Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  Samsung NV9 – kieszonkowy cyfrak z klasą


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Popularnych ogniw litowo-jonowych nie wolno przechowywać rozładowanych?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Samsung NV9 – kieszonkowy cyfrak z klasą
Dodał: Jarosław Zachwieja 16.07.2008
Nowy płaski aparat kompaktowy firmy Samsung kierowany jest do ludzi ceniący sobie nawiązania do motoryzacji oraz stylu retro. Świadczy o tym wyjątkowo interesująca stylistyka tego urządzenia.


Raz na jakiś czas pojawiają się aparaty, które wprawdzie nie powalają możliwościami ani parametrami technicznymi, natomiast urzekają swoją stylistyką. Nie dziwi raczej fakt, iż w grupie tej najwięcej jest płaskich, kieszonkowych cyfraków – w końcu urządzenia te bardzo często są projektowane jako "cyfrowa biżuteria". Najnowszy produkt firmy Samsung idealnie wpasowuje się w tę grupę aparatów.


Aparat Samsung NV9 (w Stanach Zjednoczonych TL9 i takie też oznaczenie widnieje na zamieszczonych w tej informacji zdjęciach produktowych) to dziesięciomegapikselowy cyfrak. Zastosowany w nim obiektyw typu pryzmatycznego odznacza się pięciokrotnym zoomem oraz wbudowanym układem stabilizującym. Czułość aparatu może być regulowana w zakresie 80-3200 ISO z możliwością dalszego jej podbicia w trybie cyfrowego pseudostabilizatora drgań.


Pomysłowym elementem wizualnym, który już na pierwszy rzut oka zwraca w tym modelu naszą uwagę, są dwa wskazówkowe "zegary" umieszczone w górnej części obudowy. Przypominają one to, co znamy doskonale z desek rozdzielczych naszych samochodów lub paneli klasycznych wież Hi-Fi. Informują one użytkownika o stanie naładowania akumulatora oraz aktualnej zajętości karty pamięci. Właśnie dzięki temu drobnemu elementowi aparat odznacza się bardzo niebanalną stylistyką retro.
 
Sama komunikacja z aparatem odbywa się za pośrednictwem wyświetlacza LCD o przekątnej 2,7 cala. Aparat obsługuje karty SD i SDHC o maksymalnej pojemności 8 gigabajtów.


Podobnie jak w przypadku zaprezentowanego w dniu dzisiejszym modelu Samsung NV100 HD użytkownik aparatu ma do dyspozycji szereg udogodnień software'owych. Są to m.in. system detekcji twarzy, układ automatycznie wyzwalający migawkę w momencie wykrycia uśmiechu na twarzy fotografowanej osoby oraz blokujący ją, gdy któryś z modeli zamruga oczami.
 
Inne nowinki to dwa systemy zarządzania zdjęciami. Pierwszym z nich jest Digital Contents Management (DCM) pełniący rolę podręcznego organizera, który ułatwia wyszukiwanie wykonanych fotografii. Drugi to kosz (Recycle Bin), który działa analogicznie do swojego odpowiednika znanego z komputerów osobistych i którego zadaniem jest ochrona zdjęć przed ich przypadkowym skasowaniem.
 
Aparat ma wymiary 95 x 60 x 21 mm i dostępny będzie w trzech wersjach kolorystycznych: srebrnej, czarnej oraz różowej. Jego dodatkową funkcją jest też odtwarzacz plików muzycznych w formacie mp3. Samsung NV9 trafi do sprzedaży w sierpniu, a jego cena wyniesie około 280 dolarów.

Cena: 279 USD
Strona producenta: www.samsungcamera.com

Zobacz także:
Samsung NV100 HD – kompakt faszerowany megapikselami
Casio EXILIM Zoom EX-Z150 – dyskretny podglądacz rzeczywistości
Samsung NV24HD – kompakt jak kamera HD
Nowe aparaty i ramki Kodaka
Psi detektyw
BenQ C850 – kompakt w stylu retro z trybami manualnymi
Aparat cyfrowy dla miłośnika astronomii

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.628s.