Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Brave Festival 2013: Porywający rytm ludu Langa


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Aby w aparatach Canon PowerShot sprawdzić, jaka wersja firmware'u jest obecna w aparacie, należy przygotować sobie odpowiednią kartę pamięci?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Brave Festival 2013: Porywający rytm ludu Langa
Autor: Stanisław Kuras
Piąty dzień Brave Festival pozwolił nam poczuć niezwykły rytm Indii. Moc pieśni ludu Langa w wykonaniu Bachu Khan porwała publiczność, która nagrodziła artystów długimi owacjami na stojąco. Entuzjazm wzbudziły również tancerki z grupy Mohini Devi prezentujące taniec węży plemienia Kalbelia z Radżastanu, które wystąpiły dzisiaj po raz drugi.


Koncert Bachu Khan w Synagodze pod Białym Bocianem przeniósł publiczność na pustynię Thar. Tradycyjne pieśni pochodzącego ludu Langa w interpretacji Bachu Khan i towarzyszącego mu zespołu zaskakiwały niezwykłą płynnością muzycznych opowieści. Rytmiczne dźwięki wydobywane z instrumentów o intrygujących nazwach takich jak sarangi, murli, algoza, morchang i hartal wielokrotnie podczas występu zachęcały publiczność do wspólnego wyklaskiwania hinduskiego rytmu. Z kolei wysoki, mocny, gardłowy głos artysty dodawał tym melodiom niezwykłej zmysłowości i sprawiał, że tradycyjne, improwizowane pieśni miłosne ludu Langa wydawały się nam szczególnie bliskie. Bachu Khan wspierany przez innych wokalistów i muzyków ze swojej grupy wystąpił także wcześniej, o godz. 14:00, na wrocławskim Rynku, gdzie podczas otwartego koncertu zaprezentował część swojego repertuaru.

fot. Sławek Przerwa

fot. Sławek Przerwa

fot. Sławek Przerwa

fot. Sławek Przerwa

fot. Sławek Przerwa

fot. Sławek Przerwa

fot. Sławek Przerwa

fot. Sławek Przerwa

fot. Sławek Przerwa

fot. Sławek Przerwa

fot. Sławek Przerwa

O godzinie 19, przed koncertem Bachu Kahan usłyszeliśmy ponownie orientalne dźwięki towarzyszące występowi członków wędrownego plemienia Kalbelia z Radżasthanu. Zaproszona do Wrocławia grupa Mohini Devi to potomkowie cygańskich artystów, którzy niegdyś wędrowali od domu do domu, tańcząc i śpiewając w zamian za jałmużnę. Ich pokazom towarzyszyła hipnotyczna muzyka, wykonywana na tradycyjnych instrumentach punga i daf. Kulminacyjnym punktem programu był zmysłowy i pełen gracji taniec kobiet, który zastąpił tradycyjny taniec węży, niegdyś towarzyszący tej muzyce (z powodu regulacji prawnych zabroniono tańca ze zwierzętami i zostały one zastąpione kobietami). Już w czwartym dniu festiwalu występ ten wzbudził wielki entuzjazm widzów, a tym razem dodatkowo ujęła nas energia jednej z tancerek, która podczas występu zeszła ze sceny i dokończyła swój zmysłowy taniec wśród widzów.
Strona Brave Festival: www.bravefestival.pl

Zobacz także:
Brave Festival 2013: Muzyka afrykańskiej kory
Brave Festival 2013: Moc królewskich bębnów z Burundi
Brave Festival 2013: Afrykańskie rytmy
Relacja fotograficzna z Brave Festival - cz. 6
Relacja fotograficzna z Brave Festival - cz. 5
Relacja fotograficzna z Brave Festival - cz. 4
Relacja fotograficzna z Brave Festival - cz. 3
Relacja fotograficzna z Brave Festival - cz. 2
Relacja fotograficzna z Brave Festival - cz. 1
Potęga maski - relacja fotograficzna z 7. edycji Brave Festival


Powrót do listy artykułów
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.38s.