Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  Sony DSLR-A580 i DSLR-A560 - lustrzanki z funkcją nagrywania filmów Full HD


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwsze lustrzanki cyfrowe Nikona, opracowane we współpracy z firmą Fujifilm (E2/E2s/E2N/E2Ns/E3), pozbawione były efektu pozornego wydłużenia ogniskowej?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Sony DSLR-A580 i DSLR-A560 - lustrzanki z funkcją nagrywania filmów Full HD
Dodał: Marcin Pawlak 24.08.2010
Firma Sony wprowadzi na rynek dwie nowe lustrzanki średniej klasy, wyróżniające się świetnymi parametrami obrazu. Modele DSLR-A580 i DSLR-A560 będą atrakcyjną propozycją dla osób, które pragną poznawać nowe, zaawansowane możliwości twórczego fotografowania.


Informacja prasowa:
Sercem obu urządzeń jest przetwornik obrazu CMOS Exmor™ APS HD nowej generacji, który w połączeniu z najnowszą wersją wydajnego procesora obrazu Sony BIONZ umożliwia szybkie zdjęcia seryjne oraz zaawansowane, cyfrowe przetwarzanie obrazu. Daje to większe możliwości twórczej ekspresji zarówno początkującym użytkownikom, jak i zaawansowanym pasjonatom fotografii:
  • DSLR-A580 (16,2 megapikseli) i DSLR-A560 (14,2 megapikseli)
  • Duża szybkość wykonywania zdjęć – do 7 kl./s
  • Nowy, 15-polowy autofokus z systemem wykrywania fazy – szybkie, dokładne śledzenie ostrości
  • Nagrywanie filmów Full HD
Zaawansowane funkcje przetwarzania obrazu: panorama 3D, automatyka HDR i redukcja szumu z wykorzystaniem wielu klatek Po włączeniu trybu ciągłego z priorytetem szybkości lustrzanki A580 i A560 mogą rejestrować zdjęcia z szybkością do 7 klatek na sekundę. Nowo opracowany, 15-polowy autofokus z systemem wykrywania fazy umożliwia dokładne śledzenie ostrości, nawet obiektów znajdujących się w ruchu, a opracowany przez Sony system podglądu na żywo z szybkim systemem autofokus jest obecnie jeszcze bardziej efektywny.


Aparaty DSLR-A580 i A560 współpracują z całą gamą przeszło 30 wymiennych obiektywów α z mocowaniem A, produkowanych przez Sony i Carl Zeiss. Nowe modele są również wyposażone w stabilizator obrazu SteadyShot INSIDE, który kompensuje drgania przy zdjęciach z ręki, pozwalając wydłużyć czas otwarcia migawki nawet o 4 stopnie w stosunku do standardowej wartości.

Nagrywanie filmów Full HD
Oba modele pozwalają na nagrywanie filmów HD. Aby nagrać wysokiej jakości film HD ze stereofoniczną ścieżką dźwiękową, wystarczy nacisnąć dedykowany przycisk filmowania. Nagrań można dokonywać w formacie AVCHD 1080i i wygodnym dla użytkowników Internetu formacie MP4. Duże wymiary i rozdzielczość przetwornika obrazu CMOS Exmor™ APS HD umożliwiają nagrywanie wspaniałych ujęć filmowych HD z pięknie rozmytym tłem.

Łatwe komponowanie ujęć i wyświetlanie obrazu
Aparaty A580 i A560 dają nowe, ciekawe możliwości komponowania i wyświetlania obrazu fotograficznego i filmowego o najwyższej jakości. Uchylny w górę i w dół wyświetlacz Xtra Fine LCD o przekątnej 3 cali (7,5 cm) umożliwia wygodne komponowanie ujęć z różnych perspektyw i wyróżnia się dużą jasnością, szczegółowością i kontrastowością obrazu.


Dodatkowym ułatwieniem jest funkcja sprawdzania ostrości przy podglądzie na żywo, która pozwala na wizualną ocenę najdrobniejszych szczegółów obrazu. Po jej włączeniu obraz rejestrowany przez główny przetwornik pojawia się na monitorze LCD w wybranym przez użytkownika powiększeniu, dzięki czemu można dokładnie sprawdzić ostrość szczegółów w obrazie. W razie potrzeby, użytkownik może również zmienić system nastawiania ostrości z wykrywania fazy na wykrywanie kontrastu.
 
Miłośnicy lustrzanek cyfrowych z zadowoleniem powitają jasny, kontrastowy wizjer optyczny pokrywający 95% kadru i pozwalający na bardzo szczegółowy podgląd fotografowanego ujęcia. Naciskając odpowiedni przycisk, można również sprawdzić głębię ostrości.


Oba aparaty są wyposażone w tryb panoramy 3D, umożliwiający zapis szczegółowego obrazu niezwykle rozległej panoramy. Panoramy 3D można następnie wyświetlać na każdym telewizorze zgodnym z technologią 3D.
 
W porównaniu z modelami α poprzedniej generacji, dalszemu ulepszeniu poddano funkcję automatyki HDR: dane z serii trzech zdjęć różniących się naświetleniem są automatycznie łączone w jeden obraz odznaczający się większą ilością szczegółów w światłach i cieniach. Tryb redukcji szumu z wykorzystaniem wielu klatek wykorzystuje dane z serii sześciu zdjęć do stworzenia jednego obrazu o niskim poziomie szumów, dzięki czemu efektywna czułość może być zwiększona nawet do ISO 25 600.


Nowe aparaty współpracują z kartami Memory Stick PRO Duo™ (w tym Memory Stick PRO-HG Duo™) i SD (w tym SDHC i SDXC) (wszystkie nośniki danych są sprzedawane oddzielnie). Karty Memory Stick PRO-HG Duo HX, umożliwiające przesyłanie danych z szybkością 30 MB/s, wyróżniają się najwyższą wydajnością podczas zdjęć seryjnych i przy przesyłaniu danych na inny nośnik.
 
Model DSLR-A580 będzie dostępny od października a DSLR-A560 w pierwszym kwartale 2011 roku.

Zobacz także:
Sony A55V i A33 – aparaty z półprzezroczystym lustrem
W barwnym świecie skał i kanionów Arizony i Utah
Wystawa „Ptaki Polskie” w Bytomiu
Casio Exilim H5 - kompaktowa elegancja
Canon PowerShot SX130 IS – piękne zdjęcia w prosty sposób!
Canon PowerShot S95 – zaawansowane technologie w kieszeni
Nikon D3100 - rodzinna lustrzanka cyfrowa

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.552s.