Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  3 nowe kamery LEGRIA Canona - kompaktowe i lekkie


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwszy nowoczesny obiektyw zmiennoogniskowy powstał już w 1948 roku, najstarsza zaś tego typu konstrukcja pochodzi z przełomu XIX i XX wieku?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

3 nowe kamery LEGRIA Canona - kompaktowe i lekkie
Dodał: Alina Plata 08.01.2013
Nowa seria kamer LEGRIA HF R48, LEGRIA HF R46 i LEGRIA HF R406 została stworzona z myślą o dobrej zabawie podczas filmowania. Urządzenia są łatwe w obsłudze i lekkie, oferują także wideo Full HD i dobrą jakość dźwięku.

« poprzednia strona 1|2 następna strona »

Canon przedstawił nową serię kamer klasy podstawowej – modele LEGRIA HF R48, LEGRIA HF R46 i LEGRIA HF R406. Nowe produkty wykorzystują nową platformę przetwarzania obrazu Canon DIGIC DV4, oferując wideo Full HD oraz doskonałą jakość dźwięku. Kompaktowe i lekkie kamery mają wbudowana optyczna stabilizację obrazu i łączność Wi-Fi, dzięki czemu możemy oglądać, kontrolować i udostępniać wideo przez sieć Wi-Fi za pomocą dowolnego urządzenia z systemem iOS, Android lub Windows. Kamery oferują też jednoczesne rejestrowanie w formatach AVCHD (wysoka gęstość bitowa) i MP4 (niska gęstość bitowa).

Modele LEGRIA HF R48 i LEGRIA HF R46, zostały wyposażone w ulepszone opcje Wi-Fi. Nowa funkcja Live Streaming umożliwia zdalne monitorowanie i nagrywanie wideo za pomocą smartfonów i tabletów z nową aplikacją Canon CameraAccess .Nowością jest też funkcja Remote Browser. Wbudowany punkt dostępowy łączy się bezpośrednio z dowolną przeglądarką internetową, bez podłączenia routera, umożliwiając użytkownikom oglądanie wideo. Funkcja Remote Browser pozwala też bezprzewodowo zapisywać filmy z kamery na zdalnym urządzeniu.


Nowe modele LEGRIA HF R są wyposażone w technologię Canon Intelligent IS wykrywającą drgania kamery i wybierającą najlepszy spośród czterech trybów stabilizacji. Ulepszony tryb Dynamic IS wykorzystuje też pięcioosiowy, optyczny stablizator obrazu, aby skorygować drgania obrotowe, które występują podczas filmowania w marszu.
 
Nowa seria HF R posiada system HD złożony z matrycy 3,2 MP Full HD CMOS oraz nowej platformy przetwarzania obrazu Canon DIGIC DV4, która zwiększa jakość obrazu w słabym świetle. DIGIC DV4 łączy funkcje cyfrowej stabilizacji obrazu ze stabilizatorem optycznym, zapewniając obraz wolny od drgań. Zwiększona moc przetwarzania umożliwia też jednoczesne rejestrowanie wideo w formatach AVCHD i MP4 , użytkownicy mogą więc nagrać jedną wersję filmu (o wysokiej gęstości bitowej) do zachowania, a drugą (o niskiej gęstości bitowej) do udostępnienia w sieci.
Wszystkie modele są wyposażone w obiektyw wideo Canon HD. Każda kamera obsługuje 32-krotne powiększenie optyczne i 53-krotne powiększenie cyfrowe, zapewniając wysoką jakość obrazu w całym zakresie zoomu. Matryca Full HD CMOS gwarantuje szczegółowość obrazu i bogaty zakres tonalny, aby każda scena wyglądała dokładnie tak, jak zapamiętał ją użytkownik.
 
Nowe kamery z serii LEGRIA HF R oferują również technologię Canon Audio Scene Select. Odpowiada ona za poprawę jakości dźwięku rejestrowanego przez wewnętrzny mikrofon i oddaje do dyspozycji użytkowników pięć trybów z ustawieniami zoptymalizowanymi pod kątem filmowanej sceny (m.in. tłumienie szumów, muzyka i mowa). Użytkownicy po prostu wybierają najodpowiedniejszy tryb, a kamera zajmuje się całą resztą, pozwalając im skupić się na filmowaniu sceny.Rodzice docenią nowy tryb Baby, który ułatwia filmowanie pierwszych kroków i słów dziecka dzięki funkcji wstępnego rejestrowania. Zapisuje ona materiał jeszcze przed naciśnięciem przycisku nagrywania, co daje pewność, że każdy ważny moment zostanie zarejestrowany na filmie. Dodatkowo, nagrane w trybie Baby sekwencje wideo są zapisywane w specjalnym dziecięcym albumie, aby można było łatwo pokazać je przyjaciołom i rodzinie.

Wszystkie modele z serii LEGRIA HF R zostały wyposażone w duży, pojemnościowy ekran dotykowy o przekątnej 7,5 cm (3”), który ułatwia kadrowanie, odtwarzanie filmów i wybieranie ustawień. Interfejs dotykowy pozwala na łatwą obsługę menu, zmienianie ustawień i przełączanie między różnymi trybami filmowania oraz funkcjami udostępniania.
Na następnej stronie znajdziesz kluczowe funkcje każdej z kamer.
« poprzednia strona 1|2 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.156s.