Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  "La Bella Toscana" w Kołobrzegu


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Nazwa "Cztery Trzecie" nie ma nic wspólnego z proporcjami boków obrazu rejestrowanego przez matryce aparatów należących do tego systemu?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

"La Bella Toscana" w Kołobrzegu
Dodał: Marcin Pawlak 20.04.2012
RCK w Kołobrzegu zaprasza na wernisaż wystawy "La Bella Toscana" Artura Magdziarza, który odbędzie się 21 kwietnia o godz. 18:00.


"La Bella Toscana" to wystawa fotograficzna Artura Magdziarza będzie pokazywana w ramach wystawy "Barwy Toskanii", na której swoje prace zaprezentuje również Pan Piotra Krahl z Kołobrzegu. Wernisaż wystawy odbędzie się dnia 21 kwietnia 2012 (sobota), w RCK w Kołobrzegu, przy ulicy Solnej 1, o godz. 18.00. Wystawa będzie czynna do 20 maja 2012. Wstęp wolny

La Bella Toscana, fot. Artur Magdziarz


Toskania – jeden z najpiękniejszych regionów Włoch, zachwyca pięknymi widokami, miasteczkami przesiąkniętymi wielowiekową kulturą i tym "czymś", co tak trudno opisać, ale jakże łatwo poczuć, gdy się już tam jest. Kiedy nad Toskanią wstaje dzień, aż zapiera dech, wszak to cud na ziemi. Malownicze doliny, poprzecinane wstęgami rzek, z rozrzuconymi pośród nich majestatycznymi starymi domami, które wyglądają jakby stały od zawsze.

La Bella Toscana, fot. Artur Magdziarz

Przybysza urzeka ciepło mieszkańców, doskonała kuchnia, sery i wina, nie mające sobie równych. Raz odwiedzić Toskanię, to jak poznać urzekającą kobietę – chciało by się do niej wracać i wracać, a najlepiej zostać z nią na zawsze. La Bella Toscana.

La Bella Toscana, fot. Artur Magdziarz

Toskańskie doliny to miejsce do którego wracam i będę wracał jeszcze wielokrotnie. Poza krajobrazami "jedzącymi nam z rąk", piękną architekturą, Toskania ma atmosferę i koloryt, sprawiający, że czuję się tam dobrze. Spokój poranka, leniwe popołudnie, pachnący wieczór i noc w którą aż szkoda spać, by nie stracić nic z tej życiowej uczty. Starszy pan zapraszający do swojego domu, aby pokazać naścienne malowidła których jest autorem. Zawstydziłem się gdy pomyślałem co ja bym zrobił, gdybym miał zaprosić całkowicie nieznajomych spotkanych na ulicy ludzi do siebie. Tu kieliszek wina, tam kawałek sera, kwitnące na wiosnę maki i jedyny w swoim rodzaju kolor ziemi po jesiennej orce.

La Bella Toscana, fot. Artur Magdziarz

Fascynują mnie malutkie miasteczka, takie które można zwiedzić w jedno popołudnie. To w nich jak nigdzie, mieszkańcy nie zatracili ciekawości z jaką przyjmuje się przybysza z innych stron. Wiele rzeczy w Toskanii wydaje się zwyczajnie normalnych, takich jakimi być powinny, bez przesadnej skali i współczesnego zadęcia towarzyszącego nam w dużych miastach.


Artur Magdziarz Artysta Fotografik Członek Rzeczywisty Fotoklubu RP, członek Fotoklubu Szczecin Wystawa "La Bella Toscana" jest plonem kilkukrotnego pobytu autora na Półwyspie Apenińskim. Składa się z 50 fotografii, przedstawiających fascynujące krajobrazy Toskanii

Zobacz także:
Adobe Photoshop CS6 - co nowego dla fotografa?
Sony Handycam NEX-VG20, czyli jak z aparatu zrobić kamerę
Polska na weekend: PODLASIE - gdzieś tam za Bugiem
Zwycięzcy konkursu fotografii prasowej BZ WBK Press Foto 2012
Zorza polarna – jak i kiedy fotografować światło północy?
Jak fotografować w deszczu i mgle
5 wskazówek dla fotografów na 2016 rok
Panoramy w fotografii podróżniczej
Fotografia podróżnicza - porady na dobry początek
Neutralne filtry szare połówkowe w fotografii krajobrazowej
MAKRO – kilka porad na dobry i... tani początek

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.554s.