Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Sztuka  >  Kalendarium  >  Slajdy w Lunie


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwszą cyfrową lustrzanką, która umożliwiała swobodny podgląd fotografowanej sceny w każdych warunkach był Olympus E-330?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa
Slajdy w Lunie
Dodał: Błażej Organisty
Miasto: Warszawa
Lokalizacja: Kino Luna
Ulica: Marszałkowska 28
Termin: 15.10.2016 – 06.04.2017
Godziny otwarcia: czwartki o godz. 19.00
Adres WWW: www.slajdypodroznicze.pl
Wernisaż: 6 października 2016 r.

6 października rozpoczyna się 4. edycja slajdów podróżniczych IN MUNDO w warszawskim kinie Luna. Co czwartek o godzinie 19.00 sala kinowa zapełni się opowieściami ze świata i fotografiami.

Pokazy slajdów w Lunie


Na dużym kinowym ekranie widzowie zobaczą zdjęcia z odbywającego się co 12 lat święta Khumb Mela, które gromadzi dziesiątki milionów wyznawców hinduizmu, z Sudanu Południowego - najmłodszego państwa świata - które powstało na terenie trawionym wojnami przez przeszło 50 lat. Z Kamerunu, Gabonu, Konga, Angoli i Gwinei Równikowej - rzadko odwiedzanych i jednych z trudniejszych do podróżowania krajów świata, ale może dlatego także jednych z ciekawszych.

Uczestnicy ekspedycji do Mustangu opowiedzą o nieodkrytych dotąd setkach grot wykutych w górskich zboczach, które używane były jako domy, pustelnie, miejsca pochówku i odosobnień medytacyjnych zarówno dla buddystów, jak i dla praktykujących starą religie bon.

Tomasz Grzywaczewski przybliży widzom trwającą sześć miesięcy podróż śladami bohaterów legendarnej książki Sławomira Rawicza “Długi Marsz”. Współczesna wyprawa wiodła trasą uciekinierów sprzed 70 lat z Jakucka na Syberii, przez tajgę, Buriację, Mongolię, pustynię Gobi, Chiny, Tybet, Himalaje, Nepal, Indie, do Kalkuty.

Pokazy slajdów w Lunie


Z kolei Tomasz Owsiany opowie o swojej samotnej ośmiomiesięcznej podróży na Filipiny, podczas której poznał plemiona i lokalne społeczności we wszystkich makroregionach kraju. Nawiązał bliskie więzi z mieszkańcami i uczestniczył w ich codziennym życiu: w miasteczkach, w górach, w dżungli i nad brzegiem oceanu.

Widzowie 4. edycji slajdów podróżniczych w kinie Luna usłyszą także o rowerowej przeprawie przez północnokanadyjską zimę, o “górach z duszą” widzianych oczami zdobywczyni Korony Ziemi, Moniki Witkowskiej, i o szalonej podróży osobową Toyotą przez pustynne tereny Afryki Zachodniej. Organizatorzy zapraszają także na wędrówkę zielonymi dolinami Kaukazu w poszukiwaniu śladów przeszłości oraz na rodzinną wyprawę przez Dziki Zachód i gorące źródła pustynnej Newady, która zakończy się w Kanadzie śledzeniem wędrówek łososi i polujących na nie grizzly. Nie zabraknie także opowieści o nagłych zwrotach akcji i spontanicznych wydarzeniach w podróży, których w żaden sposób nie jest się w stanie zaplanować.

Pokazy slajdów w Lunie


Nasz portal objął wydarzenie patronatem medialnym. Szczegółowy program: www.slajdypodroznicze.pl

Szczegółowy program: www.slajdypodroznicze.pl
Organizatorzy: grupa autorów In Mundo: Anna i Marcin Szymczakowie, Małgorzata i Marcin Złomscy
Bilety: 16 PLN, przedsprzedaż w kinie Luna i na

Zobacz także:
Silesia Art Biennale
Festiwal TERRA
"Eyes On" Wiedeń
WAW in WRO
Le factice
Zapomniany fotograf Tatr
Krajobraz Polski
Ćwiczenia z widzenia
Punkt widokowy
Zamojski Kontekst
Festiwal TERRA
Fotofestiwal 2017
NY we WrocławiuPowrót do listy
Konkurs  Konkurs
Wszystkie kolory wiosny

Poczujcie w sobie wiosnę, wykorzystajcie coraz dłuższe dni i pokażcie nam jak w Waszych obiektywach wygląda najbardziej radosna pora roku. Czekamy na zdjęcia!
Wszystkie kolory wiosny
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[18.04.2018]
Autor:
Katarzyna Kaleta
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.766s.