Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Sztuka  >  Kalendarium  >  Powiększenia


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Olympus, jako pierwszy na świecie producent lustrzanek cyfrowych, zastosował profilaktykę w zakresie ochrony zdjęć przed brzydkimi plamami, będącymi śladem obecności kurzu na matrycy?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa
Powiększenia
Dodał: Błażej Organisty
Miasto: Wrocław
Lokalizacja: Klub Pod Kolumnami
Ulica: pl. św. Macieja 21
Termin: 09.12.2016 – 31.12.2016
Godziny otwarcia: pon.-pt.: 14.00 - 21.00, w soboty: 16.00 - 21.00
Adres WWW: www.kolumny.art.pl
Wernisaż: 10 grudnia (sobota) godz. 18.00

Florotypie, czyli cyfrowo przetworzone kompozycje wykonane z zasuszonych liści, do końca grudnia można oglądać w Klubie Pod Kolumnami. Wystawa prac Elżbiety Wodały pt. "Powiększenia" to pierwsza we Wrocławiu prezentacja florotypii wielkoformatowych, wydrukowanych na płótnach malarskich Canvas. Na wernisaż organizatorzy zapraszają w sobotę 10 grudnia o godz. 18:00.

Pejsaż z myśliwym, aut. E. Wodała


Mając na celu wzmocnienie intensywności wrażeń autorka przybliża widza do naturalnego piękna fascynujących i pobudzających wyobraźnię roślinnych faktur, kształtów i kolorów, umożliwia głębsze odczucie ich zharmonizowanej lub skontrastowanej kompozycji. Na wystawie znalazły się m.in. florotypie wielkoformatowe, za które autorka otrzymała III nagrodę w kategorii malarstwo, grafika, rysunek w konkursie Aneks Twórczości Artystycznej’ 2016 w Namysłowie, natomiast wernisaż poszerzony będzie o liściaki - oryginały, które zdobyły I nagrodę za rękodzieło artystyczne w tym konkursie (powtarzając osiągnięcie z 2010 r.).

Pracownia z łasiczką, aut. E. Wodała


Elżbieta Wodała od 2004 r. tworzy „liściaki”, tj. kompozycje wyklejane z zasuszonych części roślin, prezentując własny, rozpoznawalny styl. Oryginalne obrazy przetwarza na artystyczną grafikę cyfrową – florotypię. Jej prace były dotychczas przedstawione na 46 wystawach oraz 30 spotkaniach z publicznością. Zilustrowała 4 tomiki poetyckie wydane przez Miniaturę w Krakowie. Obecność w internecie owocuje wykorzystaniem florotypii przez zagraniczne portale i czasopisma.

Zobacz także:
Imaging Korea
The Prolongation of the moment
Tomasz Stańko w obiektywie
Nie-Prywatność
Zwierciadła
Slajdy w Lunie
Silesia Art Biennale
Festiwal TERRA
"Eyes On" WiedeńPowrót do listy
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.489s.