Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Sztuka  >  Kalendarium  >  Irlandia


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Olympus, jako pierwszy na świecie producent lustrzanek cyfrowych, zastosował profilaktykę w zakresie ochrony zdjęć przed brzydkimi plamami, będącymi śladem obecności kurzu na matrycy?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa
Irlandia
Dodał: Błażej Organisty
Miasto: Jastrzębie-Zdrój
Lokalizacja: Galeria Ciasna
Ulica: Katowicka 17
Termin: 15.09.2016 – 07.10.2016
Godziny otwarcia: pon. – czw.: 9.00 – 16.00; w piątki: 9.00 – 12.00
Adres WWW: www.ciasna.jasnet.pl
Wernisaż: 15.09.2016, godz. 18.00

Kurator nowej wystawy Galerii "Ciasna" w Jastrzębiu-Zdroju pt. Irlandia autorstwa Elżbiety Złakowskiej, Paweł Janczaruk, opis wystawy zaczyna od przytoczenia słów Czesława Miłosza: "Tyle wiem, że modlitwa buduje most z aksamitu, po którym idziemy, podlatując jak na trampolinie nad krajobrazy koloru dojrzałego złota, przemienione magicznym zatrzymaniem słońca."

Irlandia, fot. Elżbieta Złakowska


Oglądający zobaczą na fotografiach Irlandię w we wielu odsłonach – skąpaną w deszczu, słońcu, chmurach, o świcie, w południe i o zmierzchu. Na zdjęciach dominują kolory błękitny, niebieski, zielony, brązowy i żółty.

Irlandia, fot. Elżbieta Złakowska


Zdaniem kuratora fotografia krajobrazu zawiera w sobie element poetyckości. Odtwarza pejzaż, zwracając uwagę na nastrój panujący w danym miejscu, na jego urok. – Oglądając te fotografie przemieszczamy się ze wzgórza na wzgórze, z którego widać niezmierzone obszary falującego morza. Po bokach kolejne pagórki, poprzeplatane szarymi sznurami dróg. Widok jest naprawdę piękny i jestem pewny, że urzekający nawet dla tych, którzy już od lat wędrują po nadbrzeżnych krainach. Bo przecież właśnie dla takich widoków podejmuje się trud wędrówki by sfotografować ten pejzaż. Kamienistą ścieżką wędrujemy do kolejnego miejsca gdzie doznamy jedno z najwspanialszych przeżyć. Mamy uczucie, że taka droga doprowadza nas do polanki, z której można podziwiać rozciągającą się wokół nas cudowny widok. Nie każdy miał okazję dostrzec to piękno. Eli się udało. I ten widok zapamiętam na zawsze – przybliża Paweł Janczaruk.

Irlandia, fot. Elżbieta Złakowska


Elżbieta Złakowska – zielonogórzanka od urodzenia, z wykształcenia ekonomista. Fotografuje od roku 2007. Jej zainteresowanie fotografią wynikło z potrzeby dokumentowania jej największej pasji jaką są podróże.

Kurator: Paweł Janczaruk

Zobacz także:
Martwe z natury
Historie
Konstelacje III
Leica Street Photo
Nowa wystawa PAN
Beton i Barok
Remiza
DEBUTS
BZ WBK Press Photo - wystawa
Nie jestem tą samą rzeką
NiepozowanePowrót do listy
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.762s.