Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  Obiektywy Samyang XP


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Fotografia w wydaniu cyfrowym nie liczy sobie – jak mogłoby się wydawać – 5 czy 10 lat, lecz istnieje już od ponad ćwierć wieku?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa
Obiektywy Samyang XP
Dodał: Błażej Organisty 01.12.2016
Globalna marka optyczna Samyang Optics ogłasza dostępność oraz cenę długo wyczekiwanych obiektywów Premium Samyang XP 14 mm F2.4 oraz 85 mm F1.2. Oba modele będą dostępne w grudniu w cenie 3599 zł.


Przedstawiona na Photokinie we wrześniu seria obiektywów Premium Samyang XP charakteryzuje się rozdzielczością do 50 megapikseli oraz 8K w produkcjach video. Pod hasłem "Excellence in Performance" Samyang nazywa pierwsze obiektywy serii Premium XP. Oba obiektywy są wyposażone w najbardziej zaawansowaną technologię optyczną i prezentują najwyższy poziom jakości.

Zarówno 14 mm F2.4 oraz 85 mm F1.2 to obiektywy manualne, pozwalające uchwycić najważniejsze momenty w życiu w najlepszej jakości optycznej. Dzięki wyjątkowej ostrości i efektowi bokeh można stworzyć niepowtarzalne obrazy. Wysoka rozdzielczość pozwala fotografom na swobodę w postprodukcji. Wyrazistość obrazu została zapewniona dzięki zminimalizowaniu aberracji i w rezultacie otrzymujemy efektowne zdjęcia.

Samyang 14 mm F2.4 oraz 85 mm F1.2


85 mm F/1.2 to jeden z najjaśniejszych obiektywów dla tej ogniskowej do aparatów pełnoklatkowych. Ma dziesięć elementów ułożonych w siedmiu grupach przy zastosowaniu jednej soczewki asferycznej oraz dwóch wysokiej jakości soczewek refrakcyjnych. Minimalizują one odchylenie oraz niepotrzebne rozpraszanie światła oraz zapewniają czysty i żywy obraz.

Obiektyw 14 mm F/2.4 również jest bezkompromisowy w zakresie jakości obrazu. Jest on wyposażony w najbardziej zaawansowaną technologię optyczną wśród obiektywów marki Samyang. Ma aż 18 elementów ułożonych w 14 grupach, w tym 4 różne rodzaje soczewek: dwie soczewki asferyczne, jedna soczewka asferyczna hybrydowa, dwie soczewki o wyjątkowo niskiej dyspersji oraz jedna soczewka refrakcyjna. Optymalna wydajność tworzy imponującą jakość obrazu w całym polu widzenia.

Obiektywy będą dostępne już w grudniu z mocowaniem Canon a ich sugerowana cena detaliczna wynosi 3599 zł i jest taka sama dla obu modeli (85 mm 1.2 oraz 14 mm 2.4).

Strona producenta: www.samyanglensglobal.com

Zobacz także:
Tomasz Stańko w obiektywie
Superksiężyc w obiektywie
Nowe obiektywy Nikkor, cz. 2
Nowe obiektywy Nikkor, cz. 1
Konkurs ''Podróż w obiektywie'' rozstrzygnięty!
Testy obiektywów
Nowe obiektywy Olympus, cz. 3
Nowe obiektywy Olympus, cz. 2
Nowe obiektywy Voigtlander
Nowy Samyang XEEN
Nowy obiektyw Zeiss
Nowy obiektyw Canon
Obiektywy Samyang Premium
Samyang obniża ceny obiektywów

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Bliscy i nieznajomi w obiektywie

Czasami udany portret potrafi powiedzieć niemal wszystko o charakterze, osobowości lub emocjach bohatera zdjęcia. Spróbujcie pokazać w ten sposób zarówno bliskich, jak i nieznajomych wykorzystując najrozmaitsze techniki fotograficzne.
Bliscy i nieznajomi w obiektywie
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[16.03.2018]
Autor:
Emilia Lechowicz
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.359s.