Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Grand Press Photo 2016


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Victor Hasselblad swoją karierę rozpoczął praktyką w zakładach Zeissa?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Grand Press Photo 2016
Dodał: Błażej Organisty 05.05.2016
W czwartek, 5 maja, na gali finałowej Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Prasowej Grand Press Photo 2016 poznamy laureatów tegorocznego konkursu. Gala rozpocznie się o godz. 19.30 w warszawskim kinie Kultura. Gościem specjalnym wieczoru będzie Kadir van Lohuizen.


Kadir van Lohuizen to kilkukrotny laureat World Press Photo, współzałożyciel agencji fotograficznej NOOR. To do niego należał decydujący głos przy wyborze nagrodzonych zdjęć – przewodniczył bowiem jury Grand Press Photo 2016. Na galę przygotował własną prezentację.

Grand Press Photo organizuje od 2005 roku magazyn „Press”. To konkurs dla zawodowych fotoreporterów pracujących w redakcjach prasowych, internetowych, w agencjach fotograficznych oraz dla freelancerów. Oprócz Kadira van Lohuizena w jury zasiadali: Odd Andersen (AFP Berlin), Adam Lach (Napo Images), Beata Łyżwa-Sokół („Gazeta Wyborcza”), Andrzej Zygmuntowicz.

Spośród 4,8 tys. nadesłanych w tym roku materiałów jury zakwalifikowało do finału 59 zdjęć pojedynczych i 11 fotoreportaży. O nagrody walczy 66 fotoreporterów.

Obrady jury Grand Press Photo 2016, fot. Adam Jagielak


Nagrody zostaną przyznane w grupie zdjęć pojedynczych w kategoriach: Wydarzenia, Życie codzienne, Ludzie, Sport, Środowisko, Kultura i człowiek, Portret sesyjny; w grupie reportaży w kategoriach: Wydarzenia, Życie codzienne, Ludzie, Środowisko. Dodatkową nagrodę przyzna mecenas konkursu – Nikon Polska. Główną nagrodę Grand Press Photo 2016 oraz 10 tys. zł otrzyma autor Zdjęcia Roku.

Osobną kategorią jest Projekt dokumentalny. Fotografowie mogli zgłaszać materiały o walorach informacyjno-poznawczych, nad którymi pracowali co najmniej dwa lata. Na konkurs wpłynęło 36 projektów. Jury zakwalifikowało do finału cztery z nich.

Widząc zainteresowanie wśród fotografów formą wypowiedzi autorskiej, jaką jest książka, miesięcznik „Press” po raz drugi zorganizował konkurs na fotograficzną książkę roku. W tej kategorii zostanie wręczona tylko jedna nagroda: Photo Book of The Year 2015. W jury tego konkursu zasiedli: Anna Nałęcka (Tapir Book Design), Maga Sokalska (Czytelnia Sztuki), Waldemar Śliwczyński („Wiadomości Wrzesińskie”). Oceniano publikacje, które zostały wydane na polskim rynku w 2015 roku. Na konkurs zgłoszono 10 książek. Jury brało pod uwagę jakość prezentowanej fotografii, oprawę graficzną i poziom edytorski wydania.

Obrady jury Photo Book, fot. Adam Guz, Press


Na stronie www.grandpressphoto.pl będzie prowadzona transmisja wideo z gali, tworzona we współpracy z firmą TviP. Po ogłoszeniu wyników na tej stronie zostaną zaprezentowane wszystkie finałowe fotografie.

Więcej informacji: www.grandpressphoto.pl

Zobacz także:
Fotofestiwal 2016
Konkurs na maj!
Wracają czwartki w Lunie
Przegląd portfolio na Fotofestiwalu
Zwycięzcy Nikon European Film Festival
Terytoria we Wrocławiu
Zwycięzcy Sony World Photography Awards 2016
Głębia Spojrzenia – wernisaż
Warsztaty fotograficzne Fujifilm
BZ WBK Press Photo – wyniki
Konkurs ''Uroki zimy'' rozstrzygnięty!
TRAFO PLUG: IN PROJECT ROOM
Oblicza Łodzi
Grand Prix Fotofestiwalu
FILM VIDEO FOTO – podsumowanie

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.639s.