Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Fotoreportaż z Madagaskaru


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwsze lustrzanki cyfrowe Nikona, opracowane we współpracy z firmą Fujifilm (E2/E2s/E2N/E2Ns/E3), pozbawione były efektu pozornego wydłużenia ogniskowej?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Fotoreportaż z Madagaskaru
Dodał: Błażej Organisty 09.12.2015
Arek Ziemba zestawił zdjęcia Arkadego Fiedlera z własnymi, tymi wykonanymi współcześnie. Te i inne zdjęcia okraszone barwnymi i arcyciekawymi podróżniczymi opowieściami zaprezentuje w piątek, 11 grudnia 2015 r., o godz. 18.00 na spotkaniu zatytułowanym „MADAGASKAR NA DZIKO” w Domu Kultury w Rybniku-Chwałowicach.


Fotografie, które nazwałem: Wycieczka na Madagaskar sto lat później, to zdjęcia prezentowane obok poruszających wyobraźnię fotografii Arkadego Fiedlera. Nie powstały one z zamysłem kopiowania, porównywania czy czegoś podobnego. Po prostu pewnego razu zauważyłem podobieństwo w klimacie między jednym z kadrów z 1936 roku, a innym z 2013 roku. Potrzebowałem odpowiedniego nastroju, żeby więcej ujęć połączyć w to, co można nazwać: wycieczka na Madagaskar. Nie chodziło mi o to, żeby wszystkie zdjęcia były możliwie identycznymi kadrami, choć zdarzyły się i takie, niezwykle podobne. Bardziej interesował mnie klimat, nastrój… To coś, co unosi się na Madagaskarze w powietrzu. Spokój, mistycyzm, przodkowie, duchy, naturalność. Pasjonującym zajęciem było dla mnie oglądanie kompletu fotografii Fiedlera udostępnionych mi przez jego Synów Marka i Arkadego Radosława – opowiada Arek Ziemba.

Wycieczka na Madagaskar sto lat później


Według Ziemby Madagaskar to raj, który pozostaje jednym z ostatnich żywych, autentycznych skansenów na Ziemi. O tym, że tak jest, świadczą rozmowy w Antananarivo, w których niejednokrotnie brał udział autor prezentacji.

Wycieczka na Madagaskar sto lat później


Biała i malgaska śmietanka intelektualna stolicy doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że Madagaskar nie jest tak bogaty jak Afryka i nie ma tak dobrze rozwiniętej infrastruktury. Świat pakował i będzie pakował pieniądze w Afrykę. W Afryce, gdy w jednym miejscu zaczynają się maczetować, to nie wiadomo, w którym skończą. Na Madagaskarze lud jest pacyfistyczny, musi dawać sobie radę w pojedynkę. Czy świat jest już zmielony na papkę? Nie. Za czasów Fiedlera też większość mówiła, że nie ma już co odkrywać. W rzeczywistości zawsze pozostaną na Ziemi miejsca, które będą fascynować. Dowodem tego… ta krótka wycieczkadodaje Ziemba.

Wycieczka na Madagaskar sto lat później


Arek Ziemba to jedyny Polak nie-misjonarz władający językiem malgaskim. Fotograf, pilot wypraw, przewodnik po Czerwonej Wyspie i świetny gawędziarz. Na Madagaskarze prowadzi m.in. wyprawy autorskie, fotografuje, patrzy, rozmawia z ludźmi, szuka klimatów, sytuacji. Fascynuje go funkcjonowanie w dwóch skrajnie odmiennych światach, w uporządkowanej Europie i w kraju pogodnych Malgaszy. Odbył kilka wypraw po Madagaskarze.

Miejsce: Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach;
Adres: Rybnik ul. 1 Maja 91B;
Godzina: 18.00;
Więcej informacji: www.dkchwalowice.pl;
Wstęp: 10 zł; młodzież szkolna i dzieci - bezpłatnie.

Zobacz także:
Początek "Życia przedmiotów"
"Odbitka albuminowa. Przewodnik praktyczny"
Wernisaż "CHA, CHA, CHA"
Spotkanie z Jackiem Fotą
Wernisaż wystawy o Toruniu
Świąteczna promocja lamp Quantuum
Wernisaż w Leica Gallery
Nowa Warszawa - wernisaż
Gra o film z AVerMedią
Wernisaż w Lublinie
Górnicy na zdjęciach w Olzie
Wykład fotograficzny w Lublinie
Ostatni dzień konkursu Fotografuj.pl!

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.437s.