Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Fotoreportaż z Madagaskaru


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Olympus, jako pierwszy na świecie producent lustrzanek cyfrowych, zastosował profilaktykę w zakresie ochrony zdjęć przed brzydkimi plamami, będącymi śladem obecności kurzu na matrycy?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Fotoreportaż z Madagaskaru
Dodał: Błażej Organisty 09.12.2015
Arek Ziemba zestawił zdjęcia Arkadego Fiedlera z własnymi, tymi wykonanymi współcześnie. Te i inne zdjęcia okraszone barwnymi i arcyciekawymi podróżniczymi opowieściami zaprezentuje w piątek, 11 grudnia 2015 r., o godz. 18.00 na spotkaniu zatytułowanym „MADAGASKAR NA DZIKO” w Domu Kultury w Rybniku-Chwałowicach.


Fotografie, które nazwałem: Wycieczka na Madagaskar sto lat później, to zdjęcia prezentowane obok poruszających wyobraźnię fotografii Arkadego Fiedlera. Nie powstały one z zamysłem kopiowania, porównywania czy czegoś podobnego. Po prostu pewnego razu zauważyłem podobieństwo w klimacie między jednym z kadrów z 1936 roku, a innym z 2013 roku. Potrzebowałem odpowiedniego nastroju, żeby więcej ujęć połączyć w to, co można nazwać: wycieczka na Madagaskar. Nie chodziło mi o to, żeby wszystkie zdjęcia były możliwie identycznymi kadrami, choć zdarzyły się i takie, niezwykle podobne. Bardziej interesował mnie klimat, nastrój… To coś, co unosi się na Madagaskarze w powietrzu. Spokój, mistycyzm, przodkowie, duchy, naturalność. Pasjonującym zajęciem było dla mnie oglądanie kompletu fotografii Fiedlera udostępnionych mi przez jego Synów Marka i Arkadego Radosława – opowiada Arek Ziemba.

Wycieczka na Madagaskar sto lat później


Według Ziemby Madagaskar to raj, który pozostaje jednym z ostatnich żywych, autentycznych skansenów na Ziemi. O tym, że tak jest, świadczą rozmowy w Antananarivo, w których niejednokrotnie brał udział autor prezentacji.

Wycieczka na Madagaskar sto lat później


Biała i malgaska śmietanka intelektualna stolicy doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że Madagaskar nie jest tak bogaty jak Afryka i nie ma tak dobrze rozwiniętej infrastruktury. Świat pakował i będzie pakował pieniądze w Afrykę. W Afryce, gdy w jednym miejscu zaczynają się maczetować, to nie wiadomo, w którym skończą. Na Madagaskarze lud jest pacyfistyczny, musi dawać sobie radę w pojedynkę. Czy świat jest już zmielony na papkę? Nie. Za czasów Fiedlera też większość mówiła, że nie ma już co odkrywać. W rzeczywistości zawsze pozostaną na Ziemi miejsca, które będą fascynować. Dowodem tego… ta krótka wycieczkadodaje Ziemba.

Wycieczka na Madagaskar sto lat później


Arek Ziemba to jedyny Polak nie-misjonarz władający językiem malgaskim. Fotograf, pilot wypraw, przewodnik po Czerwonej Wyspie i świetny gawędziarz. Na Madagaskarze prowadzi m.in. wyprawy autorskie, fotografuje, patrzy, rozmawia z ludźmi, szuka klimatów, sytuacji. Fascynuje go funkcjonowanie w dwóch skrajnie odmiennych światach, w uporządkowanej Europie i w kraju pogodnych Malgaszy. Odbył kilka wypraw po Madagaskarze.

Miejsce: Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach;
Adres: Rybnik ul. 1 Maja 91B;
Godzina: 18.00;
Więcej informacji: www.dkchwalowice.pl;
Wstęp: 10 zł; młodzież szkolna i dzieci - bezpłatnie.

Zobacz także:
Początek "Życia przedmiotów"
"Odbitka albuminowa. Przewodnik praktyczny"
Wernisaż "CHA, CHA, CHA"
Spotkanie z Jackiem Fotą
Wernisaż wystawy o Toruniu
Świąteczna promocja lamp Quantuum
Wernisaż w Leica Gallery
Nowa Warszawa - wernisaż
Gra o film z AVerMedią
Wernisaż w Lublinie
Górnicy na zdjęciach w Olzie
Wykład fotograficzny w Lublinie
Ostatni dzień konkursu Fotografuj.pl!

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.799s.