Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  Canon PowerShot S95 – zaawansowane technologie w kieszeni


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Popularnych ogniw litowo-jonowych nie wolno przechowywać rozładowanych?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Canon PowerShot S95 – zaawansowane technologie w kieszeni
Dodał: Marcin Pawlak 19.08.2010
Canon zaprezentował najnowszy model z serii PowerShot S – PowerShot S95. Ten zaawansowany cyfrowy kompakt fotograficzny stworzono z myślą o użytkownikach oczekujących od aparatu wygodniej i niewielkiej konstrukcji, wysokiej wydajności w trudnych warunkach oświetlenia oraz ręcznej regulacji parametrów ekspozycji.


W porównaniu ze swoim poprzednikiem, modelem PowerShot S90, PowerShot S95 posiada ulepszoną konstrukcję zarówno pod względem rozmiaru (tylko 29,5 mm grubości), jak i ergonomii (nowe wielofunkcyjne koło nastaw oraz poprawiająca chwyt zewnętrzna powłoka, identyczna jak ta zastosowana w lustrzance EOS 7D). Ponadto nowy kompakt oferuje format RAW oraz współpracę z oprogramowaniem Digital Photo Professional (DPP) firmy Canon.


Niewielki, ale doskonale wyposażony
PowerShot S95 wyposażono w system HS, na który składa się wysoce czuła matryca CCD z 10 MP oraz wydajny przetwornik obrazu DIGIC 4 zapewniający wyjątkową jakość obrazu uzyskanego w trudnych warunkach oświetleniowych. System HS pozwala aparatowi osiągnąć światłoczułość ISO 3200 przy maksymalnej rozdzielczości, a także redukuje szumy obrazu w pełnym zakresie ISO. Użytkownicy mogą także sami ustawić wartości parametrów w trybie Auto ISO, w tym ograniczyć maksymalną możliwą wartość ISO.


W trybie Słabe Światło dostępny jest rozszerzony zakres ISO od 320 do 12 800 i zdjęcia o rozdzielczości 2,5 MP. Ręczna regulacja czułości ISO i balansu bieli w trybie Słabe Światło daje większą kontrolę nad ujęciami wykonanymi w trudnych warunkach oświetlenia, pozwalając dokładnie uchwycić nastrój przydymionych pomieszczeń. Tryb Słabe Światło umożliwia ponadto wykonanie zdjęć seryjnych z większą prędkością – do 3,9 ujęć na sekundę.


Oprócz możliwości fotografowania bez użycia lampy błyskowej z zachowaniem prawidłowego naświetlenia, wysoce czuła matryca aparatu PowerShot S95 oferuje zwiększony zakres dynamiki w porównaniu do konwencjonalnych rodzajów matryc. Zakres tonalny jest w konsekwencji szerszy, dając naturalny obraz w każdych warunkach. Jasny, oryginalny obiektyw marki Canon o maksymalnym otworze względnym f/2.0 idealnie dopełnia system HS – pozwala na dotarcie do aparatu większej ilości światła, tym samym umożliwiając zastosowanie krótszych czasów naświetlenia, co pozwala „zamrozić” fotografowane obiekty w ruchu.


Optyka najwyższej klasy
Oryginalny szerokokątny (28 mm) obiektyw Canon z 3,8-krotnym zoomem optycznym pozwala zbliżyć się bardziej do obiektów znajdujących się w oddali. Obiektyw modelu PowerShot S95 wyprodukowano w takich samych procesach i z zastosowaniem takich samych standardów, jakie obowiązują podczas produkcji obiektywów Canon EF.
 
System stabilizacji obrazu IS firmy Canon niweluje efekty drgań aparatu – zmniejsza rozmycie obrazu, pozwala fotografować w ciemniejszym otoczeniu z użyciem o 4 stopnie wyższej wartości przysłony niż byłoby to konieczne do uzyskania nierozmytego obrazu. Hybrydowy stabilizator Hybrid IS zapobiega rozmazaniu obrazu podczas wykonywania zbliżeń, redukując efekty drgań kątowych i przesuwnych widocznych w fotografii makro.

Opcje dla każdego
Obiektyw aparatu PowerShot S95 posiada pierścień nastaw umożliwiający dostosowywanie różnych ustawień takich jak ISO (w krokach co 1/3 stopnia), czas wyzwolenia migawki, wartość przysłony, ostrość oraz kompensacja ekspozycji. PowerShot S95 umożliwia dokonanie wstępnych ustawień funkcji zarówno na pierścieniu nastaw na obiektywie, jak i na wielofunkcyjnym tylnym kole nastaw w różnych trybach fotografowania. Dedykowany przycisk skrótu zaś można skonfigurować w celu uzyskania szybkiego dostępu do wybranych funkcji. Aby śledzić obiekty w ruchu lub uzyskać kreatywny efekt, nowy tryb autofokusa Tracking AF dokonuje selekcji obiektów ze środka kadru i śledzi je, jeśli są w ruchu lub gdy kadr został przekomponowany.


W odpowiedzi na komentarze użytkowników poprzedniego modelu, przeprojektowano wielofunkcyjne koło nastaw. Aby zapobiec przypadkowej zmianie ustawień, przełączanie pomiędzy funkcjami na kole nastaw jest teraz lepiej wyczuwalne, a nowe położenie przycisku funkcji „Ring Func.” oraz przełącznika włączania/wyłączania „On/Off” ułatwia codzienną obsługę.
 
Wyświetlacz LCD PureColor II G o przekątnej 7,5 cm (3 cale) z 461000 punktów posiada zewnętrzną pokrywę wykonaną ze szkła hartowanego i oferuje zwiększoną wytrzymałość, wysoki kontrast i szeroki kąt oglądania, co zapewnia lepszą widoczność nawet w jaskrawym świetle. Nowy histogram RGB dostępny podczas przeglądania zdjęć umożliwia szybkie szczegółowe sprawdzenie ekspozycji.

Filmy HD z dźwiękiem stereo
Aparat PowerShot S95 pozwala na nagrywanie filmów HD o jakości 720p, prędkości 24 klatek na sekundę oraz dźwiękiem stereo. Wprowadzenie efektu miniatur nadaje zupełnie nowy wymiar ścieżkom wideo – filmowanie przy zwolnionej prędkości klatek tworzy efekt łączenia zdjęć w film, a obiekty wyglądają jak modele w pomniejszonej skali. Zintegrowany port HDMI oraz zgodność CEC ułatwiają przeglądanie zdjęć i filmów na kompatybilnych telewizorach HD.

Świat taki, jakim go widzi go ludzkie oko
Tryb szerokiego zakresu dynamiki pozwala zarejestrować wysoce kontrastowe sceny w sposób zbliżony do widzenia oka ludzkiego. Obchodząc ograniczenia konwencjonalnych aparatów, PowerShot S95 dokonuje trzech różnych ekspozycji tej samej sceny (niezbędny jest statyw), a następnie analizuje i łączy te ujęcia w jeden obraz jeszcze w aparacie. Efektem jest zdjęcie ukazujące szczegóły w światłach i cieniach w sposób, jaki widzi je ludzkie oko.

Narzędzie dla kreatywnych
PowerShot S95 posiada zakres trybów fotografowania odpowiadający pożądanej regulacji ustawień aparatu lub umiejętnościom fotografującego. Oprócz w pełni ręcznego trybu regulacji wartości ekspozycji, pół-automatycznego trybu preselekcji przysłony (Av), preselekcji czasu naświetlania (Tv) czy programowej AE, PowerShot S95 posiada też tryb Smart Auto dla tych użytkowników, którzy chcą szybko wykonać świetne zdjęcie.
 
Technologia rozpoznawania rodzaju sceny w trybie Smart Auto pomaga zapewnić najlepsze rezultaty we wszystkich warunkach, inteligentnie rozpoznając fotografowaną scenę i dobierając optymalne ustawienia z 28 ustawień. „Porady i Wskazówki” na interfejsie użytkownika wyjaśniają każdą funkcję przed jej zastosowaniem oraz ułatwiają nawigację po menu aparatu.
 
Funkcja inteligentnego wyzwalania lampy błyskowej dostosowuje moc błysku do zastanych warunków, gwarantując prawidłowo naświetlone zdjęcia w każdym miejscu, od przyciemnionych pomieszczeń po jaskrawe światło słoneczne. PowerShot S95 oferuje kilka współczynników obrazu w funkcji Multi-Aspect: 3:2, 4:3, 1:1, 16:9 i 4:5, pozwalając na elastyczność kadrowania. Multi-Aspect pomaga w wyborze kompozycji, ograniczając potrzebę post-produkcji.
 
Prosty, bezprzewodowy transfer danych jest wspomagany przez Eye-Fi connected funtions, umożliwiając zdalne przesyłanie zdjęć do serwisów internetowych takich jak CANON iMAGE GATEWAY. Aparat posiada dedykowaną sekcję Eye-Fi na interfejsie użytkownika, dezaktywuje funkcję automatycznego wyłączania zasilania podczas transmisji danych przez kartę Eye-Fi, co gwarantuje nieprzerwany transfer danych.

CANON iMAGE GATEWAY
Właściciele PowerShot S95 mogą dołączyć do CANON iMAGE GATEWAY, serwisu internetowego służącego do udostępniania zdjęć i filmów wideo. Użytkownicy mają do dyspozycji aż 2 GB osobistej pamięci, wystarczającej do przechowania setek wysokiej jakości zdjęć.

Najważniejsze funkcje aparatu Canon PowerShot S95:
  • System HS oraz obiektyw o jasności f/2.0
  • Wysoce czuła matryca CCD z 10 MP
  • Szerokokątny (28 mm) obiektyw z 3,8-krotnym zoomem, hybrydowy stabilizator obrazu Hybryd IS
  • Pierścień nastaw na obiektywie, tryb w pełni ręcznej regulacji ekspozycji oraz format RAW
  • Wyświetlacz LCD Pure Color II G o przekątnej 7,5 cm (3 cale)
  • Filmy HD, port HDMI
  • Tryb wysokiego zakresu dynamiki
  • Tryb Smart Auto
  • Kilka współczynników obrazu w funkcji Multi-Aspect
  • Opcjonalny futerał wodoodporny

Strona producenta: www.canon.pl

Zobacz także:
Canon SELPHY CP800 – zdjęcia jak z fotolabu
Birma w odcieniach czerwieni - fotografie Ani Błażejewskiej
Nikon D3100 - rodzinna lustrzanka cyfrowa
Canon IXUS 1000 HS - 10 megapikseli i 10-krotny zoom w superpłaskiej obudowie
AF-S DX NIKKOR 55-300mm f/4,5-5,6G ED VR - nowy długi "kit" Nikona
AF-S NIKKOR 28-300mm f/3,5-5,6G ED VR – "długi spacerzoom" Nikona
AF-S NIKKOR 24-120mm f/4G ED VR – nowy uniwersalny zoom Nikona
AF-S NIKKOR 85mm f/1,4G – nowa portretówka Nikona
Kata KT-VB-510 - nowy plecak do przenoszenia kamer wideo
VII Uliczna Bitwa Fotograficzna w Gliwiczach już w sobotę!

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.606s.