Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Sztuka  >  Kalendarium  >  Festiwal "Obecność"


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Założenia standardu Cztery Trzecie nakładają konstruktorom szczególne ograniczenia na dowolność konstrukcji obiektywów systemowych, dzięki którym nawet obiektywy szerokokątne umożliwiają uzyskanie poprawnego obrazu w każdym miejscu matrycy?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa
Festiwal "Obecność"
Dodał: Błażej Organisty
Miasto: Łódź
Lokalizacja: Łódzki Dom Kultury, galerie, instytucje kultury
Ulica: województwo łódzkie
Termin: 16.12.2016 – 18.12.2016
Adres WWW: www.ldk.lodz.pl

« poprzednia strona 1|2 następna strona »
Festiwal Fotografii Krajobrazowej „Obecność” (16-18 grudnia 2016, Łódzki Dom Kultury), ma być przestrzenią prezentującą w wielowymiarowy sposób obecność różnych kontekstów przyrody. Poprzez prezentowane fotografie podejmowane będą między innymi tematy dotyczące zmienności krajobrazu w ostatnich latach, jego degradacja oraz rekultywacja. Istotnym wątkiem mają być zagadnienia związane ze współczesnymi zagrożeniami dla środowiska naturalnego (tegoroczna edycja dotyczy przestrzeni przyrodniczych województwa łódzkiego). Festiwal ma być swego rodzaju dziennikiem rejestrującym zmiany, jakie zachodzą w krajobrazie, i pretekstem zmuszającym do refleksji nad przyczynami tej sytuacji.

Łódzki Dom Kultury zaprasza wszystkich fotografujących do udziału w konkursie towarzyszącym pierwszej edycji Festiwalu Fotografii Krajobrazowej „Obecność” (regulamin i karta zgłoszenia na oficjalnej stronie Łódzkiego Domu Kultury).

W ramach festiwalu zorganizowane zostały warsztaty fotograficzne (w 11 miejscowościach województwa łódzkiego: Skierniewicach, Kutnie, Sieradzu, Zduńskiej Woli, Bełchatowie, Zelowie, Wieluniu, Radomsku, Piotrkowie Trybunalskim, Tomaszowie Mazowieckim, Opocznie), które poprowadzone zostały przez członków Okręgu Łódzkiego Związku Polskich Fotografów Przyrody. Uczestnicy dowiedzieli się, jak należy zachowywać się na terenach zamieszkałych przez dzikie zwierzęta (w lasach, na bagnach itp.) i jakie warunki trzeba spełnić, aby nie naruszyć zastanego ekosystemu, ale przede wszystkim była to praktyczna nauka fotografii przyrody (zasady ogólne, kadrowanie, złoty podział, omówienie sprzętu i jego zastosowań, parametry: przesłona, czas, ISO, umiejętność wyboru dobrych zdjęć, dobieranie punktu obserwacyjnego, sprzętu, dodatkowych gadżetów, a także triki ułatwiające fotografowanie).

Wystawy stacjonarne


Poza tym w programie znalazły się spotkania z wybitnymi fotografami i ekologami, pokazy slideshow oraz wystawy stacjonarne.

Wystawy stacjonarne

8 grudnia - 21 grudnia


PIOTR WYPYCH
KRAJOBRAZ. DETAL-PANORAMA-WIDOK

Miejsce: Galeria Stara, Łódź
Spotkanie z autorem: 18 grudnia 2016 (niedziela), godz. 15.00

W fotografii ulubionym motywem jego zdjęć jest krajobraz; z wielkim zaangażowaniem emocjonalnym fotografuje swoją „małą ojczyznę” jaką jest Ziemia Piotrkowska. Wystawa opisuje krajobrazowy i przyrodniczy fenomen województwa łódzkiego. Prezentowane tematy sfotografowane są z niezwykłą wrażliwością, przy różnych stanach atmosferycznych (pełne słońce, deszcz, śnieg, grad, mgła), w świetle dnia, także w okresie wschodów i zachodów słońca, a często po zapadnięciu zmroku i w różnych porach roku.

fot. Piotr Wypych


Piotr Wypych – z wykształcenia leśnik i artysta grafik. Zajmuje się wydawnictwami i promocją Nadpilicznych Parków i Regionu. Ulubionym motywem jego zdjęć jest Ziemia Piotrkowska. Od dziesięciu lat zajmuje się badaniami nad sakralną sztuką ludową. Swoje fotografie prezentował na wielu autorskich wystawach w kraju i za granicą.
« poprzednia strona 1|2 następna strona »

Powrót do listy
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.089s.