Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Sztuka  >  Kalendarium  >  Zamojski Kontekst


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwsze zdjęcie zostało naświetlone nie na celuloidowym, ani nawet szklanym negatywie, lecz na płytce cynkowej pokrytej… asfaltem syryjskim?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa
Zamojski Kontekst
Dodał: Błażej Organisty
Miasto: Zamość
Lokalizacja: Galeria Fotografii Ratusz
Ulica: Rynek Wielki 13
Termin: 04.11.2016 – 16.12.2016
Godziny otwarcia: 09.00 - 20.00
Adres WWW: www.ztf.pl
Wernisaż: 4 listopada o godzinie 16.00

Kontekst, w którym autorzy w niejednoznaczny sposób opowiadają o otaczającej ich rzeczywistości, jest wspólną prezentacją fragmentów trzech projektów dokumentalnych. Składają się na niego "White story" Wojciecha Kapuścińskiego, "Trochę dalej" Piotra Komajdy oraz "Granica" autorstwa Andrzeja Pogudza. Wszyscy fotografowie są członkami ZTF-u.

Akademia fotografii


Wojciech Kapuściński to absolwent specjalizacji fotograficzno-filmowej, wiceprezes Zamojskiego Towarzystwa Fotograficznego. Uczestniczył w wielu warsztatach m.in. z Tomkiem Sikorą, Robertem Wolańskim, Gregiem Marinovichem, Tomaszem Tomaszewskim. Ukończył m.in. Kurs Fotografii Studyjnej oraz Kurs Obróbki Cyfrowej w Lubelskiej Szkole Fotografii.

White story to projekt, w którym jedną z głównych ról odgrywa biel. Kolor ten sam w sobie kryć może cały wachlarz znaczeń uzależnionych od czasu, miejsca czy choćby wyznania
– może być pozytywny, związany z nadzieją, ale również negatywny czy wręcz żałobny.
W projekcie biel pełni dodatkową oczyszczającą rolę. Pozwala skupić wzrok odbiorcy na tym co najważniejsze – jednocześnie nie narzucając interpretacji, a jedynie delikatnie sugerując.
White story pozwala spojrzeć na pozornie nudne i nieciekawe miejsca w inny sposób, nadając im dodatkowych znaczeń.

White Story


Piotr Komajda to również wiceprezes Zamojskiego Towarzystwa Fotograficznego. W fotografii najbardziej interesuje go opowiadanie o tym, co widzi. Od zawsze fotografuje w sposób dokumentalny. Najczęściej jest to bardzo subiektywna interpretacja danego tematu. Inspiracje są wynikiem twórczej relacji autora ze światem zewnętrznym, a nie ich poszukiwań.

Z kolei Andrzej Pogudz to prezes Zamojskiego Towarzystwa Fotograficznego. Interesuje się fotografią abstrakcyjną i dokumentalną. Brał udział w licznych wystawach zbiorowych. Był pomysłodawcą i organizatorem Zamojskiego Tygodnia Fotografii Młodych. Założył i prowadzi Młodzieżową Pracownię Fotografii „Negatyw”. Jest autorem trzynastu wystaw indywidualnych.

Granica


Granica wschodnia Polski z Ukrainą i Białorusią przebiega na odcinku 363 km od Gołębia do Niemirowa na rzece Bug. Tereny przygraniczne są nie tylko atrakcją krajobrazową. To tutaj przeszłość miesza się z powoli pełzającym postępem. Projekt zakłada dokumentację przestrzeni, jaką obecnie możemy oglądać wzdłuż wymienionego odcinka, ale zarazem staje się on symbolicznym odniesieniem do zmieniających się czasów.

Zobacz także:
Festiwal TERRA
Fotofestiwal 2017
NY we Wrocławiu
I am a Woman...
Orixás we Wrocławiu
Stracone terytoria. OSAD
Oblicza Łodzi
Odyseja
10/1
Santorini w Gdańsku
Dziki hajmat w Bytomiu
Wielkopolski Festiwal FotografiiPowrót do listy
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.838s.