Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Publikacje  >  W księgarni Foliobooks pojawił się nowy album


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Już w 1965 roku Canon zaprezentował lustrzankę małoobrazkową (model Pellix) ze stałym, półprzepuszczalnym lustrem?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

W księgarni Foliobooks pojawił się nowy album
Dodał: Błażej Organisty 22.02.2016
Nowa pozycja na półkach internetowej księgarni to "Lartigue. Life In Colour". Zdjęcia autora, rejestrujące codzienne życie, to forma pamiętnika, który artysta prowadził od najmłodszych lat.


Jacques Henri Lartigue był jednym z najbardziej rozsławionych milośników fotografii. Jego zdjęcia, rejestrujące codzienne życie, to forma pamiętnika, który artysta prowadził od najmłodszych lat. Dokumentował otaczającą go rzeczywistość belle epoque, zachowania swojej rodziny i przedstawicieli klasy wyższej. To, co szczególnie interesowało Lartigua w fotografii, to możliwości utrwalenia ruchu.

Dopiero w 1963 roku, kiedy Jacques Henri Lartigue miał 68 lat, jego zdjęcia zobaczył John Szarkowski, ówczesny dyrektor Museum of Modern Art w Nowym Jorku i postanowił zorganizować indywidualną wystawę jego fotografii. Powiedział wtedy, że wydawało mu się, że patrzy na nieodkryte wcześniej prace Cartier-Bressona. Po tym wydarzeniu, magazyn Life opublikował zdjęcia francuskiego fotografia i tak Lartigue z dnia dołączył do grona najwybitniejszych fotografów świata.

Lartigue. Life In Colour


Album Lartigue, który ukazał się nakładem wydawnictwa Abrams. Life in colour prezentuje nie widziane nigdy wcześniej zdjęcia artysty.

O księgarii
Foliobooks.pl to miejsce stworzone przez pasjonatów unikatowych książek i albumów, których próżno szukać w księgarniach – tych tradycyjnych i internetowych. Codziennie wyszukują najpiękniejsze albumy z dziedziny fotografii, architektury, mody, motoryzacji, malarstwa
i sztuki kulinarnej. Pozycje wydawane w najdalszych zakątkach świata są gromadzone na Foliobooks.pl z myślą o koneserach pięknych publikacji.

Wirtualne regały foliobooks.pl wypełniają najsłynniejsze albumy, takie jak np. legendarna pozycja Random House „Women” Anne Leibovitz i Susan Sontag, kultowy “Day at elBulli” Ferrana Adrià (wyd.: Phaidon), książki od Thames & Hudson, Tate Gallery, Flammariona czy imponujące tytuły TASCHENA. Nie zabrakło tu również publikacji prestiżowych oficyn muzealnych, m.in.: V&A i Metropolitan Museum of Art, Yale University Press, Gestalten, Prestel i Damiani.

Więcej informacji: foliobooks.pl

Zobacz także:
W sobotę wernisaż w Łodzi
Wernisaż w Lublinie
Różne Wymiary Fotografii – wernisaż
Dziś wernisaż w Jastrzębiu-Zdroju
Jutro kolejny pokaz w Lunie
iArt Come Out! – spotkanie autorskie z Szymonem Rogińskim
BZ WBK Press Foto 2016
"To, co trwałe" Tomasza Tomaszewskiego
II edycja KFT
Wernisaż w Warszawie
Konkurs ''Uwielbiam czerń i biel'' rozstrzygnięty!
Warsztaty Śląskiego Okręgu ZPAF
Jurajski Festiwal Fotograficzny
Uroki zimy – ostatnia szansa!
Gruzja w Lunie

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.876s.