Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Wojciech Woźniak – Sentymenty


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Film małoobrazkowy 36 x 24 mm ma wymiary identyczne z taśmą filmową 35 mm?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Wojciech Woźniak – Sentymenty
Dodał: Alina Plata 04.04.2013
Galeria Miejska BWA zaprasza na wystawę fotografii Wojtka Woźniaka zatytułowaną „Sentymenty”. Autor od kilku miesięcy fotografował Bydgoszcz aparatem otworkowym dzięki czemu powstało kilkadziesiąt wyjątkowych zdjęć.


Galeria Miejska BWA zaprasza na wystawę fotografii Wojtka Woźniaka zatytułowaną „Sentymenty”. Autor od kilku miesięcy fotografował Bydgoszcz aparatem otworkowym dzięki czemu powstało kilkadziesiąt wyjątkowych zdjęć.

fot. Wojciech Woźniak

fot. Wojciech Woźniak

W „Sentymentach” Wojtka Woźniaka wyraźnie dominuje nuta autobiograficzna. Są one wyrazistą próbą zmierzenia się z upływem czasu tak na poziomie osobistym jak i cywilizacyjnym. Obrazy otworkowe charakteryzuje naturalna miękkość i łagodność konturów, są oniryczne i bajkowe. Tymczasem Wojtek kieruje swoją dziurkę ku wspomnieniom z miejsc swej młodości, które jego pamięć przechowała w postaci zapewne dość idyllicznej jak np: kąpielisko czy sztuczne lodowisko.

fot. Wojciech Woźniak

fot. Wojciech Woźniak

Okazuje się, że fotografie tych miejsc są obrazami cywilizacyjnej zapaści: ruiny i chaosu; tak jakby Wojtek postanowił pozbyć się sielskich złudzeń nawarstwionych we wspomnieniach - pisze w tekście do katalogu wystawy Bogdan Konopka i dodaje - Wojtek nieśpiesznie przesącza czas i przestrzeń przez dziurkę swej drewnianej skrzynki, pozwalając by świat przedstawił się sam w swej elementarnej formie. Czarno białe negatywy wielkoformatowe odbija później w bezpośrednim kontakcie z papierem fotograficznym bez udziału powiększalnika i bez żadnych manipulacji. W dzisiejszych czasach trzeba odwagi by stworzyć zwyczajnie piękne fotografie...
Wojtek Woźniak - ur. 5 maja 1964 r. w Bydgoszczy. Fotografik i muzyk. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Od 1996 roku fotograf w Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. W latach 1995-2005 współorganizator Przeglądu Fotografii Bydgoskiej (BWA, Bydgoszcz). Autor kilkunastu wystaw indywidualnych, m.in. „Outside-Inside” (Młyny Rothera, Wyspa Młyńska, Bydgoszcz, 2006) oraz uczestnik kilkudziesięciu wystaw zbiorowych w kraju i na świecie. Ważne cykle prac: „Krótka opowieść o miłości i tęsknocie” (2001), „Ogrody wyobraźni” (2004), „Droga” (1997-2005), „Pamiątki” (2005) i „Przybysz” (obecnie realizowany). Współzałożyciel i basista zespołów muzycznych: Variete i The Cyklist.

Gdzie: Galeria Miejska bwa, ul. Gdańska 20, Białystok
Wernisaż: 5 kwietnia godz. 17.00
Czas trwania: 5 - 28.04

Zobacz także:
Aktualizacja firmware'u dla kamer kinowych Canona
O emocjach w Patagonii
Kamery Canon XA25, XA20 i LEGRIA HF G30
Pentax K-30 w kolorach tęczy
Statyw wideo Vanguard ABEO 283AV
Olympus XZ-10 - nowy firmware
Firmware do lustrzanek Nikon
Żyroskopowo stabilizowany film 4K
Lumix GH3 – kampania z trójką w tle
Tomasz Lazar w finale konkursu Hearst 8x10
Karta pamięci Transcend 64GB
Panasonic Lumix GH3 – firmware 1.1

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.888s.