Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Aukcja fotografii


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Obiektywy typu zoom o rekordowo wysokiej jasności f/2 można spotkać wyłącznie w obrębie E-Systemu?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Aukcja fotografii
Dodał: Błażej Organisty 21.10.2016
Nan Goldin i Nobuyoshi Araki – zagraniczna dwójka, tworząca jedne z najbardziej odważnych zdjęć na świecie, obok Witkacego i Konrada Hillera, którzy ukształtowali historię medium w Polsce. Aukcja Fotografii odbędzie się w DESA Unicum 27 października.

« poprzednia strona 1|2 następna strona »

Najsłynniejsze polskie i zagraniczne nazwiska świata fotografii znajdą się na nadchodzącej aukcji w DESA Unicum. Wśród prawie 90 zdjęć szczególną uwagę przyciągają kontrowersyjne prace wybitnej dwójki - Nan Goldin i Arakiego. To artyści, którzy przez całą swoją karierę odważnie przełamują tematy tabu i konwencje, zachwycając tym największe muzea na świecie. Oprócz międzynarodowych sław, na licytacji znajdą się również klasycy polskiej fotografii - Karol Hiller, Witkacy i Zofia Rydet, której ostatnia wystawa w warszawskim Muzeum Sztuki Współczesnej spotkała się z ogromnym zainteresowaniem odbiorców.

Nan Goldin, Jimmy Paulette


Nan Goldin i Nobuyoshi Araki to dwójka fotografów niezwykłych, bo arcyważnych dla sztuki współczesnej. On – jeden z najpłodniejszych współczesnych artystów, mistrz bezpruderyjnych, intymnych portretów kobiet. Ona – jedna z najistotniejszych postaci amerykańskiej sceny queer, autorka kontrowersyjnych cykli zdjęć o tym środowisku. Ich prace, sięgające granic intymności, nieodwracalnie zmieniły sposób, w jaki postrzega się współczesną fotografię. Jest na świecie zaledwie kilka podobnie niezwykłych „par” – gdy stworzyli wspólnie album „Tokyo Love”, ziemia zatrzęsła się pod nogami największych kuratorów, i galerzystów. Jedną z największych fanek twórczości Arakiego jest Björk. Najsłynniejsza islandzka piosenkarka była również jego modelką, podobnie jak Lady Gaga i piękności z okładek topowych magazynów – „i-D”, „Numéro”, „Dazed&Confused” oraz „Love”. Oboje mieli solowe wystawy w najsłynniejszych muzeach świata, by wymienić zaledwie MoMA w Nowym Jorku, Foam Photography Museum w Amsterdamie i Centre George Pompidou w Paryżu. Już niedługo ich prace znajdą się na niezwykłej Aukcji Fotografii. Portret Jimmy Paulette, słynnej drag queen, autorstwa Nan Goldin będzie licytowany od 20 tysięcy złotych. „Girl with coca-cola bottle” Arakiego wystawiona zostanie z ceną wywoławczą 15 tysięcy.

Araki Nobuyoshi, Girl with coca-cola bottle
« poprzednia strona 1|2 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.165s.