Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Sztuka  >  Kalendarium  >  Portret Dolnego Śląska na szklanej fotografii


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Założenia standardu Cztery Trzecie nakładają konstruktorom szczególne ograniczenia na dowolność konstrukcji obiektywów systemowych, dzięki którym nawet obiektywy szerokokątne umożliwiają uzyskanie poprawnego obrazu w każdym miejscu matrycy?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa
Portret Dolnego Śląska na szklanej fotografii
Dodał: Przemysław Imieliński
Miasto: Wrocław
Lokalizacja: Centrum Kultury
Ulica: pl. Świętojański 1
Termin: 17.02.2017 – 30.03.2017
Adres WWW: www.zamek.wroclaw.pl
Wernisaż: 17 luty (piątek), godz. 19.00

Bohaterami wystawy "Portret Dolnego Śląska" są mieszkańcy regionu, uwiecznieni przez kolektyw artystyczny StreetCollodionArt. Uzupełnieniem części fotograficznej będą historie portretowanych osób, które spisała i opracowała Ewa Sidorenko – socjolog współpracujący z artystami. Na wernisaż organizatorzy zapraszają w piątek 17 lutego na godz. 19:00, wystawa będzie czynna do 30 marca.

Zdjecie z wystawy ''Portret Dolnego Śląska na szklanej fotografii''


Wystawa prezentowana w Centrum Kultury Zamek to trzydzieści z kilkuset powstałych już fotografii. Wszystkie wykonane w technice mokrego collodionu, uwieczniły mieszkańców Dolnego Śląska w 2016 roku. W projekcie mógł wziąć udział każdy – jedynym kryterium była gotowość do opowiedzenia swojej historii z Dolnym Śląskiem w tle. Dzięki temu wraz z ambrotypami (z greki – ambrotos – nieśmiertelny) zostaną również zaprezentowane opracowane historie, którymi podzieliły się sportretowane osoby. Razem, przekaz wizualny i tekstowy dostarczają nieco prawdy o Dolnym Śląsku, o tym jak się w nim czuje obecny mieszkaniec, jak bardzo związany jest z przeszłością i teraźniejszością oraz jak myśli o przyszłości, w kontekście swojego miejsca na ziemi.

Zdjecie z wystawy ''Portret Dolnego Śląska na szklanej fotografii''


Rozstawiliśmy wielkoformatową kamerę na ciężkim statywie, a obiektyw zwróciliśmy w stronę przechodnia. Płyta z wizerunkiem, naświetlonym w atomach srebra, staje się zwierciadlanym odbiciem rodzinnych historii, przywiezionych na te ziemie po wojnie. Trwałym świadectwem współczesnych, wysłanym ku przyszłości, które ma opowiedzieć historię o nas, naszym wnukom – mówią twórcy projektu.


Zdjecie z wystawy ''Portret Dolnego Śląska na szklanej fotografii''


StreetCollodionArt – kolektyw artystyczny, zajmujący się sztuką wizualną, opartą głównie, na fotografii wykonywanej techniką mokrego collodionu. Powstał jesienią 2012 roku, gdzieś pomiędzy Wałbrzychem a Kutnem. W genotyp ma wpisany drogę. Kolektyw tworzą Michał Sitkiewicz, Paweł Sokołowski oraz muzy ich życia Gabriela Szewczyk i Monika Sokołowska.


Zdjecie z wystawy ''Portret Dolnego Śląska na szklanej fotografii''


Ewa Sidorenko – wykładowca na Uniwersytecie Greenwich w Londynie, wybitna socjolog, która wychowana w Warszawie, jest niezwykle wrażliwa na losy człowieka mieszkającego w Polsce. Potrafi słuchać i w odpowiednim momencie zadać mądre pytanie. W element artystycznych działań fotograficznych, wprowadziła naukowe doświadczenie. W ten sposób powstało założenie główne projektu – portret za opowieść. Nie tylko chcemy fotografować, chcemy Was posłuchać, oddać Wam głos, byście mogli w końcu opowiedzieć, kim jest Dolny Śląsk.

Zobacz także:
Wystawa "Push the sky away" Piotra Zbierskiego
Wystawa "Królowie Lubelscy" Pawła Totoro Adamca
Wystawa "Wulkany błotne w Azerbejdżanie"
Wystawa Tomasza Sobeckiego "Dynamika miasta"
Wystawa zdjęć Borysa Makarego – "Niewidzialne dialogi"
Urok prowincji w fotografii Jerzego Piątka
Dotykając fotografii
David we Wrocławiu
Światło-Czułość
Bliski Wschód w Zielonej Bramie
Festiwal "Obecność"
PowiększeniaPowrót do listy
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.835s.