Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  Canon zaprezentował kamerę LEGRIA HF G25


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwszą cyfrową lustrzanką, która umożliwiała swobodny podgląd fotografowanej sceny w każdych warunkach był Olympus E-330?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Canon zaprezentował kamerę LEGRIA HF G25
Dodał: Alina Plata 08.01.2013
Canon rozszerzył linię kamer o model LEGRIA HF G25, wyposażony w szerokokątny obiektyw, rozbudowane opcje sterowania ręcznego i wyjątkową jakość dźwięku.


Matryca kamery - Canon HD CMOS PRO, w połączeniu z obiektywem o przysłonie f/1.8, gwarantuje wysoką jakość obrazu w słabym świetle oraz szeroki zakres dynamiczny, zachowując szczegółowość scen rejestrowanych w warunkach słabego oświetlenia, a jednocześnie zapobiegając prześwietlaniu mocno kontrastowych ujęć.


Kamerę wyposażono w szerokokątny obiektyw wideo HD 30,4 mm. Dodatkowo, podczas filmowania lub przeglądania wideo w jasnym świetle przeciwodblaskowa powłoka zapobiega rozbłyskom światła i efektowi flary.
 
Uzupełnieniem 10-krotnego powiększenia optycznego jest optyczna stabilizacja obrazu, która zapobiega drganiom kamery w całym zakresie zoomu. Z kolei technologia Canon Intelligent IS pomaga w osiągnięciu ostrych i nieporuszonych zdjęć.
 
LEGRIA HF G oferuje również wewnętrzny mikrofon, korektor dźwięku i technologię Canon Audio Scene Select, która zwiększa jakość dźwięku rejestrowanego przez wewnętrzny mikrofon i oferuje pięć trybów z ustawieniami zoptymalizowanymi pod kątem filmowanej sceny (m.in. tłumienie szumów, muzyka i mowa). Wbudowany mikrofon ogranicza szumy tła o średniej i niskiej częstotliwości, wychwytując miękkie dźwięki w celu zapewnienia najczystszego brzmienia. Korektor optymalizuje dźwięk w zależności od typu ścieżki audio, co przydaje się szczególnie podczas filmowania scen z muzyką na żywo albo indywidualnymi głosami. Tryb Zoom Mic zwiększa kierunkowość mikrofonu, podnosząc jakość dźwięku podczas zbliżeń na oddalone obiekty.
 
Zgodność z bezprzewodowym mikrofonem WM-V1 umożliwia rejestrowanie głosów osób, które znajdują się w odległości nawet 50 m od kamery. Bezprzewodowy mikrofon można również wykorzystać jako nadajnik-odbiornik, dzięki czemu operator kamery może odpowiednio ustawić filmowane osoby przed rozpoczęciem nagrania.
 
Obiektyw kamery posiada nowa osłonę z barierą, zastępującą tradycyjną pokrywkę obiektywu. Pomiędzy kolejnymi nagraniami osłonę można szybko zamykać i otwierać za pomocą jednego przełącznika.
 
Kamerę wyposarzono w 8 filtrów Cinema-Look. Przykładowo filtr Old Movie oferuje efekt starej rolki filmowej, a Vivid uwydatnia kolory podstawowe, nadając filmom pogodny nastrój. Po wybraniu filtra można wyregulować klucz, głębię kolorów, kontrast i miękkość obrazu.
 
Po nakręceniu filmu można dodać do niego proste tytuły albo stworzyć efekt zielonego ekranu z wykorzystaniem funkcji Touch Decoration. Za pomocą dołączonego rysika można wprowadzać tekst lub łączyć zdjęcia z wideoklipami na dużym ekranie LCD.


Pierścień na obiektywie zapewnia kontrolę nad ostrością podczas filmowania, a konfigurowalne pokrętło sterowania pozwala na ręczną regulację funkcji, takich jak przysłona, szybkość migawki i wzmocnienie. Dwa programowalne przyciski obok ekranu LCD o przekątnej 8,8 cm (3,5”) zapewniają bezpośredni dostęp do funkcji dodatkowych, takich jak autofokus z rozpoznawaniem twarzy, korekcja przeciwświatła i preselekcja balansu bieli. Kolorowy wizjer ma przekątną 0,61 cm (0,24”).
 
Dzięki funkcjom Double Slot i Relay Recording użytkownicy mogą rejestrować filmy na dwóch kartach pamięci jednocześnie albo płynnie przełączać się z pamięci wewnętrznej (32 GB) kolejno na oba nośniki. Po zakończeniu nagrania można także kopiować wideoklipy z jednej karty na drugą.
 
Kamera może wewnętrznie konwertować filmy, przygotowując je do opublikowania w internetowych serwisach wideo — albo za pośrednictwem komputera PC z oprogramowaniem Canon Easy Web Upload, albo bezpośrednio z kamery z wykorzystaniem obsługiwanych kart bezprzewodowych Eye-Fi .

LEGRIA HF G25 – kluczowe cechy i funkcje:
• Obiektyw wideo HD firmy Canon
• Zaawansowana matryca HD CMOS PRO firmy Canon
• Pełne sterowanie ręczne
• Optyczna, inteligentna stabilizacja obrazu
• Funkcja Audio Scene Select
• Dotykowy ekran LCD o przekątnej 8,8 cm
• Natychmiastowy autofokus; wykrywanie twarzy
• Ochronna osłona obiektywu
• 32 GB wewnętrznej pamięci
• 2 gniazda SDXC

Zobacz także:
Wytrzymały aparat Olympus STYLUS TG-2
Monaragala-wystawa fotografii
Obiektyw Samsung 45 mm F1.8 2D/3D
Dziś pierwszy dzień targów CES 2013 w Las Vegas
KONKURS fotograficzny: Kolor, kształt, faktura...
Adobe przejmuje serwis społecznościowy dla kreatywnych
Pomoc przy problemach z ponowną instalacją programów firmy Nikon
Kalendarz Virako 2013 – Some Kind of Wonderful ze zdjęciami Jodi Bieber
Projektor zamiast telefonu?
Fotolia ogłasza start drugiego sezonu Kolekcji TEN
Dune HD TV-303D – pierwszy odtwarzacz multimedialny 3D
Wi-Drive - dysk o pojemności 128 GB z Wi-Fi
39. numer Kwartalnika Fotografia
Samsung i Podróżniccy otwierają wypożyczalnię sprzętu dla młodych globtroterów

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.698s.