Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Sztuka  >  Kalendarium  >  Konstelacje III


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Olympus E-3 jest w chwili obecnej jedynym modelem aparatu łączącym w sobie mechanizmy mechanicznej stabilizacji matrycy, ochrony przed kurzem, Live View oraz obrotowego wyświetlacza LCD?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa
Konstelacje III
Dodał: Błażej Organisty
Miasto: Warszawa
Lokalizacja: Galeria Asymetria
Ulica: Jakubowska 16
Termin: 03.09.2016 – 17.09.2016
Godziny otwarcia: pt., sb.: 14.00 – 18.00
Adres WWW: www.asymetria.eu
Wernisaż: 3 września, godz. 19.00

Galeria Asymetria w Warszawie zaprasza na trzecią odsłonę projektu Konstelacje. Na warstwach stworzonych przez Arno Gisingera (w kwietniu) i Bogdana Konopkę (w lipcu) pojawi się kolejna – tym razem autorstwa Tomasza Szerszenia.

Na fakturę dwóch poprzednich wystaw artysta naklei fotografie stanowiące część jego nowego cyklu poświęconego nomadycznej architekturze tworzonej rok w rok na greckiej wyspie Samotraka – miejscu znanym wśród lokalnych „uciekinierów z cywilizacji”, „emigrantów wewnętrznych”, ale również wyspie w pobliżu której przebiegają szlaki tranzytu płynących z Turcji uchodźców.

Konstelacje


Enigmatyczna architektura opuszczonych szałasów, zdaje się dialogować z zarysowaną w dwóch poprzednich odsłonach Konstelacji wizją emigracji i poszukiwania domu tudzież azylu jako paradygmatyczną dla dzisiejszych czasów. Tym samym domyka tę, rozłożoną na trzy wystawy i wzajemnie się naświetlającą, opowieść o losie artysty-emigranta, kryzysie zagrożonej faszyzmem Europy, ucieczce od nieuchronnego losu i – wreszcie – poszukiwaniu bezpiecznego azylu, miejsca czasowego wytchnienia.

– Bowiem jak pisał Walter Benjamin w liście do Maxa Horkheimera (z 31 stycznia 1937 roku), „będzie to raczej czas śnienia o bezpiecznym schronieniu przed bombami”…
Pusty znak obrazu, dla którego punktem wyjścia u Gisingera był cytat z korespondencji Benjamina nałożony na fotografię, a przez Konopkę ukryty w jego intymnych listach pisanych do córki na odwrocie ścinków fotografii, przeobraża się tu w pojedyncze obrazy schronienia, które okazują się powrotem do czasu śnienia fotografii, ostatniego obszaru życia, gdzie wszystko jeszcze jest możliwe – opisuje kurator wystawy, Rafał Lewandowski.

Kurator: Rafał Lewandowski

Zobacz także:
Leica Street Photo
Nowa wystawa PAN
Beton i Barok
Remiza
DEBUTS
BZ WBK Press Photo - wystawa
Nie jestem tą samą rzeką
Niepozowane
Ukryte we Wrocławiu
100 x 100
21 kartek… z kajecika…
startUP



Powrót do listy
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.458s.