Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  W barwnym świecie skał i kanionów Arizony i Utah


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwszy nowoczesny obiektyw zmiennoogniskowy powstał już w 1948 roku, najstarsza zaś tego typu konstrukcja pochodzi z przełomu XIX i XX wieku?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

W barwnym świecie skał i kanionów Arizony i Utah
Dodał: Marcin Pawlak 23.08.2010
Do 29 sierpnia w Muzeum Ziemi PAN można oglądać wystawę fotografii Bożeny i Waldemara Komorowskich oraz Elżbiety Weron, będących relacją z podróży do Ameryki Północnej m.in. Arizony, Wielkiego Kanionu i Monument Valley.


"W barwnym świecie skał i kanionów Arizony i Utah" to wystawa fotografii z cyklu Natura – Sztuka, która jest propozycją Muzeum Ziemi PAN na nadchodzący czas letnich wakacji. Na ekspozycję składa się 35 barwnych fotografii, które mogą być dla nas wszystkich inspiracją do poszukiwania niezwykłych krajobrazów i utrwalania ich w kadrach fotograficznych.

W barwnym świecie skał i kanionów Arizony i Utah

Autorzy wystawy – Bożena Komorowska, Waldemar Komorowski oraz Elżbieta Weron – swoje doświadczenia fotograficzne z podróży po niezwykle ciekawych przyrodniczo krainach Ameryki Północnej opisują następująco:
"Arizona, Wielki Kanion, Monument Valley – kiedy słyszymy te nazwy, najpierw myślimy o lekturach i filmach z dzieciństwa – Dziki Zachód, Apacze, kowboje. Ale tereny te to również obszar niezwykłego bogactwa natury. Środkowa część Wyżyny Kolorado(znajdująca się w granicach stanów Arizona i Utah), przecięta rzeką Kolorado i jej dopływami, to kraina parków narodowych i rezerwatów chroniących niesamowity świat form skalnych, płaskowyżów i kanionów. Niezwykłość tutejszych krajobrazów, która stała się w latach trzydziestych XX wieku inspiracją dla klasyków amerykańskiej (a więc i światowej) fotografii krajobrazu (Ansel Adams, Edward Weston i założona przez nich Grupa f/64), do dziś przyciąga rzesze fotografów z całego świata. Obszar ten to dla fotografa przede wszystkim królestwo światła odbitego. Położone blisko siebie skalne ściany potrafią wielokrotnie odbijać padające promienie słońca. Powstałe światło jest rozproszone, ciepłe i miękkie, o silnie nasyconych kolorach przejętych z barwy skał, o niskim kontraście. Idealne dla fotografii.


W barwnym świecie skał i kanionów Arizony i Utah

Z wielu możliwości wybraliśmy osiem miejsc uważanych za najciekawsze i najbardziej fotograficznie inspirujące: Wielki Kanion, Kanion Antylopy, The Wave (Fala), Monument Valley, Kanion de Chelly, Park Narodowy Canyonlands, Park Narodowy Skalnych Łuków oraz Kanion Bryce".
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.397s.