Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Oprogramowanie  >  BatchPhoto 2.3 – hurtowa edycja zdjęć


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Film małoobrazkowy 36 x 24 mm ma wymiary identyczne z taśmą filmową 35 mm?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

BatchPhoto 2.3 – hurtowa edycja zdjęć
Dodał: Jarosław Zachwieja 08.10.2008
Na stronie firmy Bits&Coffee pojawiła się nowa wersja aplikacji ułatwiającej zaawansowaną edycję większej liczby zdjęć za pomocą mechanizmów tzw. przetwarzania wsadowego.


Program BatchPhoto 2.3 opracowany przez założoną w Rumunii programistyczną firmę Bits&Coffee to narzędzie służące do bardzo szybkiego przetwarzania większej liczby zdjęć wedle zaprogramowanego wcześniej algorytmu – proces ten często nazywany jest przetwarzaniem wsadowym (ang. batch processing).
 
Aplikacja firmy Bits&Coffee została zaprojektowana z myślą o tym, aby jej użytkownicy mogli wykonać całkiem skomplikowane operacje bez potrzeby opanowywania skomplikowanych narzędzi, takich jak znane z Photoshopa akcje.

BatchPhoto 2.3 – wybór plików do obróbki.

Najnowsza wersja programu, oznaczona numerem 2.3 wprowadza obsługę procesorów wielordzeniowych, dzięki której program może zyskać na wydajności do 60% w przypadku komputerów z procesorami dwurdzeniowymi i nawet do 150% w przypadku maszyn typu quad-core.
 
Omawiana wersja programu dysponuje biblioteką ponad 36 filtrów graficznych podzielonych na cztery główne kategorie: Annotate (nakładanie napisów), Touch Up (retusz), Transform (transformacje) oraz Effects (efekty specjalne). Program oferuje też użytkownikom możliwość skorzystania ze schematów najczęściej stosowanych podczas obróbki zdjęć. Po zainstalowaniu BatchPhoto 2 dodaje te profile do menu kontekstowego systemu Windows, dzięki czemu można z nich korzystać nie otwierając programu.

BatchPhoto 2.3 – dobieranie filtrów i narzędzi edycyjnych.

Program umożliwia nałożenie na zdjęcia informacji na temat czasu ich wykonania, wykorzystując do tego dane zawarte w znacznikach EXIF. Użytkownik ma oczywiście możliwość zdefiniowania wszelkich atrybutów tekstu, takich jak wielkość i typ czcionki, kolor, czy poziom przeźroczystości. W programie znajdują się również narzędzia pozwalające nałożyć na obraz nasz znak wodny w celu ochrony zawartości przed kradzieżą.
 
Użytkownik ma również możliwość konwertowania zdjęć z jednego formatu na inny – do jego dyspozycji oddano ponad 100 formatów. Dostępne są również mechanizmy automatycznej zmiany nazw plików.

BatchPhoto 2.3 – ustawienia programu.

Program dostępny jest w wersjach dla użytkowników indywidualnych (Home) oraz instytucjonalnych (Pro). Pierwsza wersja kosztuje około 30 dolarów, podczas gdy osoby chcące wykorzystywać tę aplikację w pracy zawodowej będą musieli zapłacić dwukrotnie więcej. Producent zapewnia, że nabywca otrzyma możliwość bezpłatnej aktualizacji BatchPhoto do nowszych wersji w obrębie jednego numeru głównego (w tym przypadku 2.x). Chętni do wypróbowania możliwości BatchPhoto 2.3 powinni pobrać jego darmową wersję testową.

Ceny:
BatchPhoto 2.x Home – 29,95 USD
BatchPhoto 2.x Pro – 59,95 USD
Strona WWW: www.batchphoto.com
Strona producenta: www.bitscoffee.com

Zobacz także:
Nowy ACDSee Photo Manager 2009
XDepth Raw – łączy zalety formatów RAW i JPEG
Konfigurator dla Photoshopa CS4
Nikon ViewNX 1.2.0 – geotagi i obsługa rawów z P6000
Nowy GIMP 2.6 dostępny
PhotoshopCAFE – warsztaty i porady o CS4
Adobe Camera RAW 4.6 będzie obsługiwał Coolpixa P6000!
Pro Photo Tools 2 – kilka przydatnych poprawek
Nik Software Dfine - uaktualnienie do wersji 2.1
Nikon NEF Codec 1.5.0 obsługuje D90

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.694s.