Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  Kamery Canon XA25, XA20 i LEGRIA HF G30


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Zaprezentowany w 2003 roku Olympus E-1 był pierwszą lustrzanką należącą do systemu Cztery Trzecie – zaprojektowanego od podstaw w pełni cyfrowego standardu SLR?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Kamery Canon XA25, XA20 i LEGRIA HF G30
Dodał: Alina Plata 03.04.2013
Canon rozszerzył linię przenośnych kamer wideo, prezentując trzy kompaktowe modele dla profesjonalistów i wymagających amatorów.

« poprzednia strona 1|2 następna strona »

Dwa produkty z serii X - XA25 i XA20 łączą zupełnie nowy system przetwarzania obrazu z profesjonalną obsługą dźwięku i łącznością Wi-Fi. Nowa kamera LEGRIA HF G30 oferuje ten sam system przetwarzania obrazu, ale jest zoptymalizowana pod kątem potrzeb zaawansowanych amatorów.
 
W modelach XA25, XA20 i LEGRIA HF G30 zastosowano zupełnie nowy system obrazowania. Szerokokątny obiektyw z 20-krotnym zoomem oferuje zakres ostrości 26,8–576 mm i wykorzystuje technologię optyczną pochodzącą z kamery klasy wyższej, modelu Canon XF305. System stabilizacji obrazu (IS) może działać w trzech trybach, m.in. w trybie dynamicznym, który ogranicza efekty ruchów kamery podczas filmowania. 8-listkowa, okrągła przysłona zapewnia też ulepszony efekt bokeh.
 
Matryca 1/2.84 HD CMOS Pro o rozdzielczości 2,91 megapiksela zapewnia szeroki zakres dynamiczny i dużą wydajność w niekorzystnych warunkach oświetleniowych.
Procesor DIGIC DV 4 o wysokiej mocy obliczeniowej zwiększa wydajność przetwarzania obrazu. Matryca i procesor eliminują większość drżeń kamery, uzupełniając optyczny system IS stabilizacją elektroniczną, która kompensuje ruchy w większej liczbie kierunków.

LEGRIA HF G30

Wszystkie nowe modele zostały zaprojektowane pod kątem maksymalnej elastyczności i obsługują wiele formatów nagrywania. Formaty AVCHD (do 28 Mb/s) i MP4 (do 35 Mb/s) zapewniają wysoką gęstość bitową wystarczającą do wielu zastosowań profesjonalnych. Wideo można nagrywać na dwóch kartach SD w różnych rozdzielczościach i częstotliwościach rejestrowania klatek (do 1080/50p) z opcją przyspieszania i zwalniania w trybie MP4, co zapewnia większą swobodę wyboru ustawień w zależności od kreatywnej wizji. Wszystkie modele obsługują również jednoczesne nagrywanie w różnych formatach na obu kartach, umożliwiając nagranie materiału Full HD w żądanym formacie obok mniejszych plików MP4 .

Canon XA20

Modele XA25 i XA20 są wyposażone w ten sam odłączany uchwyt, który zadebiutował w popularnej kamerze XA10. Mocowany na górze uchwyt, który można łatwo podłączyć lub odłączyć w zależności od sytuacji. Zawiera on też wbudowaną lampę podczerwoną, która zwiększa możliwości trybu podczerwonego w kamerach XA25 i XA20, do nagrywania nocnych filmów dokumentalnych lub przyrodniczych. Wszystkie trzy modele mają ekran dotykowy OLED o przekątnej 8,77 cm (3,5”) i rozdzielczości 1,23 mln pikseli.
« poprzednia strona 1|2 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Spod przymkniętych powiek

Oniryczne pejzaże, senne wizje, tajemnicze mikroświaty, wyobrażone sceny, nierealne obrazy i fantastyczne zestawienia, czekamy na wsze zdjęcia ukazujące to, co nas otacza, w sposób zaskakujący, abstrakcyjny i niecodzienny…
Spod przymkniętych powiek
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[18.06.2018]
Autor:
Goka
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.065s.