Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Wizje Natury 2016


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Aby w aparatach Canon PowerShot sprawdzić, jaka wersja firmware'u jest obecna w aparacie, należy przygotować sobie odpowiednią kartę pamięci?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Wizje Natury 2016
Dodał: Błażej Organisty 10.11.2016
Festiwal „Wizje Natury 2016”, prezentujący różne oblicza fotografii przyrodniczej, potrwa od 19 do 20 listopada w Izabelinie. W programie m.in. spotkanie z Jonathanem i Angelą Scott. Udział w festiwalu jest bezpłatny.


W dniach 19-20 listopada br. w Izabelinie już po raz XII odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej „Wizje Natury”. Impreza organizowana przez Związek Polskich Fotografów Przyrody i Kampinoski Park Narodowy to prawdziwe święto fotografii przyrodniczej. Partnerem technologicznym wydarzenia jest Canon Polska. W tym roku na specjalne zaproszenie firmy w festiwalu wezmą udział ambasadorzy marki, doświadczeni fotografowie i twórcy wspaniałych filmów przyrodniczych – Jonathan i Angela Scott.

Wizje Natury 2016


Pierwszego dnia festiwalu odbędzie się spotkanie z Jonathanem i Angelą Scott – twórcami zdjęć i filmów o Afryce, laureatami wielu prestiżowych nagród, w tym tytułu „Wildlife Photographer of the Year”. Ogromną rozpoznawalność przyniosła im seria programów telewizyjnych dla BBC „Big Cat Diary”. Twórcy opowiedzą o swojej pracy, podzielą się doświadczeniami i zaprezentują najnowszy album fotograficzny.

Pierwszego dnia odbędzie się również spotkanie z Marcinem Lenartem, który zdradzi tajemnice Puszczy Solskiej oraz Pawłem Średzińskim i Adamem Ławnikiem, którzy opowiedzą o kampanii na rzecz ochrony bezcennej Puszczy Karpackiej oraz szczegółach tworzenia Turnickiego Parku Narodowego. Na sobotę zaplanowano także prezentację jednego z 12 okręgów ZPFP – tym razem będzie to Okręg Krakowski, który specjalnie na tę okazję przygotowuje wystawę fotograficzną, prezentującą dorobek fotografów z regionu.

Wieczór poświęcony będzie multimedialnym pokazom konkursowym. Celem konkursu jest zaprezentowanie jak najszerszej palety fotograficznych spojrzeń na różnorodne zjawiska natury. Lista laureatów zostanie ogłoszona na zakończenie drugiego dnia festiwalu. Fundatorem nagród jest firma Canon, a do wygrania są m.in. lustrzanka EOS 7D Mark II, kamera LEGRIA HF G25 oraz profesjonalna drukarka PIXMA PRO-100S.

Drugiego dnia festiwalu (niedziela) odbędzie się spotkanie z Bartoszem Stróżyńskim, fotografem współpracującym z National Geographic, który podróżuje po świecie w poszukiwaniu niezwykłych ujęć podwodnych, głównie na Antarktydzie i Arktyce. Kolejnym prelegentem będzie Sławomir Wąsik – przyrodnik, fotografik, autor tekstów, realizator i producent filmów dokumentalnych, który specjalizuje się w dokumentowaniu zwierząt w ich naturalnym środowisku – tym razem przybliży historię wilków. Z kolei laureat konkursu na Fotografa Roku ZPFP 2016 – Artur Jurkowski – opowie o fotograficznych wyprawach rowerowych. Drugi dzień festiwalu uświetni także, pochodzący z Włoch, Andrea Zampatti, który zabierze widzów w fotograficzną podróż do krainy wiecznego lodu, gdzie oddawał się fotografowaniu dużych zwierząt i ptaków.

Firma Canon Polska, która jest technologicznym partnerem Związku Polskich Fotografów Przyrody już po raz czwarty angażuje się w „Wizje Natury”. Z myślą o uczestnikach festiwalu przygotowana została specjalna strefa, gdzie można będzie nie tylko przetestować aparaty i obiektywy Canon, ale także skorzystać z konsultacji w zakresie doboru sprzętu do konkretnych fotograficznych potrzeb.

Szczegółowy program: www.zpfp.pl

Zobacz także:
"Eyes On" Wiedeń
WAW in WRO
Zwycięzcy PKFS
Olympus Global Open Photo Contest
Zapomniany fotograf Tatr
Plener na Jurze
Piątkowe wernisaże
Konkurs naszego portalu
Balkan Playground
Akademia fotografii
Festiwal TERRA
Grand Prix Fotofestiwal 2017
Jury Fotofestiwalu 2017
Fotofestiwal 2017
I am a woman – wernisaż
Aukcja fotografii
Warsztaty sensualne we Wrocławiu z rabatem 50% z okazji BLACK FRIDAY!
Sudan w Lunie

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.758s.