Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  Obiektywy Samyang XP


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwszy aparat wykonujący zdjęcia barwne dzięki separacji światła na składowe RGB powstał już w 1904 roku?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Obiektywy Samyang XP
Dodał: Błażej Organisty 01.12.2016
Globalna marka optyczna Samyang Optics ogłasza dostępność oraz cenę długo wyczekiwanych obiektywów Premium Samyang XP 14 mm F2.4 oraz 85 mm F1.2. Oba modele będą dostępne w grudniu w cenie 3599 zł.


Przedstawiona na Photokinie we wrześniu seria obiektywów Premium Samyang XP charakteryzuje się rozdzielczością do 50 megapikseli oraz 8K w produkcjach video. Pod hasłem "Excellence in Performance" Samyang nazywa pierwsze obiektywy serii Premium XP. Oba obiektywy są wyposażone w najbardziej zaawansowaną technologię optyczną i prezentują najwyższy poziom jakości.

Zarówno 14 mm F2.4 oraz 85 mm F1.2 to obiektywy manualne, pozwalające uchwycić najważniejsze momenty w życiu w najlepszej jakości optycznej. Dzięki wyjątkowej ostrości i efektowi bokeh można stworzyć niepowtarzalne obrazy. Wysoka rozdzielczość pozwala fotografom na swobodę w postprodukcji. Wyrazistość obrazu została zapewniona dzięki zminimalizowaniu aberracji i w rezultacie otrzymujemy efektowne zdjęcia.

Samyang 14 mm F2.4 oraz 85 mm F1.2


85 mm F/1.2 to jeden z najjaśniejszych obiektywów dla tej ogniskowej do aparatów pełnoklatkowych. Ma dziesięć elementów ułożonych w siedmiu grupach przy zastosowaniu jednej soczewki asferycznej oraz dwóch wysokiej jakości soczewek refrakcyjnych. Minimalizują one odchylenie oraz niepotrzebne rozpraszanie światła oraz zapewniają czysty i żywy obraz.

Obiektyw 14 mm F/2.4 również jest bezkompromisowy w zakresie jakości obrazu. Jest on wyposażony w najbardziej zaawansowaną technologię optyczną wśród obiektywów marki Samyang. Ma aż 18 elementów ułożonych w 14 grupach, w tym 4 różne rodzaje soczewek: dwie soczewki asferyczne, jedna soczewka asferyczna hybrydowa, dwie soczewki o wyjątkowo niskiej dyspersji oraz jedna soczewka refrakcyjna. Optymalna wydajność tworzy imponującą jakość obrazu w całym polu widzenia.

Obiektywy będą dostępne już w grudniu z mocowaniem Canon a ich sugerowana cena detaliczna wynosi 3599 zł i jest taka sama dla obu modeli (85 mm 1.2 oraz 14 mm 2.4).

Strona producenta: www.samyanglensglobal.com

Zobacz także:
Tomasz Stańko w obiektywie
Superksiężyc w obiektywie
Nowe obiektywy Nikkor, cz. 2
Nowe obiektywy Nikkor, cz. 1
Konkurs ''Podróż w obiektywie'' rozstrzygnięty!
Testy obiektywów
Nowe obiektywy Olympus, cz. 3
Nowe obiektywy Olympus, cz. 2
Nowe obiektywy Voigtlander
Nowy Samyang XEEN
Nowy obiektyw Zeiss
Nowy obiektyw Canon
Obiektywy Samyang Premium
Samyang obniża ceny obiektywów

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.861s.