Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Sztuka  >  Kalendarium  >  Stracone terytoria. OSAD


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Olympus, jako pierwszy na świecie producent lustrzanek cyfrowych, zastosował profilaktykę w zakresie ochrony zdjęć przed brzydkimi plamami, będącymi śladem obecności kurzu na matrycy?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa
Stracone terytoria. OSAD
Dodał: Błażej Organisty
Miasto: Warszawa
Lokalizacja: Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski
Ulica: Jazdów 2
Termin: 21.10.2016 – 05.02.2017
Godziny otwarcia: wt. - czw.: 11.00 - 19.00, pt.: 11.00 - 21.00
Adres WWW: www.csw.art.pl
Wernisaż: 21 październik 2016, godz. 19:00

« poprzednia strona 1|2 następna strona »
Prezentacja w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie to pierwsza z cyklu wystaw, które powstaną w ramach projektu „Stracone terytoria”. W ciągu ośmiu lat (2008-2016), fotografowie z międzynarodowego kolektywu Sputnik Photos pracowali w byłych republikach ZSRR. Powstało, liczące kilka tysięcy fotografii archiwum (Lost Territories Archive L.T.A.), które stało się bazą dla wystaw, książek oraz instalacji. Każda z nowopowstających narracji będzie dotykać innego aspektu ważnego dla obszaru postradzieckiego.

Sputnik Photos


Tematem wystawy przygotowanej dla Centrum Sztuki Współczesnej są transformacje. Prezentuje ona spojrzenie na tereny byłego Związku Radzieckiego jako przestrzeni niedokończonej przemiany, w której wciąż jeszcze rodzą się nowe oblicza społecznej, politycznej i ekonomicznej organizacji. Kształtują się nowe, nierzadko efemeryczne formy. Wystawa opowiada o doświadczeniu, które jeszcze niedawno było naszym (polskim) udziałem.

Sputnik Photos


„Zdegradowane krajobrazy poligonów atomowych i kopalni uranu mieszają się tu ze świadectwami samoorganizacji ludzi, którzy na gruzach wczorajszego imperium budują nową codzienność. Weteranki minionych wojen sąsiadują z uchodźcami ze stref obecnych konfliktów. Granice coraz bardziej przesuwających się w stronę zachodu krajów bałtyckich, zderzone są z monumentalną architekturą współczesnej despotii, która m.in. w Azerbejdżanie powoli odtwarza znany sprzed lat kult jednostki. Na kolejnych zdjęciach przedstawione zostały złożone i często brutalne oblicza transformacji.” – Pisze kurator wystawy, Paweł Szypulski.

Sputnik Photos

« poprzednia strona 1|2 następna strona »

Powrót do listy
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.096s.