenia rozdzielczości.
 
Za optykę urządzenia odpowiada konstrukcja marki Leica DC o zakresie ogniskowych 25-125 mm. Konstrukcja ta, podobnie jak w innych modelach marki Lumix, wyposażona została w układ stabilizacji obrazu O.I.S.


Imponujące są możliwości aparatu w zakresie rejestracji ujęć wideo. Dostępne są trzy podstawowe tryby filmowania z prędkością 30 klatek na sekundę: HD (rozdzielczość 1280 x 720 pikseli), WVGA (848 x 480 pikseli) oraz klasyczne VGA (640 x 480 pikseli). Dzięki dostępnemu osobno przewodowi Component (DMW-HDC2) zarówno zdjęcia jak i filmy mogą być wyświetlane na telewizorach High Definition bez pogorszenia jakości obrazu.
 
Nowy Lumix FX37 wyposażono w szereg udogodnień. Należą do nich 25 programów tematycznych oraz zaawansowany tryb automatyczny iA. W obrębie tego ostatniego zawarto następujące technologie:
  • Wykrywanie twarzy – mechanizm ten potrafi w ramach jednego kadru wyszukać do 15 twarzy i w taki sposób dobrać ostrość i ekspozycję, aby utrwalić je na zdjęciu ze szczegółami i niezwykła ostrością. W modelu DMC-FX37 poprawiono precyzję tej funkcji, która teraz płynnie koryguje ostrość i ekspozycję, nawet jeżeli twarz jest skierowana bokiem do aparatu.
  • Inteligentna ekspozycja – eliminuje zbyt głębokie cienie i wypalone najjaśniejsze elementy obrazu. Mechanizm ten wzbogacono o automatyczną kompensację podświetlenia z tyłu, która uruchamia się zawsze wtedy, gdy aparat wykryje, że źródło światła znajduje się za obiektem zdjęcia.
  • Inteligentny wybór sceny – funkcja, która automatycznie wybiera jeden z 5 programów tematycznych: makro, portret, krajobraz, nocny portret i nocny krajobraz, w zależności od tego, który z trybów najlepiej pasuje do sytuacji.
  • Mega O.I.S. – wspomniany już wcześniej optyczny stabilizator obrazu.
  • Inteligentna kontrola ISO – dzięki tej funkcji DMC-FX37 potrafi dopasować czułość matrycy w sytuacji, gdy fotografowany obiekt przemieszcza się co pozwala uniknąć nieostrych ujęć.
  • Szybki autofokus – mechanizm szybkiego autofokusa sprawia, że ustawianie ostrości rozpoczyna się już w chwili wycelowania aparatu w obiekt, co skraca czas niezbędny do przeprowadzenia tej operacji.
  • Cyfrowa korekcja czerwonych oczu – funkcja, która pomaga wyeliminować problem czerwonych oczu, który często występuje przy wykonywaniu zdjęć z lampą błyskową.
Aparat Panasonic Lumix FX37 dostępny będzie w dwóch wersjach kolorystycznych: srebrnej i czarnej. Jego wymiary to 95 x 52 x 22 mm, waga zaś wynosi 125 gramów. Cena sugerowana tego modelu na polskim rynku nie przekroczy 1300 złotych.

Cena: 1299 PLN
Strona producenta: www.panasonic.pl

Zobacz także:
Panasonic FZ28 – szerokokątny hiperzoom
Panasonic Lumix LX3 – kompakt bardzo nietypowy
Panasonic Lumix FX150 – minimalistyczny design i bogactwo funkcji
Leica M8 Upgrade Service – twoja Leica zupełnie niepowtarzalna
Wadliwa partia aparatów Sony DSC-T20
Samsung S1070 – cyfrak dla najbardziej oszczędnych
Nowe Samsungi z serii L
Samsung NV9 – kieszonkowy cyfrak z klasą
Samsung NV100 HD – kompakt faszerowany megapikselami
Casio EXILIM Zoom EX-Z150 – dyskretny podglądacz rzeczywistości

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.826s.