Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Sztuka  >  Kalendarium  >  Silesia Art Biennale


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Fotografia w wydaniu cyfrowym nie liczy sobie – jak mogłoby się wydawać – 5 czy 10 lat, lecz istnieje już od ponad ćwierć wieku?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa
Silesia Art Biennale
Dodał: Błażej Organisty
Miasto: Wrocław
Lokalizacja: Dolnośląskie Centrum Fotografii „Domek Romański”
Ulica: pl. bpa Nankiera 8
Termin: 17.11.2016 – 23.12.2016
Godziny otwarcia: od poniedziałku do soboty w godz. 10.00-18.00
Adres WWW: www.okis.pl
Wernisaż: 17.11.2016, godz. 17.00

Druga edycja Silesia Art Biennale (SAB), organizowana przez Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu w ramach programu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016, stanowi próbę zgłębienia fenomenu, jakim jest potencjał artystyczny Dolnego Śląska. Objawia się on nie tylko w większych miastach regionu, takich jak Legnica czy Jelenia Góra, ale i w mniejszych ośrodkach, szczególnie zaś w tzw. koloniach artystycznych.

Głównym zamysłem tegorocznego programu SAB było ukazanie owego niezwykle intrygującego zjawiska kulturowego, jakim jest nagromadzenie na terenie Dolnego Śląska wielu inicjatyw i praktyk z zakresu sztuki. Część artystyczna, zatytułowana Lokalna tożsamość i świadomość wspólnoty, obejmowała wizualną i audialną dokumentację działalności twórców zamieszkujących m.in. Kotlinę Kłodzką, Kotlinę Jeleniogórską, rejon Wałbrzycha czy okolice Lubiąża i Obornik Śląskich. Odbyły się cztery wyjazdy plenerowe, których efekty zarejestrowane zostały przez szóstkę fotografów: Andrzeja Dudka-Dürera, Jacka Jaśko, Wacława Ropieckiego, Krzysztofa Saja, Rafała Warzechę i Igora Wójcika, dwójkę filmowców: Małgorzatę Kazimierczak i Mirosława Rajkowskiego oraz dźwiękowca – dziennikarza radiowego Mariusza Marksa. W plenerach udział brała grupa naukowców z Instytutu Kulturoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego, której badaniom przyświecało hasło: Dolny Śląsk w tworzeniu. Przestrzenie kultury.

Rezultaty wyjazdowej części działań SAB zaprezentowane zostaną na wystawie w Dolnośląskim Centrum Fotografii „Domek Romański” (17.11 – 23.12.2016). Ekspozycja zawierać będzie około 90 portretów artystów, z którymi udało się spotykać i przeprowadzić wywiady, a także materiały filmowe szerzej ukazujące działalność i świat otaczający wybranych twórców. Wystawę wzbogacą nagrania audio, składające się na reportaż o badaniach i pracach dokumentacyjnych prowadzonych w czasie wyjazdów. Osobną część wystawy stanowić będą indywidualne mini-prezentacje aktywności uczestników SAB, tj. fotografie pracowni, dzieł oraz zdarzeń mających miejsce w trakcie plenerów.

Arka Noego, instalacja Dariusza Milińskiego, Pławna Górna. Fot. A. Dudek-Durer. Silesia Art Biennale 2016


18.11.2016, podczas sympozjum organizowanego w Instytucie Kulturoznawstwa UWr, zaproszeni do udziału w SAB uczeni, eksperci i twórcy, przedstawią swe refleksje na temat praktyk i tradycji związanych z manifestacjami estetycznymi i ekspresjami artystycznymi na Dolnym Śląsku.

Henryk Waniek, Dom Carla i Gerharta Hauptmanów, Szklarska Poręba. Fot. J. Jaśko. Silesia Art Biennale 2016


Tegoroczną edycję Silesia Art Biennale zwieńczy publikacja, w której znajdą się teksty i wypowiedzi autorstwa badaczy, krytyków sztuki oraz artystów zajmujących się kwestią fenomenu kulturowego Dolnego Śląska. Całość ilustrowana będzie pracami fotografów, powstałymi w trakcie wyjazdów plenerowych.

Kurator Biennale: dr Andrzej Saj

Zobacz także:
Festiwal TERRA
"Eyes On" Wiedeń
WAW in WRO
Le factice
Zapomniany fotograf Tatr
Krajobraz Polski
Ćwiczenia z widzenia
Punkt widokowy
Zamojski Kontekst
Festiwal TERRA
Fotofestiwal 2017



Powrót do listy
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.257s.