Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  Nowe bezlusterkowce Nikon 1


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwsze lustrzanki cyfrowe Nikona, opracowane we współpracy z firmą Fujifilm (E2/E2s/E2N/E2Ns/E3), pozbawione były efektu pozornego wydłużenia ogniskowej?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Nowe bezlusterkowce Nikon 1
Dodał: Alina Plata 08.01.2013
Firma Nikon zaprezentowała najnowsze aparaty kompaktowe z wymiennymi obiektywami - Nikon1 J3 i Nikon1 S1 wyróżniające się wyjątkowo małym rozmiarem i szybkością wykonywania zdjęć seryjnych.


Nikon 1 J3 i Nikon 1 S1 zostały wyposażone w technologię drugiej generacji, znaną
z modelu Nikon 1 V2. Dzięki temu aparaty oferują szybkość i precyzję działania, a także dostęp do inteligentnych funkcji takich jak Korekcja parametrów zdjęcia na żywo i Uchwycenie najlepszego momentu, a przy użyciu opcjonalnego adaptera Wi-Fi - również możliwość bezprzewodowego przesyłania zdjęć.

Modele Nikon 1 J3 oraz Nikon 1 S1 zostały wyposażone w superszybki system EXPEED 3A, umożliwiający przetwarzanie obrazów z prędkością 850 mln pikseli na sekundę. Dzięki temu aparat oferuje największą na świecie szybkość3 wykonywania zdjęć seryjnych –15 kl./s z ciągłym autofokusem5 i do 60 kl./s6 z autofokusem w stałym punkcie, co pozwala wykonywać wysokiej jakości zdjęcia nawet w przypadku wyjątkowo dynamicznych ujęć.
 
Nikon 1 S1 jest tak wygodny i łatwy w obsłudze jak aparat kompaktowy, oferując jednocześnie znacznie większe możliwości i lepszą jakość w zakresie fotografowania oraz nagrywania filmów Full HD.
 
Ustawianie ostrości fotografowanych obiektów odbywa się bez opóźnienia dzięki hybrydowemu autofocusowi, który zapewnia szybką detekcję fazową AF opracowaną z myślą o poruszających się z dużą prędkością obiektach oraz systemowi AF z detekcją kontrastu, umożliwiającemu rejestrowanie najdrobniejszych szczegółów nawet przy słabym oświetleniu.

Nowe aparaty zostały wyposażone w stworzoną przez firmę Nikon matrycę CMOS
w formacie CX
. Nikon 1 S1 oferuje rozdzielczość 10,1 megapikseli i czułość ISO od 100 do 6400, a model Nikon 1 J3 odpowiednio – 14,2 megapikseli oraz czułość ISO od 160 do 6400.
 
Tryb kreatywny umożliwia stosowanie filtrów i efektów, takich jak Filtr zmiękczający, Portret nocny czy Łatwa Panorama przed wykonaniem zdjęcia. Dzięki funkcji Ruchome zdjęcie wystarczy jedno kliknięcie, aby aparat utworzył ”żywy obraz” w postaci krótkiego filmu, odtwarzanego w zwolnionym tempie i kończącego się zdjęciem. Ruchome zdjęcia można zapisywać jako pojedyncze pliki .mov, co ułatwia ich udostępnianie.
 
Oba aparaty oferują również szybki i bezpośredni dostęp do sterowania ekspozycją w trybach P, S, A i M. Aby uzyskać pełną kontrolę nad ekspozycją, preselekcją czasu, preselekcją przysłony lub ekspozycją manualną, wystarczy za pomocą pokrętła trybu pracy wybrać Tryb kreatywny.

Oba modele, Nikon 1 J3 i Nikon 1 S1, umożliwiają nagrywanie filmów w rozdzielczości Full HD z prędkością 60 lub 30 kl./s w standardach 60i, 60p oraz 30p, a także wykonywanie zdjęć w pełnej rozdzielczości podczas nagrywania filmów7. Tryb Zaawansowane filmowanie i możliwość korzystania z trybów P, S, A i M dają pełną kontrolę nad czasem otwarcia migawki i wielkością przysłony, gwarantując jednocześnie płynne przejścia autofokusa oraz krystalicznie czysty dźwięk. Opcja maksymalnego spowolnienia filmowania pozwala osiągać niezwykłe efekty przy szybkości nagrywania sięgającej aż 1200 kl./s.8

Nikon 1 J3 wyróżnia się małym, wytrzymałym korpusem, wykonanym z lekkiego aluminium. Aparat jest dostępny m.in. w kolorach: białym, czarnym, srebrnym i beżowym, z dobranymi kolorystycznie obiektywami w zestawie.

Nikon 1 S1 cechuje się uproszczonym interfejsem i przejrzystym menu cyfrowym, które ułatwiają intuicyjną obsługę. Aparat dostępny jest m.in. w kolorach: białym, czarnym, różowym i khaki, z dobranymi kolorystycznie obiektywami w zestawie.

Oba modele mają wbudowaną lampę błyskową.

Zobacz także:
Traveller SH-50 - flagowy model wśród kompaktów Olympusa
3 nowe kamery LEGRIA Canona - kompaktowe i lekkie
Canon zaprezentował kamerę LEGRIA HF G25
Mały aparat Canon PowerShot N z odchylanym ekranem
Nowe modele aparatów Canona - IXUS i PowerShot A
Monaragala-wystawa fotografii
Złota godzina fotograficzna - darmowe fotowarsztaty w Krakowie
Dziś pierwszy dzień targów CES 2013 w Las Vegas
KONKURS fotograficzny: Kolor, kształt, faktura...
PHILIPS 271P4QJKEB - monitor z matrycą AMVA
Firmware 1.2 do aparatu COOLPIX S800c

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.443s.