Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  Fujifilm X-A2 z wymiennymi obiektywami


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Znany film Tima Burtona, Gnijąca panna młoda (Corpse bride), nakręcony został cyfrową lustrzanką?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Fujifilm X-A2 z wymiennymi obiektywami
Dodał: Błażej Organisty 29.04.2015
Fujifilm X-A2 to model klasy premium z wymiennymi obiektywami i wyświetlaczem LCD odchylanym pod kątem 175° oraz automatyczną funkcją wykrywania twarzy i regulowania ostrości.


Fujifilm ogłosiło wprowadzenie do sprzedaży aparatu X-A2 w styczniu. Dzięki niezwykłemu odtworzeniu kolorów, ulepszonej automatycznej regulacji ostrości i doskonałej rozdzielczości nowy model umożliwia fotografom uzyskanie zdjęć lepszej jakości niż w poprzedniku - wersji X-A1.

Fujitsu X-A2


Wśród funkcji oferowanych przez X-A2 są m. in. nowo opracowane przez Fujifilm funkcje autofokusa z wykrywaniem twarzy, autofokusa makro oraz autofokusa MULTI AF, dzięki czemu ostrość ustawiana jest szybko i dokładnie.

Fujitsu X-A2


Jest to pierwszy aparat z serii X wyposażony w wyświetlacz LCD odchylany pod kątem 175 stopni, który ułatwia wykonywanie zdjęć typu selfie. Z kolei nowy zestaw obiektywów XC 16-50 mm F3,5-5,6 OIS II umożliwia robienie zdjęć makro z odległości roboczej 15 cm (ok. 7 cm od krawędzi obiektywu).

Fujitsu X-A2


Autofokusy
Aparat oferuje możliwość zastosowania funkcji autofokusa wykrywaniem twarzy, autofokusa makro oraz autofokusa MULTI AF, który dostosowuje ostrość do fotografowanego obiektu. Fotografowanie zróżnicowanych obiektów jest dzięki temu dużo łatwiejsze.

Fujitsu X-A2


Autoportret
Aparat X-A2 jest pierwszym modelem z serii X wyposażonym w wyświetlacz odchylany pod kątem 175°, co poprawia jakość autoportretów i zdjęć typu selfie.

Fujitsu X-A2


Obrócenie wyświetlacza LCD o 175° aktywuje nową funkcję autofokusa z wykrywaniem twarzy, dzięki czemu aparat automatycznie skupia ostrość na oczach fotografowanej osoby. Efektem są autoportrety w pełni wykorzystujące jakość zdjęć aparatów serii X, przy jednoczesnym odtworzeniu równomiernych i gładkich odcieni skóry.

Fujitsu X-A2


Nowy obiektyw
Fujifilm opracował dwa nowe obiektywy – XC 16-50 mm F3,5-5,6 OIS II oraz XC 50-230 mm F4,5-6,7 OIS II, o nowym wyglądzie i udoskonalonych parametrach działania. Obiektyw XC 16-50 mm F3,5-5,6 OIS II pracuje z odległością roboczą 15 cm, najmniejszą w swojej klasie, co umożliwia robienie zdjęć przy dużym zbliżeniu. XC 50-23 0 mm F4,5-6,7 OIS II oferuje optyczną stabilizację obrazu o wartości ok. 3,5x3, dzięki czemu można w łatwy sposób wykonać zdjęcie trzymając aparat w ręce lub nocą.

Fujitsu X-A2


Tryb symylacji
Do szeregu funkcji dodano także najnowszy tryb symulacji filmu Fujifilm - CLASSIC CHROME. Tryb ten oferuje szeroką paletę intensywnych barw i tonacji. Niezwykle popularny tryb Classic Chrome idealnie sprawdza się przy tworzeniu zdjęć z przesłaniem.

Strona producenta: www.fujifilm.eu

Zobacz także:
Warsztaty fotografii w Zabrzu
Aktualizacja oprogramowania kamery Canon XF205
Oto laureaci konkursu Sony World Photography
Konkurs fotografii prasowej rozstrzygnięty!
Nowa aplikacja w ofercie Canona
Pentax K3 II w sprzedaży już w maju
Sony odświeża ofertę obiektywów alfa
Nowy cyfrowy system drukujący od Xerox
Panasonic pokazał nowe kamery na targach w Las Vegas
FDR-AX33 – nowa Handykam 4K Sony
Nowe ramiona Manfrotto
Bezprzewodowa kamera Sony PWX-X500
Bezprzewodowe innowacje Sony
Nowe filtry Hoya już na polskim rynku

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.401s.