Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Sztuka  >  Kalendarium  >  BZ WBK Press Foto 2016


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Panoramiczne monitory komputerowe o proporcjach obrazu 16:10 niemal idealnie spełniają zasady Złotej Proporcji?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa
BZ WBK Press Foto 2016
Dodał: Błażej Organisty
Miasto: Wrocław
Lokalizacja: Dolnośląskie Centrum Fotografii, Domek Romański
Ulica: pl. bpa Nankiera 8
Termin: 23.09.2016 – 05.10.2016
Godziny otwarcia: od poniedziałku do soboty w godz.10.00-18.00
Adres WWW: www.okis.pl
Wernisaż: 23 września, godz. 18.00

Na tegoroczną edycję wystawy BZ WBK Press Foto 2016 składa się 156 zdjęć prezentujących najważniejsze wydarzenia z Polski i świata 2015 roku. Jest wśród nich konflikt na Ukrainie, wybory prezydenckie czy kryzys migracyjny. Nie brakuje również zdjęć, które za każdym razem wywołują radość na twarzach odbiorców. Takim zdjęciem jest Nagroda Banku Zachodniego WBK, której tegorocznym laureatem został Maciej Gillert.

Adam Nawałka, selekcjoner reprezentacji Polski w piłce nożnej, podczas świętowania przez piłkarzy awansu na Euro 2016 we Francji. Warszawa (Polska), 11 października 2015 r.


Zdjęcie trenera Adama Nawałki zrobiłem po ostatnim meczu eliminacji do mistrzostw Europy we Francji. Był to mecz z Irlandią, chwila po zakończeniu, gdy piłkarze i trenerzy świętowali awans. Adam Nawałka nie jest wielkim fanem zdjęć i jak zwykle schował się za piłkarzami z dala od wścibskich obiektywów licznie zgromadzonych fotoreporterów. Jednak udało mi się złapać moment zaraz po tym, jak wyrwał się z uścisku Maćka Szczęsnego. Ujęcie to cieszy tym bardziej, że trener Nawałka nieczęsto okazuje emocje, a jednak udało się go uchwycić w takim momencie. Mimo licznie zgromadzonych na tym meczu fotoreporterów, chyba tylko mi udało się zrobić takie zdjęcie; przynajmniej takiego lub podobnego nie widziałem u żadnego z nich – opowiada Maciej Gillert, laureat Nagrody Banku Zachodniego WBK.

Tegoroczny zestaw zdjęć został wybrany przez jury pod przewodnictwem Macieja Jeziorka, w składzie: Anna Brzezińska-Skarżyńska, Waldemar Kompała, Chris Niedenthal i Agnieszka Rayss, spośród ponad 6 tys. fotografii nadesłanych przez 348 fotoreporterów. Są one prezentowane w sześciu kategoriach: Wydarzenia, Życie Codzienne, Sport, Człowiek, Kultura i Sztuka oraz Przyroda.

BZ WBK Press Foto to prestiżowy konkurs fotografii prasowej, do którego swoje zdjęcia zgłaszają czołowi polscy fotoreporterzy. Jego celem jest promocja polskiej fotografii prasowej, którą coraz rzadziej można zobaczyć w mediach. Dzięki organizatorom konkursu każdego roku najlepsze zdjęcia prasowe ogląda wielu mieszkańców naszego kraju. Najlepsze zdjęcia k

Zobacz także:
Nowe ekspozycje w Asymetrii
LUX wystawa
Kobiece akty Wantucha
Irlandia
Martwe z natury
Historie
Konstelacje III
Leica Street Photo
Nowa wystawa PAN
Beton i Barok
RemizaPowrót do listy
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.486s.